Skip to content

Wietnam

Wiza do Wietnamu. Turystyczna czy biznesowa?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Wietnamu obywatelom Polski oraz obcokrajowcom.  Wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski. Konsulat znajduje się w Warszawie i przyjmuje wnioski w poniedziałki i środy.

Wiza do Wietnamu. Turystyczna czy biznesowa?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Wietnamu obywatelom Polski oraz obcokrajowcom.  Wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie lub pracę na terenie Polski. Konsulat znajduje się w Warszawie i przyjmuje wnioski w poniedziałki i środy.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978850

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

na stronie – http://visa.mofa.gov.vn/_layouts/registration/ApplicationForm.aspx

4.
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony

możemy pomóc w założeniu rezerwacji – koszt jednej to 27 zł

5.
Zaproszenie lub rezerwacja hotelu

możemy pomóc w założeniu rezerwacji – koszt jednej to 27 zł

6.
Zaproszenie i list delegujący

zaproszenie z Wietnamu, przesłane z tamtejszego MSZ oraz list delegujący z firmy wysyłającej pracownika – dotyczy tylko wizy biznesowej

Wiza do Wietnamu – informacje

Socjalistyczna Republika Wietnamu − państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Indochińskim. Teren Wietnamu graniczy z Chińską Republiką Ludową, Laosem i Kambodżą. Stolicą Wietnamu jest Hanoi.

Wietnam jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to miejsce wybitnie fascynujące z różnych powodów. Kultura i tradycja wietnamska są zdecydowanie warte bliższego poznania. Szeroka dostępność połączeń lotniczych w dobrych cenach, tanie noclegi na miejscu i wyśmienita kuchnia kuszą podróżnych. Nawet wymagający turysta na pewno znajdzie coś dla siebie w tym dużym i fascynującym państwie. Zatoka Ha Long, kompleks Dam Da, Da Chong (w dystrykcie Ba Vi), prowincja Ha Giang, miasto Huế czy miasteczko Phan Rang to tylko niektóre z wielu miejsc, które na pewno zachwycą każdego. Wietnam jest niezwykle różnorodny. Trudno zachwalać kraj jako całość, nie skupiając się na walorach poszczególnych regionów, które różnią się między sobą. Dlatego właśnie jest to destynacja, w której każdy znajdzie coś, co go zachwyci najmocniej. Planowanie podróży do Wietnamu należy zacząć od uzyskania wizy, aby móc cieszyć się wakacjami.

Która opcja jest lepsza dla osoby planującej wjazd do Wietnamu? Widzę kilka opcji – wiza elektroniczna, promesa wizowa czy tradycyjna wiza do Wietnamu, wklejona do paszportu. Co to są za opcje i czym się różnią?

Wszystko zależy od Państwa preferencji i planu podróży. Wydanie promesy wizowej oraz e wizy do Wietnamu jest stosunkowo tanie i proste. Wiza tradycyjna jest nieco droższa, jednak po przylocie można skierować się prosto do odprawy paszportowej. W przypadku promes wizę należy aktywować po przylocie, dokonując stosownej opłaty już na terenie Wietnamu. E wizę opłaca się on-line, podczas składania aplikacji.

Wiza do Wietnamu

Wietnam – pytania i odpowiedzi

Planuję krótkie wakacje w Wietnamie i jest mi potrzebna wiza. Nie chciałbym jednak wysyłać oryginału paszportu. Jakie są opcje uzyskania pozwolenia na wjazd w wersji elektronicznej?

Do Wietnamu można uzyskać dwa rodzaje pozwoleń na wjazd bez konieczności wysyłania oryginału paszportu – wizę elektroniczną (e wizę) lub promesę wizową. Najpopularniejsze są pobyty do 30 dni na miejscu i tak też wydawane są e wizy. Promesy mogą zezwalać na czas pobytu w Wietnamie do 30 dni lub do 90 dni.

Interesuje mnie promesa wizowa. Czy oprócz skanu paszportu wymagane są jeszcze jakieś dokumenty?

Tak, należy dostarczyć wypełniony elektronicznie (w formacie WORD – prosimy nie wypełniać ręcznie formularza ani nie zmieniać formatu, np. na PDF) wniosek wizowy oraz podpisaną klauzulę zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o promesę wizową do Wietnamu? Najchętniej wysłałbym wszystkie dokumenty mailem.

Osobiste stawiennictwo nie jest wymagane. Dokumenty wymagane do uzyskania promesy wizowej należy wysłać e-mailem na adres info@wizaserwis.pl

Zanim wykupię bilet do Wietnamu chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – do promesy wizowej rezerwacja lotnicza nie jest wymagana. Po uzyskaniu wizy będzie można już na spokojnie wykupić właściwy bilet. Jeśli chcieliby Państwo aplikować o wizę wbijaną do paszportu, to wtedy trzeba mieć rezerwację lotu, ale możemy uzupełnić te braki w oparciu o fikcyjny bilet.

Jak długo jest ważna promesa do Wietnamu? Zanim wykupię bilet chciałbym uzyskać wizę, ale później może termin podróży ulegnie niewielkiej zmianie.

