Skip to content

USA (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej)

Potrzebna jest Ci wiza do USA?

Nasze biuro może pomóc w elektronicznym przygotowaniu wniosków – obowiązkowe osobiste stawiennictwo w konsulacie w Krakowie lub w Ambasadzie w Warszawie. W przypadku rejestracji ESTA, wszystkie wymagane dokumenty możesz wypełnić online.

Potrzebna jest Ci wiza do USA?

Nasze biuro może pomóc w elektronicznym przygotowaniu wniosków – obowiązkowe osobiste stawiennictwo w konsulacie w Krakowie lub w Ambasadzie w Warszawie. W przypadku rejestracji ESTA, wszystkie wymagane dokumenty możesz wypełnić online.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978249

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

kopia pierwszej strony paszportu

2.
Wypełniony wniosek wizowy

ESTA: https://wizaserwis.pl/wnioski/USA-ESTA-wniosek.xlsx
Pozostałe rodzaje wizy: https://wizaserwis.pl/wnioski/USA_wniosek.xlsx

3.
Zdjęcie elektroniczne

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne, kwadratowe – 600×600 pikseli

4.
List delegujący lub zapraszający

Skan. Dotyczy tylko wizy biznesowej.

5.
Petycja

petycja z uczelni lub szkoły w USA z numerem SEVIS

6.
List od armatora z danymi statku

dotyczy wizy marynarskiej

Wiza do USA?

Wbrew obiegowej opinii mówiącej o tym, że wizy do USA zostały obywatelom Polski zniesione (USA bez wizy) są one nadal wymagane. Procedury wizowe uległy tylko uproszczeniu. Jeśli spełniasz wymagania, to nie musisz już iść osobiście na rozmowę z konsulem. Polacy zostali bowiem objęci programem tzw. ruchu bezwizowego (visa waiver program). W praktyce oznacza to możliwość aplikowania o promesy wizowe on-line, bez konieczności osobistego stawiennictwa w konsulacie. Takie promesy są ważne 2 lata od momentu wydania. Pozwalają na wielokrotne podróże po Stanach Zjednoczonych, a każdy pobyt nie może być dłuższy niż 90 dni. Nadal są także wydawane tradycyjne promesy, wbijane do paszportu, także wielokrotne, ważne najczęściej 10 lat od momentu wydania. Ich uzyskanie wiąże się z koniecznością stawiennictwa na rozmowę z konsulem. W tym przypadku konieczne jest wypełnienie dość długiego i skomplikowanego wniosku wizowego.

Dlaczego odwiedzić USA

Jeszcze niedawno wiza do USA była niezbędna, aby myśleć o wizycie w USA. Podróż po Stanach Zjednoczonych jest marzeniem większości z nas. Oczami wyobraźni widzimy wysokie drapacze chmur na Manhattanie, niezliczone kasyna Las Vegas, czerwony dywan wiodący na premierę filmową w Hollywood. Jednak atrakcje kosmopolityczne to nie jedyna pokusa Stanów Zjednoczonych. Przyciągają one również niesamowitymi krajobrazami, o które zadbała natura. Wielki Kanion, zielone Parki Narodowe, wodospad Niagara, to tylko niektóre z naturalnych bogactw USA. Wszystkie atrakcje, jakie oferują nam Stany Zjednoczone są na wyciągnięcie ręki. Jednak pierwszym krokiem w kierunku spełnienia marzeń i przeżycia niesamowitej przygody jest wyrobienie wizy do Stanów Zjednoczonych.

Ci, którzy przeszli już w swoim życiu proces aplikacyjny zgodnie twierdzą, że wiza do USA jest loterią. Dalsze procedury lotniskowe dostarczają ogromnych stresów.

Wiza amerykańska bez komplikacji

Szybko przekonasz się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów. Przecież twój pobyt na terytorium USA ma być tylko czystą przyjemnością! Powierz nam swoje sprawy, a my zajmiemy się wszystkim. Zminimalizujemy ryzyko napotkania przeszkód oraz nieprzyjemności, na które możesz być narażony podczas uzyskiwania wizy do USA. Zajmiemy się zarówno poprawnym wypełnianiem wniosków wizowych, jak i nadzorowaniem pozostałej dokumentacji. Umawianiem także spotkania w konsulacie w Krakowie lub ambasadzie USA. Rozmowy z konsulem są punktem obowiązkowym dla każdego z aplikantów. Jest to podstawa do wydania promesy wizowej, przyznawanej zazwyczaj na okres 10 lat od momentu wydania dokumentu. O tym, jaki będzie ostateczny dozwolony czas pobytu na terytorium USA aplikant dowiaduje się dopiero w momencie wjazdu do Stanów. Masz ważną wizę? Zaplanuj podróż do USA jak najszybciej!

