Skip to content

USA (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej)

Potrzebna jest Ci wiza do USA?

Nasze biuro może pomóc w elektronicznym przygotowaniu wniosków – obowiązkowe osobiste stawiennictwo w konsulacie w Krakowie lub w Ambasadzie w Warszawie. W przypadku rejestracji ESTA, wszystkie wymagane dokumenty możesz wypełnić online.

Potrzebna jest Ci wiza do USA?

Nasze biuro może pomóc w elektronicznym przygotowaniu wniosków – obowiązkowe osobiste stawiennictwo w konsulacie w Krakowie lub w Ambasadzie w Warszawie. W przypadku rejestracji ESTA, wszystkie wymagane dokumenty możesz wypełnić online.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978249

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

kopia pierwszej strony paszportu

2.
Wypełniony wniosek wizowy

ESTA: https://wizaserwis.pl/wnioski/USA-ESTA-wniosek.xlsx
Pozostałe rodzaje wizy: https://wizaserwis.pl/wnioski/USA_wniosek.xlsx

3.
Zdjęcie elektroniczne

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne, kwadratowe – 600×600 pikseli

4.
List delegujący lub zapraszający

Skan. Dotyczy tylko wizy biznesowej.

5.
Petycja

petycja z uczelni lub szkoły w USA z numerem SEVIS

6.
List od armatora z danymi statku

dotyczy wizy marynarskiej

Wiza do USA?

Wbrew obiegowej opinii mówiącej o tym, że wizy do USA zostały obywatelom Polski zniesione są one nadal wymagane, tylko procedury uległy uproszczeniu. Polacy zostali objęci programem tzw. ruchu bezwizowego, który w praktyce oznacza możliwość aplikowania o promesy wizowe on-line, bez konieczności osobistego stawiennictwa w konsulacie. Takie promesy są ważne 2 lata od momentu wydania. Pozwalają na wielokrotne podróże do USA, a każdy pobyt nie może być dłuższy niż 90 dni. Nadal są także wydawane tradycyjne promesy, wbijane do paszportu, także wielokrotne, ważne najczęściej 10 lat od momentu wydania. Ich uzyskanie wiąże się z koniecznością stawiennictwa na spotkanie z urzędnikiem konsularnym.

Dlaczego odwiedzić USA

Jeszcze niedawno wiza do USA była niezbędna, aby myśleć o wizycie w USA. Podróż do Stanów Zjednoczonych jest marzeniem większości z nas. Oczami wyobraźni widzimy wysokie drapacze chmur na Manhattanie, niezliczone kasyna Las Vegas, czerwony dywan wiodący na premierę filmową w Hollywood. Jednak atrakcje kosmopolityczne, to nie jedyna pokusa Stanów Zjednoczonych. Przyciągają one również niesamowitymi krajobrazami, o które zadbała natura. Wielki Kanion, zielone Parki Narodowe, wodospad Niagara, to tylko niektóre z naturalnych bogactw USA. Wszystkie atrakcje, jakie oferują nam Stany Zjednoczone są dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. Jednak pierwszym krokiem w kierunku spełnienia marzeń i przeżycia niesamowitej przygody jest wyrobienie wizy do Stanów Zjednoczonych.

Ci, którzy przeszli już w swoim życiu proces aplikacyjny zgodnie twierdzą, że wiza do USA jest loterią, a dalsze procedury lotniskowe dostarczają ogromnych stresów.

Wiza amerykańska bez komplikacji

Szybko przekonasz się, że z naszym pośrednictwem oszczędzisz sobie i swoim bliskim niepotrzebnych nerwów, przecież twój pobyt w Stanach Zjednoczonych ma być tylko czystą przyjemnością! Powierz nam swoje sprawy, a my zajmiemy się wszystkim i zminimalizujemy ryzyko napotkania przeszkód oraz nieprzyjemności, na które możesz być narażony podczas uzyskiwania wizy do USA. Zajmiemy się zarówno poprawnym wypełnianiem wniosków wizowych, nadzorowaniem pozostałej dokumentacji, jak i umawianiem spotkania w Konsulacie USA w Warszawie. Rozmowa z pracownikiem konsulatu jest punktem obowiązkowym u każdego z aplikantów, jest to podstawa do wydania promesy wizowej, która z kolei jest pierwszym krokiem do zdobycia wizy  przyznawanej zazwyczaj na okres 10 lat od momentu wydania dokumentu. O tym, jaki będzie ostateczny dozwolony czas pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych aplikant dowiaduje się dopiero przy przejściu granicznym USA.

