Skip to content

Kanada

Wiza eTa czyli elektroniczna rejestracja wjazdu na teren Kanady. Wybierz interesujący Cię tryb. Aplikację możemy złożyć już tego samego dnia, którego wpłynie do nas Twoje zgłoszenie! Specjalnie w tym celu wystosowaliśmy tryb ekspresowy.

Wiza eTa czyli elektroniczna rejestracja wjazdu na teren Kanady. Wybierz interesujący Cię tryb. Aplikację możemy złożyć już tego samego dnia, którego wpłynie do nas Twoje zgłoszenie! Specjalnie w tym celu wystosowaliśmy tryb ekspresowy.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978751

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

Kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy po zakończeniu podróży.

2.
Wypełniony wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Kanada-wniosek.doc

Wiza do Kanady – rejestracja ETA.

Konsulat Kanady nie wydaje standardowych wiz. Podróżując do tego kraju drogą lotniczą, trzeba uzyskać pozwolenie na wjazd, tzw. ETA – electronic travel authorization. Wydawane są w ciągu kilku minut. W niektórych przypadkach może trwać nawet kilka dni. Niekiedy urząd wymaga dodatkowych dokumentów. W praktyce zgodę na wjazd do Kanady otrzymasz na e-mail w ciągu 72 godzin. Czas ten liczy się od momentu podsumowania aplikacji.

Wiza do Kanady nie jest wklejana do paszportu, jak to ma miejsce w przypadku wiz do innych krajów. Dopiero podczas odprawy paszportowej otrzymujemy wizę – pieczątkę wjazdową. Na takiej pieczątce będzie także określony termin, w którym możemy przebywać na terytorium Kanady.

Mając elektroniczną rejestrację wjazdu możesz podróżować w celach:

  • turystyczny
  • odwiedziny rodziny lub znajomych
  • rozmowy i spotkania biznesowe
  • targi lub konferencje

Zakazane jest natomiast wykonywanie jakiejkolwiek pracy.

eTa do Kanady wydawana jest na okres 5 lat od momentu jej wydania. Warunkiem jest to, aby paszport zgłoszony podczas aplikacji był w tym czasie ważny. W przeciwnym wypadku należy aplikować o nowe pozwolenie na wjazd.

Wymóg elektronicznej rejestracji wjazdu istnieje od 15 marca 2016 roku. Został wprowadzony w celu lepszej i skuteczniejszej rejestracji osób przyjeżdżających oraz usprawnieniu odprawy paszportowej i wizowej na miejscu, po przylocie. Elektroniczne wydawanie wiz oraz aplikacje on-line są zazwyczaj wprowadzane przez dane kraje w celu ułatwienia podróży po świecie.

 

Wizy do Kanady – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wiza do Kanady?

ETA czyli elektroniczna rejestracja kosztuje 7 CAD. Płatność odbywa się online i potrzebna jest karta kredytowa.

Czy muszę wysyłać paszport?

Nie jest to potrzebne. Wystarczy skan. Pozwolenie na wjazd wydawane jest w formie elektronicznej. Dopiero na lotnisku po przylocie wbijana jest pieczątka do paszportu.

Jak długo ważne jest pozwolenie na wjazd?

Najczęściej wydawane jest na 5 lat, licząc od momentu wydania. Krótsze pozwolenia wydawane są np. dzieciom lub osobom aplikującym o wjazd na podstawie paszportów ważnych krócej niż 5 lat.

Mam już ważne pozwolenie na wjazd. Jednak co w przypadku, gdy zmieniam paszport?

Konieczna jest aplikacje o nowe pozwolenie na wjazd. Każde zezwolenie przypisane jest do numeru paszportowego. Po przylocie skanowany jest paszport. Nie trzeba drukować pozwolenia ETA. Zalecamy posiadanie ze sobą wydruku na wszelki wypadek.

Wjeżdżam do Kanady lądem z terytorium Stanów Zjednoczonych. W takim przypadku również muszę mieć pozwolenie na wjazd?

W takiej sytuacji nie jest to konieczne. Pozwolenie na wjazd wydawane jest tylko na podróże drogą lotniczą.

Chciałbym wyjechać do Kanady w celu podjęcia pracy. O jaką wizę należy się starać?

Konieczna jest wiza pracownicza, o którą stara się dla Państwa pracodawca w Kanadzie. Dopiero po jej uzyskaniu można wyjechać do Kanady. Informacji sprawie tej procedury udzieli konsulat kanadyjski.