Promesa wizowa do Wietnamu jest ważna od daty wpisanej we wniosku, wskazanej jako planowana data wjazdu do tego kraju. Ważna jest 30 lub 90 dni, w zależności od wyboru rodzaju wizy. Można więc wylecieć później niż wskazana we wniosku data, jednak na pewno nie wcześniej.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Wietnamie – czy jest tam bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Wietnamu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wietnam

Jaka jest różnica między wizą elektroniczną, a promesą wizową? Słyszałem, że ta pierwsza opcja jest również łatwo i szybko dostępna, a po przylocie nie trzeba już niczego opłacać, jak w przypadku promesy wizowej.

Zgadza się – posiadając już wizę elektroniczną można udać się bezpośrednio do odprawy paszportowej celem uzyskania pieczątki wjazdowej.

Interesuje mnie jednak wiza wbijana do paszportu. Chciałbym uniknąć długich kolejek po przylocie do Ho Chi Minh. Czy oprócz paszportu wymagane są jeszcze jakieś dokumenty?

Tak, należy dostarczyć wypełniony i podpisany wniosek wizowy, zdjęcie paszportowe oraz rezerwację lotniczą.

Jak jest ważna wiza do Wietnamu, wbijana do paszportu? Zanim wykupię bilet chciałbym uzyskać wizę, ale później może termin podróży ulegnie niewielkiej zmianie.

Wiza do Wietnamu wydawana w konsulacie jest ważna od daty wpisanej we wniosku, wskazanej jako planowana data wjazdu do tego kraju. Ważna jest 30 dni lub 90 dni, w zależności od wyboru rodzaju wizy. Można więc wylecieć później niż wskazana we wniosku data, jednak na pewno nie wcześniej.

Czy wniosek o tradycyjną wizę do Wietnamu mogę wypełnić ręcznie?

Niestety nie – wniosek o wizę do Wietnamu należy wypełnić on-line na stronie https://visa.mofa.gov.vn/_layouts/registration/ApplicationForm.aspx Po wypełnieniu prosimy o jego wydrukowanie i podpisanie w dwóch miejscach (na pierwszej i ostatniej stronie). Dane paszportowe muszą się zgadzać – jeśli we wniosku znajdzie się błąd, trzeba go będzie wypełnić ponownie.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę tradycyjną do Wietnamu?

Zdjęcie na wniosku o wizę tradycyjną do Wietnamu musi być finalnie przyklejone, ale możemy to zrobić również w biurze.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Wietnamie – czy jest tam bezpiecznie?

Czy w konsulacie Wietnamu w Warszawie można złożyć wniosek codziennie?

Niestety nie, konsulat w Warszawie pracuje tylko w poniedziałki i środy, dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej. Aplikacje o wizy elektroniczne i promesy wizowe składamy codziennie.

Jaki jest koszt wizy wbijanej do paszportu?

Dokładne opłaty są zależne od rodzaju wizy. Jednokrotne kosztują 250 zł, wielokrotne od 300 zł do 450 zł (zależy od długości planowanego pobytu na miejscu).

Jaki jest czas oczekiwania na wizę tradycyjną?

W trybie standardowym na wizę wklejaną do paszportu czeka się tydzień. Przewidziane są także tryby ekspresowe (2 dni robocze pracy konsulatu) oraz superekspresowe. W tej ostatniej opcji wizy są zazwyczaj gotowe w tym samym dniu.

Które przejścia graniczne mogę przekroczyć posiadając promesę wizową?

Promesa wizowa uprawnia do uzyskania wizy (tzw. ,,Visa On Arrival”) na wybranych lotniskach:

– Tan Son Nhat Airport w Ho Chi Minh City;
– Da Nang Airport w Da Nang City;
– Noi Bai Airport w Ha Noi.

Wizę na lotnisku można uzyskać 24h/7, zawsze jest taka możliwość bez względu na godziny przylotu.

Planuję podróż na Phu Quoc. Słyszałem, że nie jest tam wymagana wiza ani e visa – czy to prawda?

Zgadza się, ale tylko jeśli podróż spełnia konkretne wytyczne. Najważniejsze jest to, aby przylot na wyspę był bezpośredni, spoza terytorium Wietnamu. W praktyce więc lecąc z Polski na tę wyspę i mając przesiadkę w Hanoi nie możemy wlecieć na Phu Quoc bez ważnej wizy w paszporcie lub chociaż wizy elektronicznej.

Interesuje mnie bezpieczeństwo moich danych osobowych. Czy moje imię i nazwisko nie pojawi się nigdzie poza konieczną do procedowania aplikacją wizową?

Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych to dla nas podstawa. Dbamy o newralgiczne informacje dotyczące naszych klientów w sposób szczególny. Twoje dane osobowe na pewno nie zostaną wykorzystane nigdzie indziej, oprócz niezbędnej procedury wizowej. Tylko nasza firma oraz ambasada kraju, do którego wizy potrzebujesz uzyska Twoje imię i nazwisko, aktualne zdjęcie i będzie upoważniona do przetwarzania danych osobowych.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille:

Anglia (Wielka Brytania)

Arabia Saudyjska e wiza

Białoruś 

Rosja e wiza

Voucher do Rosji

Legalizacja dokumentu prywatnego

Ambasada Beninu

Ambasada Kambodży

Ambasada Ghany

Ambasada Kongo Brazzaville

Ambasada Gabonu