Skip to content

Rosja e-wiza

Od 1 lipca 2020 jest możliwość uzyskania wizy elektronicznej do obwodu Kaliningradzkiego. Od 1 października jest to również dostępne przy podróżach do Sankt Petersburga i Obwodu Leningradzkiego, a także do Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. E-wizę do Rosji można uzyskać w następujących kategoriach:

  • biznesowa (cel wyjazdu biznesowy);
  • turystyczna;
  • humanitarna (cel wyjazdu – wydarzenia sportowe, wydarzenia kulturowe oraz naukowo-techniczne).

Jest to nowy rodzaj wiz elektronicznych, tzw. e-wiz do Rosji, wydawanych na 30 dni, które pozwalają na jednokrotny, maksymalnie 8-dniowy pobyt. E-wizę do Rosji mogą otrzymać jedynie obywatele krajów, które należą do programu ruchu bezwizowego.

Od 1 lipca 2020 jest możliwość uzyskania wizy elektronicznej do obwodu Kaliningradzkiego. Od 1 października jest to również dostępne przy podróżach do Sankt Petersburga i Obwodu Leningradzkiego, a także do Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. E-wizę do Rosji można uzyskać w następujących kategoriach:

  • biznesowa (cel wyjazdu biznesowy);
  • turystyczna;
  • humanitarna (cel wyjazdu – wydarzenia sportowe, wydarzenia kulturowe oraz naukowo-techniczne).

Jest to nowy rodzaj wiz elektronicznych, tzw. e-wiz do Rosji, wydawanych na 30 dni, które pozwalają na jednokrotny, maksymalnie 8-dniowy pobyt. E-wizę do Rosji mogą otrzymać jedynie obywatele krajów, które należą do programu ruchu bezwizowego.

Tryb uzyskania wizy:

Wybierz ubezpieczenie do ewizy. Jest wymagana do przekroczenia granicy.
Product total
Options total
Grand total
Wybierz ubezpieczenie do ewizy. Jest wymagana do przekroczenia granicy.
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978362

Wymagania:

1.
Kolorowy skan paszportu

Strony ze zdjęciem i danymi osobowymi. Skan czytelny.

2.
Wypełniony wniosek

Prosimy o wypełnienie i odesłanie na nasz adres email.
https://wizaserwis.pl/wnioski/Rosja-wniosek-do-e-visa.pdf

E-wiza do Rosji (obwód kaliningradzki, obwód leningradzki i Daleki Wschód)

Rząd Federacji Rosyjskiej w 2019 roku wprowadził e-wizy do Rosji, zezwalające na odwiedzenie niektórych regionów bez konieczności posiadania w paszporcie standardowej wizy rosyjskiej. Zalecamy złożenie aplikacji poprzez prosty i krótki formularz on-line poniżej.

Czas oczekiwania na e-wizę wynosi ok. 2-3 dni roboczych.

E-wiza jest ważna 30 dni od daty wydania i upoważnia do pobytu do 8 dni na miejscu w wybranym regionie. Na liście znalazł się Daleki Wschód (Kraj Nadmorski, obwód sachaliński, Kraj Kamczacki, obwód amurski, Kraj Chabarowski, Czukocki Okręg Autonomiczny, Buriacja oraz Kraj Zabajkalski), Obwód Kaliningradzki oraz Sankt Petersburg i obwód Leningradzki.

Uwaga! Wjazd lub przylot do danego obwodu rosyjskiego nie może odbyć się z przesiadką w innym porcie na terenie Federacji Rosyjskiej, który nie jest objęty daną e-wizą. W praktyce więc, np. lecąc do Sankt Petersburga z Polski, musimy wybrać połączenie bez przesiadki np. w Moskwie.

Posiadając e-wizę do Rosji można udać się do wybranego regionu w celu spędzenia tam krótkich wakacji, odwiedzin znajomych czy rodziny lub w ramach rozmów, spotkań biznesowych czy też uczestnictwa w targach lub konferencjach.

Marzy nam się wyjazd do Federacji Rosyjskiej? Słyszeliśmy przecież tyle o przepięknym Sankt Petersburgu – mieście, które zostało założone przez samego Cara Piotra I i leży w delcie rzeki Newy i nad Zatoką Fińska. Któż nie chciałby zobaczyć Placu Czerwonego w Moskwie – największej stolicy w Europie. Dziki Kaukaz, Syberia czy Kamczatka są również celem wielu podróżników i osób spragnionych przygód. Ceny biletów lotniczych sprawdzone, noclegi znalezione, ale nagle znajdujemy informację, że potrzebujemy wizy do Rosji. I co teraz? Jak taką wizę zdobyć?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, dokąd w Rosji się wybieramy i w jakim celu.

