Białoruś bez wizy

Chcesz odwiedzić Białoruś bez konieczności posiadania wizy?

Jeśli planujesz kilkudniową podróż na Białoruś, np. do Grodna i okolic lub Brześcia to dobrze trafiłeś! Możemy Ci pomóc uzyskać specjalną przepustkę umożliwiającą wyjazd do tego pięknego kraju bez konieczności wysyłania oryginału paszportu, a co za tym idzie, zobaczyć Białoruś bez wizy. Wystarczy wypełnić krótki formularz, a uzyskane pozwolenie na wjazd otrzymasz bez wychodzenia z domu.

Aktualizacja 2022/04/06: Przepustki zostały przywrócone.

Rodzaj dokumentu

  • Przepustka na Białoruś – Przeznaczona do celów turystycznych. Opłata konsularna 10 Euro

Aby przekroczyć granicę Republiki Białorusi musisz posiadać:

  • ważny paszport
  • pozwolenie na wjazd
  • polisę ubezpieczeniową
  • środki płatnicze ($24 na każdy dzień pobytu)

Wymagania

Ile kosztuje przepustka?

Standard

97 zł

Czas realizacji 3-4 dni

Opłata 10 EUR

Ekspres

197 zł

Czas realizacji 24h

Opłata 20 EUR

Zamów przepustkę

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

[formidable id=”275″]

Białoruś bez wizy – najważniejsze informacje

Pozwolenie na wjazd upoważnia do pobytu do 15 dni. Pamiętaj tylko, że te pozwolenie nie jest ważne na cały teren Białorusi. Wysyłając formularz zaznacz czy interesuje Cię region Grodna (samo miasto oraz obwody – Grodzieński, Berestovitsa, Volkovysk, Voronovo, Lida, Svisloch oraz Shchuchin) czy Brześcia (samo miasto oraz obwody – Brzeski, Zhabinka, Kamenets oraz Pruzhany). Pozwolenie na wjazd jest wydawane na konkretne daty, więc prosimy o przemyślane podawanie tych informacji, aby móc w pełni skorzystać z dat wskazanych na przepustce.

Celem wyjazdu na otrzymanym pozwoleniu mogą być krótkie wakacje, odwiedziny rodziny czy też znajomych.

Czas oczekiwania na przepustkę na wjazd na teren wybranego obwodu na Białorusi wynosi w ekspresie nawet jeden dzień roboczy. W standardzie uda się ją uzyskać w ciągu 3-4 dni roboczych.

Przepustka na Białoruś – pytania i odpowiedzi

Planuję odbyć podróż samolotem do Mińska. Czy w takim przypadku muszę posiadać dokument wstępu na Białoruś?

Na mocy Dekretu Prezydenta Republiki Białoruś z dnia 24 lipca 2018 roku Nr.295. O zmianie dekretu Prezydenta Republiki Białorusi Nr.8 z dnia 9 stycznia 2017 roku O wprowadzeniu bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców z dniem 27 lipca 2018 roku, wprowadza się możliwość bezwizowej podróży na terytorium Republiki Białoruś na pobyt nie dłuższy niż 30 dni, wyłącznie przez przejście graniczne Lotnisko Narodowe “Mińsk”. Dekretem tym objęto obywateli 74 państw, w tym Rzeczypospolitej Polskiej. Nowe przepisy dotyczą tylko osób podróżujących samolotami w obie strony (przylot i odlot przez port lotniczy “Mińsk”). Ruch bezwizowy nie obejmuje osób przylatujących do Białorusi samolotami z Rosji, oraz osób, planujących wylecieć dalej na teren Rosji. Te loty są traktowane, jako wewnętrzne – nie są objęte kontrolą graniczną.

Czy lecąc samolotem do Mińska można podróżować po całym terytorium Białorusi?

Tak, o ile spełnia się wszystkie warunki to możesz odwiedzić znajomych lub partnerów biznesowych na podstawie przepustki. W innym przypadku będzie potrzebna tradycyjna wiza na Białoruś.

Chciałabym na parę dni wyjechać do Grodna lub Brześcia na Białorusi. Czy mogę skorzystać z ruchu bezwizowego do Białorusi?

Jeżeli pobyt nie będzie dłuższy niż 15 dni, można odwiedzić Białoruś w ruchu bezwizowym. W takim przypadku trzeba posiadać:

  • pozwolenie na podróż na terytorium Grodna lub Brześcia, które jest wystawiane przez białoruskie biuro podróży. Możemy pomóc w jego uzyskaniu;
  • paszport w oryginale;
  • polisa ubezpieczeniowa na okres pobytu. Możemy pomóc w uzyskaniu;
  • środki finansowe na pobyt na Białorusi (przynajmniej 24 euro na każdą dobę podróży).

