Wiza do Pakistanu

Wiza do Pakistanu wydawana jest przez konsulat w Warszawie. Obywatele Polski zobligowani są do posiadania wizy do Pakistanu przed rozpoczęciem podróży. Wydawane są wizy tradycyjne i od niedawna e-wizy.

Rodzaje wiz do Pakistanu

Turystyczna

Przeznaczona dla podróży typowo turystycznych lub odwiedzin prywatnych.

Wiza jednokrotna, ważna 90 dni od daty wydania na pobyt do 30 dni. Opłata konsularna 168 zł

Biznesowa

Na spotkania biznesowe, targi czy konferencje. Wydawana także na prace serwisowe, krótkie kontrakty krótkoterminowe.

Wiza jednokrotna lub wielokrotna na rok z pobytem na 30 dni.  Opłaty konsularne odpowiednio 385 zł i 580 zł za roczną wielokrotną.

Wymagania

  • Paszport. Ważny minimum 6 miesięcy – min. 6 stron wolnych obok siebie.
  • 2x wniosek wizowy do Pakistanu. Wypełniony i podpisany.
  • W przypadku wizy biznesowej łącznie z suplementem do wizy pakistańskiej.
  • 4x zdjęcie paszportowe. Biometryczne. Twarz skierowana na wprost, jasne tło, bez okularów.
  • Do wizy turystycznej: Zaproszenie od biura turystycznego – obowiązek dołączenia do zaproszenia skanu paszportu i dowodu osobistego osoby wysyłającej zaproszenie oraz kopii rejestracji firmy jako Tour Operator, bez potrzeby legalizacji. Zaświadczenie o zatrudnieniu.
  • Do wizyty prywatnej: Zaproszenie od obywatela Pakistanu – oryginalny zalegalizowany w MSZ (Islamabad) obowiązek dołączenia kopii paszportu osoby, która zaprasza lub kopii dowodu osobistego. Zaświadczenie o zatrudnieniu osoby aplikującej o wizę.
  • Do wizy biznesowej: Zaproszenie z firmy w Pakistanie oraz Zaproszenie z Izby Handlowej w Pakistanie. List delegujący z firmy polskiej.
  • Bilet lotniczy. Konsulat wymaga dołączenia rezerwacji lotniczej do wniosku. Jeśli nie masz, możemy ją przygotować dla Ciebie. Nie musisz z niej korzystać.

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

97 zł

  • Czas realizacji 18-21 dni roboczych

+ opłata konsularna

Ekspres

147 zł

  • Czas realizacji 10-14 dni roboczych

+ opłata wizowa

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Pakistanu – najważniejsze informacje

Nasze biuro pomoże w uzyskaniu wizy obywatelom Polski oraz obcokrajowcom posiadających kartę pobytu w Polsce.


Wiza do Pakistanu – pytania i odpowiedzi

Czy aplikację wizową do Pakistanu mogę złożyć przez Państwa biuro?

Tak, możemy w Państwa imieniu złożyć dokumenty jak i odebrać paszport z konsulatu Pakistanu w Polsce. Wiza do Pakistanu będzie gotowa w paszporcie.

Czy wniosek wizowy do Pakistanu mogę wypełnić ręcznie?

Oczywiście, wniosek można wypełnić ręcznie, ale trzeba to zrobić drukowanymi literami. Wniosek wizowy należy wypełnić w dwóch egzemplarzach, a na każdym musi się znaleźć odręczny podpis, zbliżony do tego w paszporcie.

Chcę wyjechać w celach turystycznych do Pakistanu. Jak mogę uzyskać zaproszenie?

W przypadku wizy turystycznej trzeba uzyskać zaproszenie od firmy turystycznej z Pakistanu. Wiemy z doświadczenia, że wiele firm turystycznych świadczy takie usługi w Pakistanie. Zaproszenie nie musi być w oryginale.

Dlaczego do wizy biznesowej do Pakistanu potrzebne są aż dwa zaproszenia?

Jedno zaproszenie jest wystawione przez firmę w Pakistanie, drugie musi być wystawione przez Izbę Handlową, na dowód tego że zaproszenie z firmy, która zaprasza jest prawdziwe i potwierdzone prze rząd pakistański. Wówczas będzie wydana biznesowa wiza do Pakistanu.

Do uzyskania wizy wymagany jest bilet lotniczy, który chciałbym zakupić dopiero po uzyskaniu wizy. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Możemy na potrzeby wizowe dokonać rezerwacji biletu lotniczego dla Państwa.

Czy jest tryb ekspresowy, jeśli chodzi o aplikowanie o wizę do Pakistanu?

Na wizę czeka się przynajmniej 3 tygodnie w samym konsulacie. Konsulat przyjmuję dokumenty od poniedziałku do czwartku, a wydaje paszporty z wizami tylko w piątki. Jedyna opcja przyśpieszenia procedury dotyczy wizy biznesowej. Wtedy firma w Pakistanie musi skontaktować się z konsulatem i poprosić o wydanie wizy szybciej. Nie ma jednak gwarancji, że Pani konsul zgodzi się na to.

Czy w Pakistanie istnieje obowiązek meldunkowy?

W Pakistanie nie ma obowiązku meldunkowego. Wystarczy wiza do Pakistanu w paszporcie.

Czy jest możliwość przedłużenie ważności wizy, będąc już w Pakistanie?

Nie ma możliwości przedłużenia wizy, a przebywanie na terenie Pakistanu bez ważnej wizy jest nielegalnego. Cudzoziemiec przebywający bez ważnej wizy musi liczyć się z dużymi karami finansowymi oraz deportacją.

Czy na wyjazd do Pakistanu muszę mieć ubezpieczenie?

Do uzyskania wizy ubezpieczenie nie jest wymagane. Jednak radzimy na okres wyjazdu takie ubezpieczenie wykupić. Możemy pomóc w jego organizacji. Sprawdź Usługi dodatkowe, które mogą pomóc w skompletowaniu pakietu “Pakistan wiza”.

Czy wyjazd do Pakistanu jest bezpieczny?

Wszystkie informację na temat bieżącej sytuacji w Pakistanie znajdą Państwo na stronie naszego MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Informacje o kraju

Pakistan jest bardzo ciekawym państwem w Azji. Dość ludnym, więc ciekawym rynkiem dla polskich produktów i usług. Leży na Półwyspie Indyjskim, pomiędzy Karakorum a Himalajami. Sąsiaduje z Iranem, Afganistanem, Indiami. Dawniej Pakistan był częścią Indii Brytyjskich. Stolica znajduję się w Islamabadzie. Wiza do Pakistanu jest potrzebna w podróży do tego kraju.


Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów do Pakistanu

Zaproszenie dla cudzoziemca

Wiza do Chin

Wiza do Rosji

Białoruś bez wizy