Skip to content

Namibia

W planach Namibia? Wiza turystyczna czy biznesowa?

Nasze biuro może pomóc rodakom w uzyskaniu wizy do Namibii. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski. Konsulat Namibii mieści się w Berlinie – dokumenty zbieramy do piątku, do g. 13, w kolejny wtorek składamy aplikacje.

W planach Namibia? Wiza turystyczna czy biznesowa?

Nasze biuro może pomóc rodakom w uzyskaniu wizy do Namibii. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski. Konsulat Namibii mieści się w Berlinie – dokumenty zbieramy do piątku, do g. 13, w kolejny wtorek składamy aplikacje.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony i plan podróży jest wymagany przez konsulat. Zaznacz to pole, jeśli mamy pomóc w założeniu rezerwacji. Nie musisz jej wykorzystywać później.
możemy pomóc w założeniu fikcyjnej rezerwacji, jeśli nie posiadasz własnej albo nie wiesz, gdzie będziesz przebywać. Z rezerwacji nie musisz później korzystać
Product total
Options total
Grand total
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony i plan podróży jest wymagany przez konsulat. Zaznacz to pole, jeśli mamy pomóc w założeniu rezerwacji. Nie musisz jej wykorzystywać później.
możemy pomóc w założeniu fikcyjnej rezerwacji, jeśli nie posiadasz własnej albo nie wiesz, gdzie będziesz przebywać. Z rezerwacji nie musisz później korzystać
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978416

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
2 x zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
2 x wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Namibia_wniosek.pdf

4.
Zaproszenie i list delegujący

dotyczy biznesowej

5.
Kopia dowodu osobistego

lub paszportu osoby zapraszającej – jeśli dotyczy

6.
Saldo z konta

z transakcjami z 3 ostatnich miesięcy

Namibia wiza – najważniejsze pytania i odpowiedzi

NAMIBIA – Republika Namibii – państwo w południowo-zachodniej Afryce, leżące nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Angolą, Botswaną, Republiką Południowej Afryki oraz Zambią. Do 1968 roku Namibia funkcjonowała pod nazwą Afryka Południowo-Zachodnia. Stolicą jest Windhoek. Wiza do Namibii jest niezbędna, aby odwiedzić ten kraj.

Wybieram się turystyczne do Namibii, potrzebuję wizy – w jaki sposób mogę ją uzyskać?

Do Namibii można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Namibii?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty do wizy do Namibii można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, w zależności od tego, która opcja jest dogodniejsza dla klienta. Korzystanie z naszego pośrednictwa zwalnia także z obowiązku stawiennictwa osobistego w konsulacie Namibii w Berlinie.

Zanim wykupię bilet do Namibii chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę, że taki dokument jest wymagany przez konsulat – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu, bo możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy.  Właściwy bilet można więc bezpiecznie zakupić dopiero po uzyskaniu wizy. Prosimy jednak pamiętać, że daty podróży należy już dokładnie określić w momencie ubiegania się o wizę.

W Namibii planuję nocować w namiocie na dachu wynajętego auta, nie będę więc posiadać rezerwacji hotelowych. Co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu, gdyż możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny voucher hotelowy.

Czy wniosek do Namibii mogę wypełnić ręcznie?

Jak najbardziej – wniosek o wizę do Namibii można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis, zbliżony do tego, widniejącego na paszporcie. Prosimy o uzupełnienie danych we wniosku w sposób czytelny, drukowanymi literami.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Namibii?

Nie, zdjęcia należy dołączyć oddzielnie. Prosimy o ich nie przyklejanie na wniosku, tylko np. włożenie do paszportu.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Namibii – czy planowanie podróży do tego kraju to teraz dobry pomysł?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Namibii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, ale mieszkam i pracuję na stałe w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Namibii muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby potwierdzić legalny pobyt w Polsce.

Czy złożenia w konsulacie Namibii w Berlinie są możliwe codziennie?

Nie – w konsulacie Namibii w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13.

Jednym z wymaganych dokumentów jest wyciąg z konta – nie chciałbym podawać tak wrażliwych danych. Czy jest to naprawdę konieczne?

Niestety tak, gdyż konsulat wymaga, aby do dokumentów dołączyć transakcje z 3 ostatnich miesięcy wraz z aktualnym saldem. Jeśli nie chcą Państwo wskazywać wszystkich transakcji, można je przefiltrować i wydrukować np. tylko wpływy.

Wśród wymaganych dokumentów znajduje się ubezpieczenie – posiadam kartę kredytową z ubezpieczeniem. Czy mogę dołączyć kopię tej karty?

Niestety nie – do dokumentów musi być dołączona polisa, z treści której jasno wynika, że posiadają Państwo ubezpieczenie turystyczne. Musi być ono ważne na całe terytorium Namibii oraz w datach, w których planowana jest Państwa podróż. Ewentualnie można wydrukować warunki ubezpieczenia, jednak muszą być one sporządzone w języku angielskim lub niemieckim, aby pracownik konsulatu Namibii w Berlinie mógł treść tego dokumentu zrozumieć.

Do Namibii planuję wjechać samochodem z Republiki Południowej Afryki, dalej udać się do Botswany i wrócić znów do RPA. W takiej sytuacji potrzebuję zapewne wizy dwukrotnej. Jak mogę taką uzyskać?

Zgadza się, konieczne będzie uzyskanie wizy dwukrotnej. Oprócz podstawowych dokumentów prosimy dołączyć do aplikacji sporządzony w języku angielskim lub niemieckim plan podróży, z którego treści będzie wynikało, że taka wiza jest Panu/Pani niezbędna ze względu na dwukrotne przekroczenie granic namibijskich.

Bilet lotniczy mam wykupiony do i z Republiki Południowej Afryki, a dalej będę się przemieszczać lądem, wynajętym samochodem. Nie posiadam więc biletu lotniczego do Namibii i z Namibii. Co w takiej sytuacji skoro konsulat wymaga takiej rezerwacji?

W tym przypadku nie jest konieczne wystawianie fikcyjnej rezerwacji z RPA do Namibii i z powrotem – należy dołączyć posiadane rezerwacje lotnicze plus sporządzić plan podróży w języku angielskim lub niemieckim, uwzględniający sposób dotarcia do i wyjazdu z Namibii.

Celem mojego wyjazdu są spotkania i rozmowy biznesowe – czy konsulat wydaje wizy biznesowe?

Tak, konsulat Namibii w Berlinie wydaje wizy biznesowe – opłata wizowa jest wtedy nieco wyższa niż w przypadku wiz turystycznych i jest to 105 E za wizę. Dodatkowymi dokumentami w takim przypadku będą – list delegujący z firmy wysyłającej pracownika do Namibii oraz zaproszenie ze strony partnera namibijskiego. Pozostałe dokumenty pozostają bez zmian i wiza do Namibii będzie wydana. Wizy biznesowe są najczęściej wydawane tylko na jeden wjazd.

Sprawdź procedury wizowe i klauzulę apostille:

Niger

Mali

Erytrea

Burundi

Gwinea

Czad

Gujana Brytyjska

Gwinea Bissau

Gwinea Równikowa

Kongo Brazzaville