Wiza do Iraku

Wiza do Iraku może być wydana najwcześniej 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Ambasada nie precyzuje czasu oczekiwania na wizy do Iraku. Po złożeniu kompletu dokumentów należy oczekiwać na decyzję Konsula.

Pośrednictwo wizowe jest dozwolone przy aplikowaniu o kolejną wizę do Iraku. Jeśli teraz starasz się o nią pierwszy raz to musisz stawić się osobiście w konsulacie w Warszawie.

Rodzaje wiz do Iraku

  • Jednokrotna – Wiza jednokrotnego wjazdu na 30 dni. Opłata konsularna 40 USD.
  • Wielokrotna – Na pobyt powyżej miesiąca i z możliwością wielokrotnego przekroczenia granicy. Opłata wizowa 100 USD.

Ile kosztuje wiza?

Standard

197 zł

Czas realizacji ustala konsulat

Opłata konsularna według typu wizy

Zamów wizę do Iraku online

Wypełnij dane a w kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Wiza do Iraku
Zgoda RODO
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę WizaSerwis Sp. z o.o. dla potrzeb niezbędnych do przedstawienia szczegółowej oferty związanej z zapytaniem.

Wymagania

  • Paszport ważny 6 miesięcy po zakończeniu wizyty
  • Wypełniona aplikacja wizowa do Iraku
  • 3 zdjęcia paszportowe.
  • Do wizy turystycznej: Zaproszenie z biura turystycznego (zawarte imię, nazwisko, numer paszportu; potwierdzone przez odpowiedni urząd – istnieje jeden określony wzór zaproszenia)
  • Do wizy biznesowej: List delegujący z firmy polskiej – po angielsku, zawierający dane firmowe, osoby delegowanej i szczegóły wyjazdu. Zaproszenie ze strony firmy irackiej. Musi być zalegalizowane i zawierać szczegóły wyjazdu.

Wiza do Iraku – najważniejsze informacje

Pośrednictwo wizowe jest dozwolone przy złożeniu aplikacji o kolejną wizę iracką. Jeśli teraz starają się Państwo pierwszy raz o wizę do tego kraju, to niestety jest wymóg osobistego stawiennictwa w konsulacie w Warszawie. Możemy pomóc w przygotowaniu aplikacji i umówić spotkanie w ambasadzie.

Informacje o kraju

IRAK – Republika Iraku. Kraj arabski położony na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską. Językami urzędowymi są arabski i kurdyjski. Stolica mieści się w Bagdadzie.

Wiza do Iraku – pytania i odpowiedzi

Jak wygląda sytuacja w Iraku? Czy podróż do tego kraju to teraz dobry pomysł?

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych odradza się podróże do miast i regionów: Anbar, Al-Kadissija, Babil, Bagdad, Diyala, Karbala, Kirkuk, Nadżaf, Niniwa, Salahaddin oraz Wasit. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/

Pomimo wszystko interesuje mnie podróż do tego kraju. Celem jest spotkanie biznesowe. W jaki sposób mogę uzyskać wizę do Iraku?

Wiza do Iraku przy pierwszej aplikacji wydawana jest po osobistym stawiennictwie. Należy się kontaktować bezpośrednio z ambasadą tego kraju w Warszawie.

Planuję kolejną podróż do Iraku – czy mogę aplikować o wizę za Państwa pośrednictwem?

Jak najbardziej, jeśli jest to już kolejna aplikacja wizowa. Wówczas nie jest konieczne osobiste stawiennictwo w ambasadzie.  Jednak konsul zastrzega sobie prawo wezwania aplikanta na rozmowę w każdej sytuacji.

Jakie dokumenty będą wymagane do aplikacji o biznesową wizę do Iraku?

Komplet dokumentów to – list delegujący z polskiej firmy (po angielsku, zawierający dane obu firm), zaproszenie z firmy irackiej (poświadczone), wniosek wizowy, wypełniony, oryginalnie podpisany oraz trzy zdjęcia biometryczne, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle.

Ile kosztuje iracka wiza?

Konsulat wydaje dwa rodzaje wiz – do 1 miesiąca, jednokrotne w cenie 40 USD lub powyżej miesiąca, wielokrotne za opłatą 100 USD.

Czy możliwe jest uzyskanie wizy turystycznej do Iraku?

Oficjalnie jest taka możliwość, jednak w praktyce wizy nie są zbyt chętnie wydawane jeśli celem podróży jest turystyka.


Sprawdź tematy pokrewne