Skip to content

Wiza Schengen do Polski

Wiza Schengen do Polski – informacje

Nasza pomoc w otrzymaniu wizy polskiej polega na przygotowaniu aplikacji, umówieniu spotkania i weryfikacji dokumentów. Natomiast każdy konsulat Polski ma dodatkowe wymagania uzależnione od kraju. Dlatego każdorazowo musimy zweryfikować dokumenty w zależności od kraju starania się o wizę do Polski. Wiza do Polski udzielana jest na 90 dni pobytu.

Wiza Schengen do Polski – informacje

Nasza pomoc w otrzymaniu wizy polskiej polega na przygotowaniu aplikacji, umówieniu spotkania i weryfikacji dokumentów. Natomiast każdy konsulat Polski ma dodatkowe wymagania uzależnione od kraju. Dlatego każdorazowo musimy zweryfikować dokumenty w zależności od kraju starania się o wizę do Polski. Wiza do Polski udzielana jest na 90 dni pobytu.

Tryb uzyskania dokumentu:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
Kategoria:
ISBN- 5907471978393

Wymagania:

1.
Paszport

musi być ważny min. 3 miesiące dłużej niż planowana podróż. Biometryczny. Rekomendujemy ważność paszportu minimum 6 miesięcy po zakończeniu podróży. Do paszportu trzeba dołączyć ksero pierwszej strony + ksero poprzednich wiz Schengen, jeśli takowe są

2.
Zdjęcie paszportowe

biometryczne, białe tło, twarz skierowana na wprost. Dołączone do wniosku. Niekiedy wymagane są 2 zdjęcia w zależności od kraju.

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

Wypełnia się na stronie internetowej danego konsulatu. W naszej usłudze zawarte jest wypełnienie i umówienie spotkania. Wypełniony formularz wysyłamy na adres email, by wydrukować i podpisać.

4.
Ubezpieczenie

Wartość ubezpieczenia min. 30,000 Euro. Ważne na terenie krajów strefy Schengen.

5.
Bilet lotniczy

Na dokładne daty wpisane we wniosku wizowym. Możemy pomóc w przygotowaniu biletu.

6.
Dokumenty o zatrudnieniu

Dokument lokalne o zatrudnieniu. Niekiedy wymagana jest zgoda na uzyskanie wizy i zależy to od kraju aplikowania o wizę.

7.
Dokumenty o posiadanych środkach

Rodzaj dokumentu zależny od kraju aplikowania, ale zwykle jest to wyciąg z konta z potwierdzeniem posiadanych środków.

8.
Rezerwacja hotelowa lub voucher

W przypadku wizy turystycznej wymagane jest potwierdzenie rezerwacji hotelowej lub voucher wykupionej wycieczki w polskim biurze turystycznym

9.
Zaproszenie do Polski

W przypadku wizy prywatnej i biznesowej. Urzędowe zaproszenie. Możemy pomóc w przygotowaniu zaproszenia. Sprawdź inne nasze usługi. Najczęściej wystarczy kopia, ale niektóre kraje wymagają oryginału.

Wiza do Polski – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jak długo czeka się na wizę upoważniającą do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj około 7-10 dni, licząc od momentu wizyty w konsulacie. Ustawowo czas ten wynosi do 14 dni i może być w niektórych przypadkach przedłużony do 30 lub 60 dni. Długość oczekiwania uzależniony jest od ilości aplikantów składających podania o wizę Schengen w danej placówce.

Otrzymałem odmowę przyznania wizy Schengen. Co robić?

Istnieje tryb odwoławczy, w którym można złożyć dodatkowe dokumenty. Konsulat zwykle podaje powód odmowy przyznania wizy. Najczęściej są to uchybienia w dokumentach np. niezgodności w zaproszeniu, różne daty czy niepełne dane. Dlatego warto skorzystać z usług naszej firmy, bo już na etapie weryfikacji możemy określić, które dokumenty należy poprawić. Zwiększa to szanse uzyskania wizy do Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy w przypadku odmowy przyznania wizy mogę złożyć aplikację ponownie?

