Wiza do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA)

Wizy do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA) wydawane są przez konsulat Francji w Warszawie. Wiza do RŚA przeznaczona jest do 30 dni pobytu.

Rodzaje wiz do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA)

Turystyczna

Przeznaczona dla osób podróżujących w celach turystycznych.

Wiza jednokrotna do 30 dni. Opłata konsularna 80 Euro

Wymagania

  • Paszport ważny minimum 6 miesięcy niż wiza
  • Zdjęcie paszportowe
  • Wypełniony i podpisany wniosek wizowy do RŚA
  • Bilet lotniczy. Do aplikacji dołącz rezerwacje biletu lotniczego. Jeśli nie masz, możemy zrobić na potrzeby wizy. Nie musisz jej wykorzystywać.
  • Hotel. Do aplikacji dołącz rezerwacje hotelu na czas pobytu w RŚA. Jeśli nie posiadasz, możemy przygotować na potrzeby wizy. Nie musisz korzystać z rezerwacji.
  • Ubezpieczenie

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

147 zł

  • Czas realizacji tydzień

+ opłata 80 Euro

Ekspres

197 zł

  • Czas realizacji 1-2 dni roboczych

+ oplata wizowa

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA)– najważniejsze informacje

Konsulat Francji mieści się w Warszawie – przyjmuje dokumenty tylko we wtorki i czwartki (przed wysłaniem oryginałów, prosimy o przesłanie skanu pierwszej strony paszportu, w celu zarezerwowania terminu złożenia dokumentów)


Wiza do Republiki Środkowoafrykańskiej (RŚA) – pytania i odpowiedzi

Chciałbym wyjechać na misję do RŚA – o jaką wizę powinienem w takiej sytuacji się ubiegać?

Konsulat Francji w Warszawie wydaje wizy do Republiki Środkowoafrykańskiej na pobyt maksymalnie do 30 dni. Po przylocie należy wydłużyć pobyt w urzędzie migracyjnym lub na policji. Jest to sprawdzony sposób w przypadku takich wyjazdów.

Wyjeżdżam do RŚA w celu biznesowym, o jaką wizę mam aplikować?

Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości wyrobienia wizy biznesowej. Większość klientów udających się na rozmowy czy spotkania biznesowe do Republiki Środkowoafrykańskiej, wyjeżdża tam posiadając wizę turystyczną.

Czy wniosek do Republiki Środkowoafrykańskiej mogę wypełnić ręcznie? Mam utrudniony dostęp do komputera i mogę tylko wydrukować formularz.

Jak najbardziej – wniosek o wizę do Republiki Środkowoafrykańskiej można wypełnić też ręcznie. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Republiki Środkowoafrykańskiej?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone do wniosku o wizę do Republiki Środkowoafrykańskiej, ale możemy to zrobić również w biurze. Prosimy tylko o dołączenie zdjęcia, np. wkładając je do paszportu.

W Republice Środkowoafrykańskiej chciałbym zatrzymać się u znajomego – nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a sporządzenie zaproszenia może być problematyczne dla tej osoby. Co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny voucher hotelowy.

Zanim wykupię bilet do Republiki Środkowoafrykańskiej chciałbym uzyskać wizę, aby nie martwić się ewentualnymi kosztami związanymi ze zmianą terminu podróży. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Koszt takiej rezerwacji to 27 zł.

Republika Środkowoafrykańska: czy jest tam stosunkowo bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Republiki Środkowoafrykańskiej można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym i pracującym w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Republiki Środkowoafrykańskiej muszę przedstawić jakieś dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania.

Czy złożenia w konsulacie są możliwe codziennie?

Niestety nie – konsulat Francji wydający wizy w Warszawie pracuje tylko we wtorki i czwartki. Należy się umawiać na złożenie (w tym celu prosimy wcześniej przesłać skan pierwszej strony paszportu).

Informacje o kraju

REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA – afrykańskie państwo bez dostępu do morza. Leży w obszarze rzek Kongo i Szari. Posiada granice lądowe z wieloma państwami: Kamerun, Czad, Sudan, Sudanem Południowy, Demokratyczna Republika Konga i Kongo. Stolicą jest Bangi. Wiza do Republiki Środkowoafrykańskiej jest potrzebna, by odwiedzić ten kraj.


Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów do RŚA

Zaproszenie dla cudzoziemca

Zaświadczenie o niekaralności