Interesują mnie krótkie wakacje w Kanadzie. O jaką wizę powinienem się ubiegać?

Trzeba ubiegać się o wizę turystyczną do Kanady eTa. Należy wysłać do nas na adres e mail info@wizaserwis.pl skan pierwszej strony dokumentu podróżnego oraz wypełniony krótki formularz. Prosimy pamiętać o dołączeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO.

Zanim wykupię bilet lotniczy chciałbym aplikować o wizę. Brak rezerwacji będzie problemem w takiej sytuacji? Bilety lotnicze są dość drogie i wolałbym kupić dopiero mając pewność otrzymania pozwolenia na wjazd.

Zalecamy kupić bilet i robić wiążące rezerwacje dopiero po uzyskaniu wizy, aby mieć pewność możliwości rozpoczęcia podróży. Do aplikacji wizowej rezerwacja nie jest potrzebna.

Jak długo czeka się na wizę turystyczną?

Na wizę turystyczną czeka się zazwyczaj 1-4 dni robocze. Pozwolenie na wjazd jest wydawane przez system elektroniczny i nie można przyspieszyć procedury.

Jak wygląda obecnie sytuacja w tym kraju? Czy jest tam bezpiecznie i planowanie wakacji z rodziną to obecnie dobry pomysł?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży na przykład do Toronto można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

W Kanadzie planuję zatrzymać się w domu mojej siostry. Nie będę mieć żadnej rezerwacji hotelowej. Czy nie przesądzi to o wydaniu mojej wizy?

Rezerwacja hotelowa nie jest wymagana do aplikacji o wizę do Kanady. Można zatrzymać się w dowolnym miejscu.

Czy mając elektroniczną rejestrację wjazdu do Kanady muszę ubiegać się dodatkowo o jakąś wizę do Stanów?

Tak. Każdy kraj ma oddzielne procedury wizowe, a pomiędzy Kanadą i USA nie ma przewidzianych wiz łączonych. W praktyce więc należy posiadać oddzielną wizę na przylot do Kanady i wjazd do Stanów Zjednoczonych.

Planuję wybrać się do Toronto drogą lotniczą z Berlina. Czy muszę dopełnić jeszcze jakichś dodatkowych formalności, jeśli lot nie będzie z kraju mojego pochodzenia?

Nie ma znaczenia kraj wylotu. Planując przesiadki w trakcie podróży prosimy tylko pamiętać o ewentualnych wymaganiach wizowych w danym kraju. Jeśli chodzi o lot z Niemiec, to nic dodatkowo nie musisz przygotować.

Krótka charakterystyka kraju

Państwo położone w Ameryce Północnej. Rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Kraj sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi. Posiada także granice morskie z Danią (Grenlandia) i Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji). Stolicą jest Ottawa.

Planujesz odwiedzić Toronto lub Vancouver? Chciałbyś zobaczyć na własne oczy krystalicznie czyste wody jezior Boya, Moraine, Louise lub Minnewanka? Marzysz o przejechaniu ponad 200 kilometrów malowniczej drogi wiodącej przez Góry Skaliste? Chciałbyś zobaczyć dwa przepiękne parki narodowe – Banff National Park i Jasper National Park? Kraj stoi przed Tobą otworem! Wystarczy aplikować o pozwolenie na wjazd, kupić bilet na samolot i można planować podróż do tego niesamowitego kraju.

Wiza do Kanady

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Często klienci dopytują o to czy posiadając wizę do USA (i chcąc także odwiedzić Kanadę), potrzebują dodatkowo wizy kanadyjskiej. Jeśli podróż ma się odbyć samolotem, to jak najbardziej taką rejestrację wjazdu należy posiadać. Co jednak w sytuacji, gdy do Kanady w celach turystycznych podróżujemy drogą lądową? Wówczas nie musisz posiadać niczego więcej ponad paszport ważny ponad 6 miesięcy z miejscem na wbicie kanadyjskiej pieczątki przez urzędnika celnego.

Poznaj inne procedury wizowe i legalizacje:

USA

Surinam

Brazylia

Anglia (Wielka Brytania)

Wiza Schengen do Polski

Zaproszenie cudzoziemca do Polski

Ambasada Kanady

Uganda

Rwanda

Australia

Sudan

Nigeria

Sierra Leone