Możliwe jest złożenie kolejnej aplikację zaraz po otrzymaniu odmowy. Natomiast ponowienie złożenia takiej samej aplikacji będzie skutkowało prawdopodobnie kolejną odmową. Nie przysługuje prawo do zwrotu wpłaconej kwoty. Rekomendujemy naszą pomoc celem przygotowania dobrej aplikacji już za pierwszym razem.

Nie mam pracy i środków na utrzymanie, a chcę złożyć formularz o polską wizę. Czy mogę otrzymać odmowę?

Prawdopodobnie tak. Brak środków i stałej pracy jest częstym powodem odmowy przyznania wizy. Natomiast dopuszcza się przedstawienie innych wyciągów, które mogą pomóc uwiarygodnić status materialny wystarczający na uzyskanie wizy.

Wybieram się w celach biznesowych, ale nie mam zaproszenia. Co robić?

Możemy pomóc w uzyskaniu zaproszenia  Wystarczy skontaktować się z nami i pomożemy w sprawach urzędowych. Natomiast wymagamy, aby w uzyskaniu zaproszenia pomagała firma zapraszająca z Polski. Nie udzielamy pomocy w fikcyjnych zaproszeniach. Jest to niedozwolone i karalne.

Wiza do Polski wymaga zaproszenia, które wydawane jest przez Urząd Marszałkowski. Możemy pomóc w pełnej procedurze. 

Czy mogę samodzielnie uzupełnić wniosek o wizę do strefy Schengen?

Tak, oczywiście jest to możliwe. Więcej informacji uzyskasz na stronach rządowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy mogę uzupełnić aplikację wizową w innym języku niż polski?

Tak jest to możliwe. Trzeba sprawdzić to na stronie konsulatu danego kraju, w którym ubiegasz się o wizę.

Jakie dokumenty muszę złożyć? Czy jest to standardowa procedura?

Większość dokumentów jest taka sama – wniosek, paszport, zdjęcia, ubezpieczenie i dokumenty podróżne (bilet, hotel). Natomiast każdy kraj ma inną politykę i wymagane dodatkowe dokumenty uzależnione od wewnętrznych uwarunkowań. Np. w Rosji należy przedstawić paszport wewnętrzny, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lokalne ID. Prosimy o e-mail lub telefon a sprawdzimy, jakie dokumenty niezbędne są w Twoim przypadku.

Jaka jest ważność wizy do Polski?

Wiza krajowa jest wydawana na różne pobyty, np. na 90 dni lub na 180 dni.

Czy posiadając w paszporcie wizę do Polski mogę podróżować do innych krajów Unii Europejskiej?

Niestety nie. Jeśli w paszporcie jest wbita wiza krajowa, to możesz podróżować tylko do tego, wskazanego na wizie kraju. W praktyce więc posiadając wizę polską możesz wjechać tylko na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Oczywiście strefa Schengen nie nie ma granic,ale pierwsza wizyta może odbyć się do kraju docelowego.

Co mogę zrobić, aby móc podróżować po innych krajach EU poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Aby podróżować po innych krajach należy posiadać w paszporcie wizę Schengen.

Jaka jest ważność wizy Schengen?

Okres ważności takiej wizy wynosi maksymalnie 90 dni.

Czy istnieje możliwość wypełnienia wniosku o wizę u Państwa w biurze?

Tak, można zrobić to w biurze po wcześniejszym umówieniu się.

Czy złożenia wniosku wizowego są możliwe codziennie?

W naszym biurze można zostawić dokumenty lub umówić się na spotkanie od poniedziałku do piątku, w g. 8-15:30. Natomiast już złożenie aplikacji wizowej w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w danym kraju należy sprawdzić bezpośrednio w placówce.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille:

Legalizacja dokumentu handlowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Indie e wiza

Erytrea

Nigeria

Apostille KRS

USA

Legalizacja dokumentu prywatnego

Surinam

Zaproszenie dla cudzoziemca

Gwinea Równikowa

Sierra Leone

Rosja e-wiza

Mali