Ambasada Gwinei Równikowej w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie.

Dane adresowe

Ambasada Gwinei Równikowej
Rohlfsstraße 17 – 19,
14195 Berlin, Niemcy
Tel.: +49 (0) 30 88663877
Fax: +49 (0) 30 88663879

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie?

Sekcja konsularna Ambasady Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie przyjmuje interesantów od poniedziałku do środy w godzinach 9:00 – 12:00, we czwartki i piątki w godzinach 12:00 – 15:00.

Załatw sprawę do Gwinei Równikowej

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z

Masz znajomych w Gwinei Równikowej?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Zaplanuj biznes

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ile kosztuje legalizacja dokumentu w Ambasadzie Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie?

Koszt legalizacji dokumentów prywatnych wynosi 20 euro, handlowych 390 euro.

Legalizacja dokumentów do Gwinei Równikowej jest konieczna. Kraj ten nie honoruje uproszczonej procedury, która kończy się apostille i dokumenty muszą być poświadczone przez placówkę dyplomatyczną.

Ambasada Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie – informacje ogólne:

Funkcję ambasadora w Ambasadzie Republiki Gwinei Równikowej pełni Pan Pantaleón Mayiboro Miko Nchama, który został powołany na to stanowisko w Niemczech 14 kwietnia 2016 r. W latach 1995-2011 Pan Pantaleón Mayiboro Miko Nchama brał udział w wielu projektach we współpracy z Niemcami. Został później mianowany doradcą ambasady Republiki Gwinei Równikowej w Republice Federalnej Niemiec na lata 2011–2012. W latach 2012–2015 został doradcą Ambasady Republiki Gwinei Równikowej w Paryżu.

Ambasada Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie jest akredytowana również dla krajów: Czech, Słowacji, Polski, Rumunii, Bułgarii, Austrii oraz Lichtensteinu.

Czy Polacy potrzebują wiz do Republiki Gwinei Równikowej?

Tak, wizy są wymagane udając się w podróż do Gwinei Równikowej. Ambasada wydaje pozwolenia na wjazd po opłaceniu 120 euro za wizę. Wnioski wizowe zostaną zatwierdzone po sprawdzeniu ich zgodności i kompletności przez pracownika sekcji konsularnej. W przypadku odmowy wydania wizy wszelkie złożone dokumenty pozostają w ambasadzie. Należy odebrać tylko paszport. Ambasada zastrzega sobie prawo do zażądania dodatkowych dokumentów oraz do przyjęcia lub odrzucenia wniosku wizowego, niezależnie od przesłanych dokumentów – decyzja zawsze zależy od urzędnika konsularnego. Złożenie wniosku wizowego w ambasadzie w Berlinie nie stanowi gwarancji przyznania wizy. Dokumenty należy składać przynajmniej na 15 dni przed planowanym rozpoczęciem podróży do Gwinei Równikowej.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Gwinei Równikowej w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Umówienie się na spotkanie w ambasadzie nie jest konieczne. Zalecamy jednak zapoznać się z godzinami pracy ambasady oraz ewentualnych dni wolnych od pracy.

Podsumowanie kosztów Ambasady Gwinei Równikowej

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna lub biznesowa120 Euro
legalizacja dokumentu prywatnego
legalizacja dokumentu handlowego
20 Euro
390 Euro

Tematy pokrewne