Ambasada Francji

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym ambasady Francji w Warszawie.

Dane adresowe ambasady Francji:

ul. Piękna 1, 00-477 Warszawa, Polska
Tel.: +48 (22) 529 30 00
Fax: + 48 (22) 529 30 01
E-mail: consulat@ambafrance-pl.org lub presse@ambafrance-pl.org

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej ambasady Francji w Warszawie?

Dział konsularny ambasady Francji w Warszawie przyjmuje interesantów tylko we wtorki i czwartki, w godzinach 8:45 – 12:45.

Załatw sprawę do Francji online

  • Bez wizyty w konsulacie
  • Bez chodzenia od okienka do okienka
  • Bez stania w kolejkach

Od 2006 roku pomagamy w sprawach konsularnych.

  • Wypełniamy formularze
  • Doradzamy
  • Wszystko w jednym miejscu – od A do Z

Masz znajomych w dawnych koloniach francuskich?

Sprawdź nasze usługi dla obcokrajowców.

Planujesz biznes?

Zamów usługi związane z przygotowaniem dokumentów:

Informacje konsularne

Ambasada Francji w Warszawie – informacje ogólne:

Ambasadorem Francji w Warszawie jest Pan Frédéric Billet. Funkcję konsula pełni Pan Ludovic Rousseau. Ambasada jest upoważniona do wystawiania wiz turystycznych do Burkina Faso oraz Republiki Środkowoafrykańskiej. Placówka jest podzielona administracyjnie na kancelarię dyplomatyczną, dział konsularny, prasowy, współpracy kulturalnej, Instytut Francuski z siedzibą na ul. Widok 12, Centrum Informacji Francuskiej, dział spraw społecznych, regionalny dział ekonomiczny, misję ekonomiczną Business France, attaché obrony, delegaturę biura ds. międzynarodowej współpracy technicznej policji, a także dział administracyjny i finansowy. W Polsce znajduje się także Konsulat Generalny Francji, z siedzibą w Krakowie oraz Instytut Francuski, przy ul. Stolarskiej 15.

Czy Polacy potrzebują wiz do Francji?

Wizy nie są wymagane udając się w podróż do Francji, jednak ambasada ta jest szczególnie ważna ze względu na to, że wydaje wizy turystyczne z pobytami do 30 dni, do dwóch krajów afrykańskich – Burkina Faso oraz Republiki Środkowoafrykańskiej. Opłata wizowa wynosi 80 euro, a czas oczekiwania na wizę – do tygodnia.

Czy przed złożeniem dokumentów w ambasadzie Francji w Warszawie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Tak, umówienie się na spotkanie jest obowiązkowe. Należy dokonać tego poprzez system elektroniczny i bezwzględnie trzeba się zjawić w danym dniu, o konkretnej godzinie. Każda osoba musi się umówić indywidualnie na daną godzinę, z jednym paszportem. Jeśli potrzebujemy wiz dla większej liczby osób, należy zarezerwować odpowiednią ilość terminów.