Wiza do USA

Wiza do USA w pakiecie poszerzonym

Jeśli będziesz tego potrzebował profesjonalnie pomożemy Ci przygotować się do rozmowy z pracownikiem konsulatu, od którego decyzji zależy przyznawanie wiz do USA. Przygotujemy cię na pytania jakie będziesz mógł usłyszeć podczas spotkania z Konsulem oraz na wypadek możliwych komplikacji.

Wizy do USA – najczęściej zadawane pytania:

Muszę osobiście złożyć wniosek wizowy starając się o wizę do USA?

Na początku trzeba przesłać na maila skan dokumentów (paszport, zdjęcie, zaproszenie itp), a później udać się na spotkanie z urzędnikiem konsularnym.

Czy osobiste stawiennictwo w Konsulacie Stanów Zjednoczonych Ameryki jest konieczne?

Tak, konieczne. Rozmowa z konsulem może się odbyć w dwóch placówkach: konsulacie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Krakowie lub Ambasadzie w Warszawie. Więcej informacji na temat procedury znajdziesz na stronie konsulatu amerykańskiego.

Jak długo ważne są wizy do Stanów Zjednoczonych Ameryki?

Wizy amerykańskie najczęściej ważne są 10 lat i są to wizy wielokrotnego wjazdu. Natomiast wszystko zależy od przebiegu spotkania z urzędnikiem konsularnym i jego decyzji.

Dostałem odmowę przyznania wizy. Dostanę w takim przypadku zwrot kosztów?

W przypadku odmowy przyznania wizy amerykańskiej koszty nie są zwracane, ponieważ wszystkie opłaty są związane z przygotowaniem dokumentów i rozpatrzeniem wniosku. Decyzja należy do urzędnika konsularnego Ambasady Amerykańskiej.

Czy dzieci też dotyczy osobiste stawiennictwo w konsulacie amerykańskim?

Osoby między 14 a 80 rokiem życia muszą osobiście się udać na spotkanie z urzędnikiem konsularnym. Natomiast aplikacje osób, które nie mają 14 lat lub mają powyżej 80 zawozimy do Ambasady amerykańskiej.

Czy paszport podczas rozmowy muszę zostawić w konsulacie?

Oczywiście trzeba go zostawić w konsulacie.

Czy konsul podczas rozmowy podejmuje już decyzję o wydaniu wizy do USA?

Zazwyczaj tak, chyba że będzie chciał coś jeszcze sprawdzić, na przykład legalność pobytu, pracę itp.

Muszę do Państwa wysłać jakieś dokumenty kurierem (np. paszport)?

Nie, nic nam kurierem nie wysyłają, wszystkie dokumenty Państwo zabierają ze sobą na spotkanie.

Jakie dokumenty muszę do Państwa wysłać?

Aby ubiegać się o turystyczną wizę do USA, wystarczy wypełnić wniosek na naszej stronie. Później przesłać elektroniczne zdjęcie i skan paszportu, Dla wizy biznesowej do USA dodatkowo zaproszenie z firmy lub na targi. Więcej informacji na temat kontaktu z nami znajdziesz w zakładce kontakt.

Czy zaproszenie muszę mieć w oryginale?

Nie, wystarczy tylko skan zaproszenia.

Czy obcokrajowcy mogą aplikować o wizy do Stanów Zjednoczonych w Polsce?

Tak, ale nie ma gwarancji przyznania wizy, a terminy spotkań dla obcokrajowców mogą być bardziej odległe (nawet do 3 miesięcy).

Byłem wcześniej w Iranie (Iraku, Afganistanie, Syrii). Chcę się ubiegać o wizę amerykańską. Pieczątki z takich krajów mogą wpłynąć na negatywną decyzję konsula lub urzędnika celnego podczas przekraczania granicy z USA?

Nie odnotowaliśmy przypadków w których pieczątka jednego z tych krajów stanowiła by problem. Aczkolwiek wszystko zależy od urzędnika celnego i sytuacji politycznej. Ostateczna decyzja zależy od urzędnika konsularnego (podczas przyznania wizy) oraz urzędnika celnego (podczas przekraczania granicy).

Napisz do nas, jeśli masz pytania odnośnie wizy do USA: Info@WizaSerwis.pl

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille:

Rosja e wiza

Anglia (Wielka Brytania)

Indie e wiza

Białoruś bez wizy

Wiza Schengen do Polski

Zaświadczenie o niekaralności

Ambasada USA

Ambasada Australii

Ambasada DRK

Ambasada Francji

Ambasada Ghany

Ambasada Gwinei

Ambasada Kambodży

Ambasada Kamerunu