Konsultacja z ekspertem.

Porada ekspercka polega na przygotowaniu propozycji rozwiązań Twojej sprawy. Zbieramy niezbędne informacje i przygotowujemy rekomendacje. Praca kończy się umówieniem na rozmowę telefoniczną lub video poradę.

W większości sytuacji dzielimy się posiadaną wiedzą bezpłatnie. Oprócz usługi załatwienia zdalnego sprawy w ambasadzie, ministerstwie czy innym urzędzie udzielamy zupełnie darmowych porad.

Co możemy zrobić, jeśli posiadana wiedza nie jest wystarczająca?

 1. Możesz samodzielnie skontaktować się z daną instytucją.
 2. Możesz zlecić nam sprawdzenie, co zrobić w danej sytuacji.

Dla kogo usługa?

 • Dla osób, które nie mają czasu samodzielnie szukanie informacji.
 • Kiedy nie chcesz korzystać z usług zewnętrznej firmy, ale chcesz mieć wiedzę jak samodzielnie załatwić sprawę.
 • W sytuacjach, kiedy chcesz się odwołać od odmowy przyznania wizy lub innych dokumentów.
 • W przypadku trudnych spraw, które znacznie wykraczają poza standardowe schematy.
Konsultacja z ekspertem

Jak pracujemy?

 1. Prześlij krótki opis sprawy, który wymaga sprawdzenia.
 2. Zrobimy wstępną analizę. Sprawdzimy, czy zakres pracy mieści się w naszych możliwościach.
 3. Prześlemy dokładną informację, co będziemy robić w Twojej sprawie.
 4. Po akceptacji zakresu pracy i kosztów zabieramy się do pracy.
 5. Umawiamy się na rozmowę telefoniczną, spotkanie w naszym biurze, rozmowę video online. Przedstawiamy wynik naszej pracy. Jeśli nasza umowa będzie zawierać opracowanie pisemne, prześlemy odpowiedni raport.

Uwaga! Nie możemy zagwarantować, że zajmiemy się każdą sprawą.

Realizujemy jedynie sprawy związane z zakresem naszych usług.

Ile kosztuje porada eksperta?

Podstawowy

Wizy i legalizacje.

397

Czas realizacji 1-2 dni

30 minutowa rozmowa

Tematy dotyczące procedur wizowych (wyjazdowych) i legalizacji dokumentów.

Rozszerzony

Praca, pobyt czasowy, zagranica.

597

Czas realizacji 1-4 dni

45 minutowe spotkanie

Związane z pracą cudzoziemców, zatrudnieniem, wizami do Polski, załatwieniem spraw za granicą.

Pełny

Odmowy, odwołania.

897

Czas realizacji 2-10 dni

90 minutowe spotkanie

Sprawy w trakcie, odmowy, odwołania od decyzji, związane z legalizacją pobytów.

Ceny brutto. Zawierają przygotowanie rozwiązań spraw. Konsultację wieńczy spotkanie lub rozmowa przez telefon lub online.

Zamów poradę online

Wypełnij krótki formularz, który pozwoli nam na przygotowanie rozwiązania dla Ciebie.

100% gwarancji.

Gwarantujemy przygotowanie odpowiednich informacji. W przypadku braku możliwości pełnej odpowiedzi na Twoje pytania, zwracamy kwotę w całości.

W kolejnym kroku poprosimy o wypełnienie krótkiego formularza. Jeśli będziemy mogli zająć się Twoją sprawę, skontaktujemy się i rozpoczniemy prace.

Porady konsularne – pytania i odpowiedzi.

Czy muszę korzystać z płatnej konsultacji?

Nie. Jest to opcja zupełnie dodatkowa i możesz dowiedzieć się samodzielnie.

Kiedy warto skorzystać z płatnych porad?

Rekomendujemy usługę w przypadku, kiedy masz kłopot ze znalezieniem informacji. Często nie można dodzwonić się do danej instytucji, chętnie pomożemy. Jeśli masz nietypową sprawę, także możemy sprawdzić możliwości.

Najczęściej pojawiające się kłopotliwe pytania:

 • Jak uzyskać wizę dla obcokrajowca, który mieszka w Polsce? Mamy wiedzę w przypadku wiz dla Polaków, ale co zrobić w przypadku wizy dla obywatela kraju mieszkającego w Polsce, który udaje się do kraju, gdzie Polacy nie potrzebują wiz? Np. biznesman z Kolumbii mieszkający w Polsce a udający się na spotkanie biznesowe do Ukrainy? Nie wiemy, ale możemy sprawdzić.
 • Problem z legalizacją specjalnych dokumentów. Co zrobić, aby zalegalizować dokument z 1950 roku wydany przez konsula z DDR z odręcznymi adnotacjami? Nie wiemy. Musimy sprawdzić, czy w ogóle będzie to możliwe.
 • Stare dokumenty np. wydane przed II wojną światową. Jak legalizować bardzo stare dokumenty wydane przez instytucje, które już nie istnieją? Nie wiemy. Musimy sprawdzić.
 • Obywatele krajów, którzy mieszkają w innym kraju a chcą uzyskać wizę do Polski? Czy w ogóle będą mogli otrzymać? Jakie warunki trzeba spełnić? Nie wiemy. Musimy sprawdzić.
 • Chcę załatwić sprawę w urzędzie XYZ, ale nie mogę uzyskać informacji telefonicznie, a mieszkam dość daleko. Prawdopodobnie trzeba będzie pojechać do urzędu i dowiedzieć się na miejscu.
 • Dzwonię do ambasady XYZ do Berlina od paru tygodni. Nikt nie odbiera telefonu, co robić? Jeśli nie możesz się dodzwonić, to my prawdopodobnie też się nie dodzwonimy. Ale możemy pojechać i sprawdzić Twoją sprawę.

Takich spraw jest wiele i do tej pory musieliśmy odmawiać zajęcia się nimi. Teraz możesz zlecić nam sprawdzenie.

Czy możecie sprawdzić informacje a sam sobie załatwię wizę, czy legalizację dokumentów?

Tak, ta usługa skierowana jest także dla takich przypadków. Rozumiemy, że nie wiesz, co robić, ale także nie musisz mieć zaufania do różnych firm. Szanujemy to i chętnie pomożemy w takim przypadku.

Czy gwarantujecie rozwiązanie sprawy?

Nie jesteśmy w stanie z góry zagwarantować rozwiązania każdego problemu. W sytuacji, gdy nie będziemy w stanie udzielić informacji, nie pobieramy opłaty a jeśli została pobrana, to zostaje zwrócona.

Czy zajmiecie się sprawą, jeśli po sprawdzeniu chcę ją dalej zlecić?

Oczywiście. Jeśli przekazane informacje dają możliwość załatwienia danej sprawy i chcesz ją nam powierzyć, to chętnie zajmiemy się nią. W takich sytuacjach możesz liczyć na specjalną cenę za usługę.

Dlaczego pobieramy opłatę?

Nie jesteśmy instytucją, nie mamy wsparcia rządowego i każdy pracownik WizaSerwis pobiera pensję. Dlatego jeśli zlecenie wykracza poza standardowe usługi a chcesz abyśmy zajęli się sprawą, musimy w jakiś sposób rozliczyć się z poświęconego czasu.

Pamiętaj, że jeśli sprawa jest prosta i możemy udzielić szybkiej informacji, nie pobieramy żadnych opłat. Wierzymy, że nasza oferta załatwienia sprawy w Twoim imieniu, kiedy oszczędzasz swój czas i masz pewność załatwienia sprawy jest mocno przekonujący.


Sprawdź inne tematy, które mogą Cię zainteresować.