Skip to content

Ambasada Tadżykistanu

Ambasada Tadżykistanu
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje
Obecne godło Tadżykistanu powstało w 1991 roku po rozpadzie Związku Radzieckiego. Korona w centrum godła jest taka sama jak na fladze narodowej Tadżykistanu. Odnosi się do perskiego słowa Taj , czyli koronę. Obywatele Tadżykistanu wierzą że od tego słowa wywodzi się nazwa ich kraju. Podstawa godła zawiera reprezentację książki i Pamir . Emblemat jest otoczony przez bawełny z jednej strony i pszenicy na drugiej.

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Republiki Tadżykistanu w Berlinie.

Dane adresowe Ambasady Tadżykistanu

Perleberger Strasse 43, 10559 Berlin, Niemcy
Tel.: (+49) 30 347 930-0
Fax: (+49) 30 34793029
E-mail: info@botschaft-tadschikistan.de lub consulat@botschaft-tadschikistan.de

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Republiki Tadżykistanu w Berlinie?

Ambasada jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00 oraz 14:00 – 16:00.

Jak wygląda legalizacja dokumentu w Ambasadzie Republiki Tadżykistanu w Berlinie?

Poświadczenia oficjalnych dokumentów (dyplomy, certyfikaty, pełnomocnictwa, itp.) można dokonać w sekcji konsularnej ambasady Tadżykistanu w Republice Federalnej Niemiec dostarczając oryginał dokumentu oraz jego kopię wraz z tłumaczeniem przysięgłym na j. niemiecki lub tadżycki (wykonanym przez tłumacza przysięgłego). Koszt legalizacji wynosi 50 euro za dokument, a czas oczekiwania to około 5 dni roboczych.

Ambasada Republiki Tadżykistanu w Berlinie – informacje ogólne:

Stosunki dyplomatyczne między Republiką Tadżykistanu a Republiką Federalną Niemiec nawiązano w 1992 r. Ambasada Niemiec była jednym z pierwszych zagranicznych przedstawicielstw w Republice Tadżykistanu i rozpoczęła działalność 10 czerwca 1993 r. Wzajemne wizyty na wysokim szczeblu położyły podwaliny pod wielostronną współpracę między Tadżykistanem a Niemcami. W marcu 2003 r. Wizyta prezydenta Republiki Tadżykistanu Emomali Rahmona w Republice Federalnej Niemiec przyczyniła się do rozwoju dwustronnych stosunków politycznych i gospodarczych. Główne obszary współpracy między dwoma krajami to produkcja materiałów budowlanych, wprowadzenie niemieckiej technologii na rynek tadżycki, produkcja i sprzedaż dekoracyjnych kamieni budowlanych, produktów rolnych oraz wprowadzenie nowoczesnych technik i technologii.

Funkcję ambasadora Tadżykistanu w Berlinie pełni Pan Sohibnazar Gayratsho.

Czy Polacy potrzebują wiz do Tadżykistanu?

Wizy są wymagane dla osób planujących odwiedzić Tadżykistan, ale od 1 lutego 2017 r. wprowadzono nowy, elektroniczny system ubiegania się o pozwolenie na wjazd i placówki dyplomatyczne tego kraju nie wydają już wiz wbijanych do paszportu. Celem nowego systemu jest uproszczenie procedur wizowych i ułatwienie podróży osobom zainteresowanym Tadżykistanem.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Republiki Tadżykistanu w Berlinie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie jest konieczne umawianie się na spotkanie w ambasadzie, jednak zalecamy skontaktować się z placówką przed planowaną wizytą, aby upewnić się, że usługi, które nas interesują będą świadczone, a ambasada nie przewidziała dni wolnych od pracy.

Podsumowanie opłat konsularnych Ambasady Tadżykistanu

Rodzaj wizyOpłata konsularna
E-wiza z pozwoleniem na wjazd GBAO72 USD
E-wiza bez pozwolenia na wjazd GBAO52 USD

Aplikuj o wizę do Tadżykistanu

Ambasada Tadżykistanu na mapie