E-wiza do Rosji jest ważna 30 dni od daty wydania, w tym okresie należy wjechać do jednego z 3 okręgów i wyjechać. Na terenie Rosji można przebywać jedynie 8 dni. Dzień wjazdu liczy się już jako pierwszy dzień pobytu.  Osoby dorosłe oraz dzieci muszą wystąpić o swoje indywidualne e-wizy rosyjskie. Należy pamiętać, że na podstawie e-wizy można poruszać się jedynie po wybranym podczas aplikacji okręgu. Oznacza to, że jeżeli aplikowaliśmy o e-wizę do Kaliningradu, to na jej podstawie możemy jedynie wjechać do Kaliningradu. Jeżeli plany nam się zmienimy i chcemy jednak wyjechać do Sankt Petersburga, musimy aplikować o nową e-wizę do tego miasta i okręgu.

E-wiza do Rosji – wymagania

Wiza elektroniczna – obwód kaliningradzki, obwód leningradzki i Daleki Wschód.

Specjalny rodzaj e-wizy do Rosji, który pozawala przez maksymalnie 8 dni podróżować po wyznaczonych okręgach, zwanych obwodami. Elektroniczna wiza do Rosji może być dużym ułatwieniem w podróży do Federacji Rosyjskiej. Federacja Rosyjska – państwo federacyjne rozciągające się od Europy Wschodniej przez północną część Azji do Oceanu Spokojnego. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni oraz szóstym pod względem wielkości w historii świata. Pod względem liczby ludności zajmuje 9. miejsce. Stolicą Federacji Rosyjskiej jest Moskwa.

Czy na podstawie e-wizy mogę podróżować po terenie całej Rosji?

Nie, ponieważ na podstawie wizy elektronicznej można wjechać jedynie do jednego z 3 regionów: Dalekowschodniego Okręgu Federalnego, Obwodu Kaliningradzkiego lub Obwodu Sankt Petersburga i Leningradu. Przy składaniu aplikacji o wizę trzeba określić region, do którego planuje się wjechać.

Na jak długo jest wydawana e-wiza do Federacji Rosyjskiej?

Wiza jest ważna 30 dni od daty wydania, a na terenie Rosji można przebywać maksymalnie 8 dni. Dzień wjazdu jest liczony już jako pierwszy dzień pobytu w Rosji.

Czy wiza elektroniczna do Rosji może być wielokrotnego wjazdu?

E-wiza zezwala tylko na jeden wjazd na teren Federacji Rosyjskiej.

Czy na podstawie tej wizy można wjechać jedynie w celu turystycznym?

O wizę elektroniczną można starać się, jeżeli wyjazd jest w celu turystycznym, biznesowym lub humanitarnym.

Aplikowałem o e-wizę do Obwodu Kaliningradzkiego – czy na podstawie tej wizy będąc w Kaliningradzie mogę wyjechać do Sankt Petersburga?

Niestety nie, ponieważ jeżeli aplikacja była na wjazd do obwodu Kaliningradzkiego można poruszać się jedynie po jego terytorium.

Planuję wyjazd do Sankt Petersburga, chciałbym wlecieć samolotem ale opuścić miasto drogą lądową. Czy w takiej sytuacji mogę aplikować o e wizę?

Według podanego planu podróży nie można aplikować o e-wizę. Żeby móc aplikować o wizę do jednego z 3 regionów trzeba wjechać i opuścić dany teren tym samym przejściem granicznym. W takim przypadku musi Pan aplikować o wizę wydaną przez konsulat.

Czy ważność e-wizy można przedłużyć?

Okres ważności wizy i dozwolony okres ważności e wizy nie podlega przedłużeniu, z wyjątkiem przypadków w których niemożliwe jest opuszczenie Federacji Rosyjskiej z powodu nagłego wypadku medycznego lub klęski żywiołowej.

Kiedy najwcześniej można aplikować o e-wizę do Rosji?

O wizę można aplikować nie wcześniej niż 20 i nie później niż 4 dni przed planowanym wyjazdem.

Jak długo czeka się na wydanie e-wizy?

Na uzyskanie e-wizy do Rosji czeka się do 4 dni roboczych od dnia aplikacji.

Czy do uzyskania wizy elektronicznej wymagana jest rezerwacja hotelowa?

Żeby uzyskać e-wizę do Rosji, rezerwacja hotelowa nie jest wymagana.

Czy aby wjechać do Federacji Rosyjskiej potrzebuję ubezpieczenia?

Żeby móc wjechać do Rosji na podstawie wizy elektronicznej trzeba mieć ze sobą ubezpieczenie. Ubezpieczenie musi być na przynajmniej 30000 euro i obejmować całe terytorium Rosji. Możemy pomóc w uzyskaniu takiego ubezpieczenia.

W jakiś sposób zostanie dostarczona do mnie e-wiza do Rosji?

Jak tylko e-wiza będzie gotowa, zostanie wysłana do Państwa na maila. Należy ją wtedy wydrukować w kolorze i zabrać ze sobą w podróż razem z paszportem oraz ubezpieczeniem.  

Sprawdź inne procedury wizowe:

Rosja – wiza tradycyjna Białoruś Chiny Anglia (Wielka Brytania) Wiza Schengen do Polski Zaproszenie dla obcokrajowca do Polski Nepal Surinam Arabia Saudyjska e-wiza Laos Indie e-wiza Nigeria Sierra Leone Angola