Ambasada Gabonu w Berlinie

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Gabonu w Berlinie.

Dane adresowe

Ambasada Gabonu
Hohensteiner Strasse 16,
14197 Berlin, Niemcy
Tel.: (+49) 30 89 73 34 40

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Gabonu w Berlinie?

Sekcja konsularna Ambasady Gabonu w Berlinie przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00-15.30.

Ambasada Gabonu w Berlinie – informacje ogólne:

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Gabonem zostały nawiązane w 1976 roku. Ówczesne władze tego kraju otworzyły w 1977 roku ambasadę mieszczącą się w Warszawie, w hotelu Forum przy ul. Nowogrodzkiej 24-26. W następnym roku placówkę przeniesiono na ul. Rejtana 15. Po zamknięciu misji dyplomatycznej Gabonu w Warszawie głównym przedstawicielstwem tego państwa dla Polski stała się ambasada w Berlinie, powołana w 1976 roku.

Aktualnie funkcję ambasadora w Ambasadzie Gabonu w Berlinie pełni Pan Jean Claude Bouyobart.

Wydział konsularny Ambasady Gabonu w Berlinie oferuje pomoc konsularną, a także usługi dla turystów z Niemiec wyjeżdżających do Gabonu oraz dla obywateli Gabonu przebywających czasowo lub na stałe w Niemczech. Zasadniczo usługi te obejmują złożenia wniosków wizowych, przedłużenie ważności paszportu, rejestrację zawarcia małżeństwa, legalizację dokumentów, rejestrację narodzin dziecka i inne.

Czy Polacy potrzebują wiz do Gabonu?

Tak, wizy są wymagane dla obywateli Polski podróżujących do Gabonu. Można je uzyskać w Ambasadzie Gabonu w Berlinie w opcji klasycznej, wbijanej do paszportu zarówno na wyjazd w celu turystycznym, jak i biznesowym. Na takie wizy czeka się dwa tygodnie w konsulacie w trybie standardowym (80 euro za wizę) lub tydzień w opcji ekspresowej (120 euro za wizę). Jest także udostępniona opcja on-line, w ramach której można uzyskać przepustkę na wjazd, na podstawie której po przylocie na główne lotnisko w Libreville odbiera się wizę i dokonuje płatności.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Gabonu w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest wymagane umawianie się na spotkanie przed wizytą w ambasadzie. Należy tylko zapoznać się z aktualnymi godzinami otwarcia oraz ewentualnymi dniami wolnymi, kiedy ambasada może nie przyjmować wnioskodawców.

Koszty opłat konsularnych

Rodzaj wizyOpłata konsularna
turystyczna lub biznesowa80 Euro standard
120 Euro ekspres

Ambasada Gabonu na mapie