Czy każdym przejściem granicznym mogę wjechać na podstawie ruchu bezwizowego do strefy Grodna lub Brześcia?

Możesz wjechać jedynie wyznaczonymi przejściami granicznymi: Bobrowniki-Berestowica; Kuźnica Białostocka-Bruzgi; Terespol-Brześć; Sławatycze-Domaczewo; Połowce-Pieszczatka;Białowieża-Piererow (wyłącznie ruch pieszy i rowerowy); Švendubrė-Privalka (z Litwą); Raigardas-Privalka (przejście graniczne z Litwą); Soleczniki-Bieniakonie (Litwa); Rudawka – Lesnaja (ruch wodny, pieszy, rowerowy), kolejowe przejścia graniczne Kuźnica Białostocka-Bruzgi i Terespol-Brześć, oraz porty lotnicze w Grodnie i w Brześciu.

Czy będąc w Grodnie/Brześciu na ruchu bezwizowym mogę pojechać do Mińska?

Nie, ponieważ ta opcja dotyczy tylko następujących regionów i tylko po nich można się poruszać: miasto Grodno, rejon grodzieński, rejon brzostowicki, rejon wołkowyski, rejon woronowski, rejon lidzki, rejon świsłocki, rejon szczuczyński oraz miasto Brześć, rejon brzeski, rejon żabinkowski, rejon kamieniecki, rejon prużański.

Czy każde ubezpieczenie jest honorowane na wjazd bezwizowy?

Polisa musi opiewać na kwotę przynajmniej 10000 euro, obejmować całe terytorium Białorusi, być na cały okres pobytu w danym regionie i co najważniejsze – musi być w języku rosyjskim lub białoruskim. Możemy pośredniczyć w wystawieniu odpowiedniego.

Czy na Białorusi jest obowiązek meldunkowy?

Trzeba się zameldować w organie meldunkowym w miejscu gdzie się przebywa, jeśli pobyt będzie powyżej 5 dni.


Wiza na Białoruś
WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Dlaczego warto odwiedzić Mińsk lub Grodno?

Czy chcesz bez przeszkód podróżować i odkrywać najpiękniejsze zakątki Białorusi? A może interesują Cię dłuższe odwiedziny u rodziny lub znajomych? Pięciodniowy pobyt może nie być dla Ciebie wystarczający. Ograniczenia dotyczące środka transportu i miejsca destynacji mogą pokrzyżować Twój plan na wymarzone wakacje. Nie martw się, to wszystko nie musi być aż tak trudne. Dzięki pomocy naszej firmy wiza na Białoruś stanie się jedynie formalnością, bez nerwów i komplikacji. Pozwoli Ci odwiedzić wszystkie miejsca, o których marzyłeś.

Przepustka na Białoruś – sprawdź nas

Szybko przekonasz się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów. Przecież Twój wyjazd ma być tylko czystą przyjemnością! Powierz nam swoje sprawy, a my zajmiemy się wszystkim i zminimalizujemy ryzyko napotkania przeszkód i nieprzyjemności podczas uzyskiwania przepustki na Białoruś. Nasze doświadczenie pozwala nam na profesjonalną weryfikację dokumentów, co maksymalizuje szansę otrzymania pozytywnego rezultatu. Przekonaj się, że współpraca z nami przebiegnie bez problemu, a uzyskanie wizy stanie się jedynie formalnością, która nie przysporzy Ci żadnych kłopotów, ani stresu. A może podróżujesz na Białoruś w celach biznesowych? Nie przejmuj się procedurami. Skup się na swoich obowiązkach, a my zdobędziemy dla Ciebie odpowiedni rodzaj pozwolenia wjazdu na Białoruś. Gwarantujemy indywidualne podejście do klienta, bierzemy pod uwagę napięte harmonogramy i staramy się współpracować tak, aby procedura aplikacji nie kolidowała z Twoimi innymi planami biznesowymi. Przekonaj się, że współpraca z nami przebiegnie bez problemu, a uzyskanie odpowiedniego dokumentu stanie się jedynie formalnością, która nie przysporzy ci żadnych kłopotów, ani stresu. Zaplanuj już dziś największą przygodę swojego życia, ciesz się tym co przed Tobą.


Sprawdź tematy pokrewne