Wiza do USA

Wiza do USA w pakiecie poszerzonym

Jeśli będziesz tego potrzebował profesjonalnie pomożemy Ci przygotować się do rozmowy z pracownikiem konsulatu. To od jego decyzji zależy bowiem to czy wiza do USA zostanie wydana. Przygotujemy Cię na pytania, jakie będziesz mógł usłyszeć podczas rozmowy z konsulem oraz na wypadek możliwych komplikacji.

Wizy do USA – najczęściej zadawane pytania:

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI – popularny skrót to USA, od United States of America, potocznie także Ameryka. Jest to państwo federacyjne, leżące w Ameryce Północnej. Obejmuje swoim zasięgiem 50 stanów. USA graniczy z Kanadą od północy i Meksykiem od południa. Jego teren oblewają także wody Oceanu Spokojnego od zachodu, Oceanu Arktycznego od północnego zachodu i Oceanu Atlantyckiego od wschodu. Jest to trzecie pod względem liczby ludności państwo (po Chinach i Indiach). Jeśli chodzi o powierzchnię to jest czwartym krajem świata (po Rosji, Kanadzie i Chinach). Stolicą jest Waszyngton.

Potrzebna jest mi wiza do USA. W jaki sposób mogę ją uzyskać?

Do USA można uzyskać wizę elektroniczną lub tradycyjną, wklejaną do paszportu. W obu przypadkach konieczne jest przesłanie dokumentów w wersji elektronicznej (na adres e mail). Wymagany jest wniosek, skan pierwszej strony paszportu, zdjęcie paszportowe oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Interesuje mnie promesa wizowa, wbijana do paszportu. Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, aby móc ubiegać się o wizę do USA?

Nie – wymagane dokumenty należy wysłać do nas mailem. Osobiście należy się udać do konsulatu w Warszawie lub w Krakowie. To tam można porozmawiać z urzędnikiem konsularnym, który zadecyduje o tym czy wydać Państwu promesę wizową.

Zanim wykupię bilet do USA chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu. Do uzyskania wizy nie jest wymaganie posiadanie rezerwacji lotniczej. W konsulacie i ambasadzie zalecają sporządzanie wiążących rezerwacji dopiero po uzyskaniu wizy.

15 lat temu przedłużyłem swój pobyt w USA. Posiadałem wizę turystyczną, ale zostałem tam u rodziny przez 2 lata. Czy mogę mieć teraz problem z uzyskaniem promesy wizowej w konsulacie? Interesuje mnie krótki, 3-tygodniowy wyjazd do USA w celu odwiedzin u rodziny.

Niestety nielegalne przedłużenie pobytu w USA w przeszłości może skutkować odmową przyznania wizy. Jednak wszystko zależy od urzędnika konsularnego.

Kiedyś przedłużyłem nielegalnie pobyt w USA. Może aplikując teraz o wizę nie wspomnę o tym i uzyskam nową promesę bez problemów? Jest taka możliwość?

Nie zalecamy takich zabiegów. Stany Zjednoczone Ameryki posiadają wiele informacji na temat wcześniejszych pobytów. Próba ukrycia niekorzystnego dla nas faktu może skutkować automatycznym odrzuceniem aplikacji. Jeśli wspomnimy o tym przedłużonym pobycie wypełniając dokumenty wiza może zostać wydana, ale niestety bez gwarancji.

Jak wygląda obecnie sytuacja w USA – czy jest tam bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do USA można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany-zjednoczone-ameryki

Jestem obcokrajowcem, ale mieszkam i pracuję w Polsce. Czy jeśli ubiegam się o wizę do USA w Warszawie, to muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Do aplikacji wizowej nie jest to wymagane. Jednak na rozmowę z konsulem zalecamy wziąć dodatkowe dokumenty potwierdzające więzi z krajem, w którym aplikuje Pan o wizę. Takimi dokumentami może być karta pobytu, zaświadczenie o zameldowaniu czy umowa o pracę.

Zdecydowanie bardziej odpowiada mi opcja wizy elektronicznej – jak długo jest ona ważna?

