Wiza do Ugandy

Wiza do Ugandy może być wydana w 2 wersjach. E-wiza, którą uzyskujemy poprzez aplikację online, albo tradycyjne wizy do Ugandy, które wydaje konsulat w Berlinie. Szczególnie w przypadku, gdy starasz się o EATV, czyli wiza wschodnioafrykańska pozwalająca odwiedzić Kenię, Ugandę i Rwandę. Aplikację składamy w konsulacie kraju, w którym rozpoczynasz podróż.

Rodzaje wiz do Ugandy

E-wiza Turystyczna

Dedykowana na wizyty w celach turystycznych.

Jednokrotna, ważna na pobyt wskazany we wniosku np. 15 lub30 dni. Opłata konsularna 51,50 USD

EATV

E-wiza wschodnioafrykańskiej (East Africa Tourist Visa). Wielokrotna, wiza ważna 90 dni od daty wydania. Opłata konsularna 103 USD

Wymagania

  • Skan paszportu – kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż.
  • Zdjęcie elektroniczne paszportowe na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne
  • Wypełniony wniosek wizowy do Ugandy
  • Kopia żółtej książeczki ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze.
  • Hotel lub bilet lotniczy w obie strony. Dołącz do aplikacji rezerację hotelu lub bilet lotniczy. Jeśli nie masz, możemy pomóc za drobną opłatą w uzyskaniu na potrzeby procedury wizowej. Nie musisz z niej korzystać.
  • Zgoda RODO

Cennik

Proste zasady bez żadnych “haczyków”. Jedyne dodatkowe opłaty jakie poniesiesz zlecając prace nam:

Standard

77 zł

  • Czas realizacji 3-6 dni roboczych

+ opłata wizowa

Zamów wizę online

Pomożemy wybrać odpowiedni rodzaj, jeśli nie masz pewności.
W przypadku kilku osób, zapytaj o niższą cenę!
Podaj więcej szczegółów - data wyjazdu, długość pobytu, dane do faktury itp.
Prosimy o zgodę na kontakt. Dane z formularza wykorzystujemy jedynie do przesłania odpowiedzi. Nigdy nie wysyłamy reklam, spamu i innych ofert.

Wiza do Ugandy – najważniejsze informacje

E-wiza do Ugandy ma postać pliku PDF, który należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie podróży do tego kraju. Upoważnia do pobytu o długości wskazanej we wniosku, np. 15 lub 30 dni. Potwierdzenie uzyskania pozwolenia na wjazd wysyłamy mailowo. Celem podróży posiadacza wizy elektronicznej do Ugandy może być szeroko pojęta turystyka, odwiedziny znajomych czy członków rodziny lub spotkania czy też rozmowy biznesowe prowadzone w firmie partnerskiej w Ugandzie.


Wiza do Ugandy – pytania i odpowiedzi

Czy wizy do Ugandy są wbijane do paszportu?

Niestety nie ma już wklejek wizowych jeśli chodzi o podróże do Ugandy. Obecnie obywatele Polski są objęci możliwością aplikowania o e-wizy do Ugandy. Nie ma konieczności wysyłania do naszego biura oryginału paszportu, ani innych dokumentów. Należy jednak uzyskać elektroniczne pozwolenie przed wyjazdem, w innym przypadku nie będzie możliwości kontynuowana podróży.

O jaką wizę należy się ubiegać przed wyjazdem na krótkie wakacje?

Aplikujemy o zwykłą turystyczną wizę do Ugandy. W tym celu należy wysłać do nas na maila tylko skan pierwszej strony paszportu, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz wypełniony krótki wniosek wizowy do Ugandy z naszej strony internetowej, zdjęcie elektroniczne i szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Czy honorowane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze, które traci niebawem ważność?

WHO wydała oświadczenie, z którego wynika, że szczepienia przeciwko żółtej febrze są dożywotnie. Nie ma konieczności ich powtarzania nawet, jeśli w naszej żółtej książeczce szczepień widnieje jeszcze data ważności.

Jakie zdjęcia są wymagane do uzyskania e-wizy do Ugandy?

Do wizy do Ugandy dołączamy zdjęcie elektroniczne – jak do paszportu. Można je uzyskać na płycie od fotografa lub pobierając bezpośrednio z aparatu.

Czy mogę aplikować o wizę do Ugandy, zanim wykupię bilet lotniczy?

Do aplikacji wizowej rezerwacja lotnicza nie musimy dołączać. Właściwy bilet można więc spokojnie zakupić dopiero po uzyskaniu pozwolenia na wjazd do tego kraju.

Czy długo się czeka na wizę do Ugandy?

Na turystyczną wizę do Ugandy czeka się zazwyczaj 5-10 dni. Wszystko zależy od systemu migracyjnego.

Słyszałem o tzw. wizie wschodnioafrykańskiej, obejmującej: Kenia, Uganda i Rwanda. Jaka jest możliwość jej uzyskania?

Zgadza się – te kraje wprowadziły wizy łączone, tzw. EATV. Aplikuje się o taką wizę w konsulacie kraju, do którego planowany jest pierwszy wjazd. Jeśli jest to Uganda, można również aplikować o tę wizę on-line. Oczywiście nasze biuro pomaga w każdej z tych opcji.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Ugandzie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Ugandy można śledzić na oficjalnej stronie MSZ.

Informacje o kraju

UGANDA – państwo afrykańskie nad Jeziorem Wiktorii. Kraj o ludności ponad 43 miliony. Demograficznie dość młody z dzietnością ponad 5. Gospodarka raczej słabo rozwinięta. Brak dobrej infrastruktury. Dane statystyczne mówią o tym, że duży odsetek ludności nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Swoje granice ma z krajami: Sudan Południowy, Rwanda, Tanzania, Kenia i Demokratyczna Republika Konga. Nazwa kraju wywodzi się od plemienia Buganda. Stolica Ugandy jest Kampala. Wiza do Ugandy jest niezbędna aby odwiedzić ten kraj.


Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów

Wiza do Chin

Wiza Indii

Algieria

Certyfikat pochodzenia