Skip to content

Iran

Potrzebna jest Ci wiza do Iranu?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Iranu obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Konsulat mieści się w Warszawie.

Potrzebna jest Ci wiza do Iranu?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Iranu obywatelom Polski. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Konsulat mieści się w Warszawie.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978843

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Ubezpieczenie na czas pobytu opiewające na kwotę minimum 30 tys. Euro

możemy wystawić ubezpieczenie TU Europa

3.
Visa grant notice

możemy wyrobić kod autoryzacyjny – koszt 50 Euro

Wiza do Iranu? Dlaczego warto odwiedzić Iran?

Według najnowszych plebiscytów turystycznych Iran plasuje się w czołówce najlepszych miejsc do spędzenia urlopu, lecz do tego potrzeba jest wiza do Iranu. Szczyt sezonu turystycznego przypada tam na miesiące wiosenne – kwiecień, maj. Znalezienie miejsca hotelowego w tym okresie jest nie lada wyzwaniem. Zawsze warto wtedy dokonać wcześniejszej rezerwacji hotelowej i szczegółowo zaplanować swą wymarzoną podróż. Oprócz samej rezerwacji hotelowej nie możemy zapominać, że kluczowym elementem przygotowań do wyjazdu jest uzyskanie wizy do Iranu.

Jeśli masz już wizę do Iranu?

Od kilku lat Iran charakteryzuje się polityką otwarcia na turstów zagranicznych. Ze względu na odmienną kulturę muszą oni postępować rozważnie, przestarzegać miejscowych zwyczajów oraz stosować się do panujących norm kulturowych, jednak w zamian mogą odkryć fascynujący, kolorowy i unikatowy świat Orientu. Więcej o władzach i kulturze Iranu. 

Turystyczna wiza do Iranu

Jednak podróż do Iranu, jak każda wielka podróż, zaczyna się od wizy. O wizę do Iranu można starać się bezpośrednio na lotnisku w momencie przekraczania granicy, sposób ten jednak jest bardzo ryzykowny, wystawia nas na duży stres oraz w przypadku odmowy wizy naraża nas na dotkliwe straty finansowe. Najbezpieczniejszym sposobem na otrzymanie wizy do Iranu jest aplikowanie poprzez przedstawicielstwo konsularne Iranu w Warszawie. Całkowity czas procedowania, licząc od momentu złożenia dokumentów w Ambasadzie Iranu w Warszawie, to około miesiąca. Sam proces uzyskiwania wizy do Iranu składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest uzyskanie kodu autoryzacyjnego, czyli oficjalnego numeru pozwolenia na wjazd wydanego przez irańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Po otrzymaniu kodu autoryzacyjnego i skompletowaniu wszystkich obowiązujących dokumentów aplikację można następnie składać już w Sekcji Konsularnej Ambasady.

Jeśli tylko skorzystasz z naszych usług, nie będziesz musiał się już o nic martwić, pomimo złożonego procesu wizowego. Korzystając z naszego pośrednictwa otrzymanie wizy do Iranu stanie się zwykłą formalnością. Zaplanuj już dziś największą przygodę swojego życia, ciesz się tym co przed Tobą, a uzyskanie wizy do Iranu pozostaw w naszych rękach. W innych sprawach skontaktuj się z nami. 

Wiza do Iranu – najczęściej zadawane pytania:

Czy kod autoryzacyjny jest niezbędny?

Tak, bez kodu autoryzacyjnego ambasada nie przyjmuje wniosków.

Czy możliwe jest uzyskanie wizy do Iranu na lotnisku w Teheranie?

Tak, wiza kosztuje wówczas 75 euro.

Czy kod autoryzacyjny jest niezbędny przy uzyskaniu wizy do Iranu na lotnisku w Teheranie?

Kod nie jest niezbędny, ale jego brak wiąże się z ryzykiem niewpuszczenia na pokład samolotu. Irańskie służby celne zalecają uzyskanie kodu autoryzacyjnego także w przypadku wizy lotniskowej.

Czy pieczątka izraelska w paszporcie stanowi przeszkodę w uzyskaniu wizy?

Nie.

Czy istnieje możliwość przedłużenia wizy na miejscu?

Nie, po upływie ważności trzeba starać się o nową wizę.

Czy wiza do Iranu jest ważna od daty wydania czy od daty wjazdu?

Wiza jest ważna od daty wydania. Od daty wjazdu liczona jest ilość dni na pobyt.

Czy samotnie podróżująca kobieta może uzyskać wizę?

Tak, nie stanowi to problemu.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille:

Arabia Saudyjska

Białoruś 

Wiza Schengen do Polski

Anglia (Wielka Brytania)

Rosja e wiza

Legalizacja dokumentu handlowego

Zaproszenie cudzoziemca do Polski

Białoruś

Ambasada Kambodży

Ambasada Ghany

Ambasada Australii

Ambasada DRK