Skip to content

Ambasada Etiopii w Berlinie

Ambasada Etiopii, Wiza do Etiopii
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Etiopii

Boothstrasse 20a, 12207 Berlin, Niemcy
Tel.: 030-77-20-610
Fax: 030-77-20-626
E-mail: emb.ethiopia@t-online.de lub consulberlin.eth@t-online.de

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie?

Dział konsularny przyjmuje wnioskodawców w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8:30 – 12:30 oraz 13:30 – 17:30.

Jak wygląda legalizacja dokumentu przez Ambasadę Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie?

W celu zalegalizowania dokumentu należy dostarczyć do ambasady pismo aplikacyjne napisane przez wnioskodawcę, dokument w oryginale, uwierzytelniony przez notariusza i właściwy sąd rejonowy (lub odpowiednią izbę handlową czy też Ministerstwo Spraw Zagranicznych). Dodatkowo niezbędna będzie kopia paszportu lub dowodu tożsamości (dla prywatnego wnioskodawcy) lub kopia rejestracji handlowej firmy oraz kopia każdego dokumentu, który planujemy zalegalizować. Koszt legalizacji dokumentów prywatnych wynosi 75 euro za sztukę, handlowych – 80,10 euro za sztukę.

Ambasada Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie – informacje ogólne:

Ambasada Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie jest placówką dyplomatyczną akredytowaną także dla obywateli Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Aktualnie ambasadorem jest Pan Mulu Solomon.

Czy Polacy potrzebują wiz do Etiopii?

Podróżni udający się do Etiopii mogą wjechać na terytorium kraju lub z niego wyjechać poprzez międzynarodowe lotniska (Bole, Diredawa, Bahirdar i Mekele) lub podróżując drogą lądową przez punkty graniczne takie jak Moyale po stronie kenijskiej, Metema po stronie sudańskiej czy też Galafin i Dewolle przy granicy z Dżibuti. Wszyscy cudzoziemcy, z wyjątkiem obywateli Kenii i Dżibuti, muszą posiadać wizę upoważniającą do wjazdu, przy czym obywatele Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej, mogą uzyskać wizę po przylocie na międzynarodowe lotnisko w Etiopii. Wizy należy uzyskać w najbliższej ambasadzie lub konsulacie. Od dnia 1 grudnia 2019 r. sekcja konsularna ambasady w Berlinie nie wydaje już turystom wiz wbijanych do paszportu. Dlatego przy wyjazdach turystycznych należy aplikować tylko i wyłącznie o wizę poprzez specjalnie do tego stworzony portal internetowy. Wizy wyrabiane w konsulacie są nadal niezbędne dla osób wyjeżdżających w celach biznesowych lub planujących kręcić film na terenie Etiopii. Wówczas należy posiadać specjalną akredytację, skierowaną do odpowiedniej placówki dyplomatycznej, w której będą złożone dokumenty wizowe.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest konieczne umawianie się na spotkanie w ambasadzie – należy tylko zapoznać się z aktualnymi godzinami otwarcia placówki. Ambasada jest zamknięta w dniach, w których obchodzone są niemiecki i etiopskie święta narodowe.

Ile kosztuje wiza do Etiopii? Podsumowanie.

Rodzaj usługi Ambasady EtiopiiOpłata konsularna
e-visajednokrotna do 30 dni 52 USD
jednokrotna do 90 dni 72 USD
legalizacja dokumentu85.50 Euro

Chcesz uzyskać wizę do Etiopii?

  • Wiza do Etiopii
    Etiopia
    337,00 429,00 

Ambasada Etiopii na mapie

Sprawdź procedury legalizacji dokumentów i apostille