Elektroniczna rejestracja wjazdu do USA (ESTA) jest ważna 2 lata od momentu wydania, jeśli paszport pozostaje ważny. Jest to opcja wielokrotnego wjazdu, a każda podróż nie może trwać dłużej niż 90 dni.

Jak długo czeka się na taką elektroniczną zgodę na podróż?

Standardowo zgody są wydawane w ciągu 72 godzin od momentu złożenia aplikacji.

Czy jeśli uzyskałem kiedyś odmowę wydania wizy w konsulacie w Krakowie, to mogę teraz aplikować o wizę elektroniczną, skoro pojawiła się teraz taka opcja dla obywateli Polski?

Niestety nie – jednym z warunków możliwości aplikowania o ESTA do USA jest brak wcześniejszych odmów wydania wizy w konsulacie/ambasadzie.

Rok temu byłam na krótkich wakacjach w Iranie. Czy mogę teraz aplikować o wizę elektroniczną do USA?

Niestety nie – program ruchu bezwizowego, nie obejmuje osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły takie państwa jak Iran, Irak, Korea Północna, Somalia, Sudan, Libia, Jemen czy Syria. W takiej sytuacji należy aplikować o promesę wizową w konsulacie w Krakowie lub Warszawie. Zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa także przy takiej aplikacji.

Czy jeśli odwiedziłem 4 lata temu Libię, ale we wniosku o wizę amerykańską o tym nie wspomnę, to dostanę e-wizę?

Niestety nie możemy tego zagwarantować. Zalecamy jednak wskazywanie stanu faktycznego, zgodnego z prawdą, gdyż do końca nikt nie wie, jak rozległy jest wywiad Stanów Zjednoczonych. Poświadczenie nieprawdy we wniosku wizowym może skutkować wieloletnim zakazem ubiegania się o wizę amerykańską.

Posiadam w paszporcie promesę wizową do Stanów Zjednoczonych, wydaną w konsulacie w Warszawie. Czy muszę aplikować dodatkowo o elektroniczne pozwolenia na wjazd skoro w praktyce mam jeszcze ważną wizę?

Nie, dopóki promesa wizowa wbita do paszportu i sam dokument podróży pozostają ważne, można podróżować do USA bez konieczności rejestracji w systemie ruchu bezwizowego.

Planuję przylecieć do Meksyku i stamtąd udać się na 2-3 dni do Stanów Zjednoczonych. Czy wiza elektroniczna upoważnia mnie również do podróży lądem czy tylko drogą lotniczą?

Posiadając wizę elektroniczną można podróżować do Stanów Zjednoczonych nie tylko samolotem, ale także samochodem, drogą lądową.

Jak długo czeka się na wizę wbijaną do paszportu? Interesuje mnie jednak ta opcja.

Wszystko zależy od dostępnych terminów na rozmowę z konsulem. W praktyce czeka się na nią zazwyczaj ok. 1-2 tygodni ( w okresie letnim, wakacyjnym zazwyczaj dłużej). Po pozytywnej decyzji urzędnika paszport powinien zostać zwrócony po około 2-6 dniach (zależy od wybranej opcji).

Czy wiza jest wbijana do paszportu w trakcie rozmowy z konsulem?

Niestety nie. Jeśli wiza zostanie wydana i konsul się na to zgodzi, to zatrzymuje paszport, który jest zwracany później zazwyczaj w ciągu 2-6 dni roboczych.

Czy paszport po rozmowie mogę odebrać również w ambasadzie, w której byłem na spotkaniu z konsulem?

Nie ma takiej możliwości. Paszport z wbitą promesą wizową jest odsyłany na wskazany adres (kurierem TNT, należy opłacić 24 zł przy odbiorze kurierowi) lub będzie do odbioru w punkcie TNT (opcja darmowa). Sposób wybiera się w trakcie umawiania na spotkanie w konsulacie lub ambasadzie.

Kto jest obecnie ambasadorem USA w Polsce?

Funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w ambasadzie w Polsce pełni obecnie Pani Georgette Mosbacher.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille:

Rosja e wiza

Anglia (Wielka Brytania)

Indie e wiza

Białoruś bez wizy

Wiza Schengen do Polski

Zaświadczenie o niekaralności

Ambasada USA

Ambasada Australii

Ambasada DRK

Ambasada Francji

Ambasada Ghany

Ambasada Gwinei

Ambasada Kambodży

Ambasada Kamerunu