Skip to content

Legalizacja MSZ (Ministerstwo Spraw Zagranicznych)

Legalizacja MSZ. Legalizacje MSZ
WizaSerwis.pl - Wizy, apostille, legalizacje
Pan który skończył spotkanie, które odbyło się dzięki dokumentom które wcześniej zalegalizował.

Referat d/s Legalizacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Legalizacja dokumentów tzw. zwykła jest wydawana wyłącznie przez Referat d/s Legalizacji Ministerstwa, znajdujący się na ulicy Kruczej 38/42 w Warszawie. Dokumenty należy wysłać pocztą, złożyć osobiście lub za pośrednictwem osoby trzeciej (bez pełnomocnictwa). Dokumenty są przyjmowane w godzinach 9-14. Ważne informacje: poświadczane są tylko polskie dokumenty.

Uwaga. W czasie epidemii dział legalizacji MSZ na Kruczej jest zamknięty do odwołania. Więcej informacji znajdziesz na stronach gov.pl

Jaki jest czas oczekiwania na uwierzytelnienie?

Dział legalizacji powinien (ale nie musi) wydać dokument tego samego dnia. Może się zdarzyć, że MSZ będzie miał dużo wniosków w ciągu dnia i nie zdąży zalegalizować naszych „od ręki”. Ta sama zasada dotyczy sytuacji, w której chcemy zalegalizować więcej dokumentów. W takiej sytuacji ministerstwo może zalegalizować dokumenty dopiero następnego dnia, co wiąże się z dodatkowym przyjazdem do Warszawy.

Jeśli kraj docelowy nie jest sygnatariuszem konwencji haskiej, to jak wygląda jego legalizacja?

Jeśli kraj nie honoruje zapisów konwencji haskiej dokument musi zostać zalegalizowany przez placówkę dyplomatyczną państwa, w którym chcemy się nim posługiwać. Większość ambasad i konsulatów znajduje się w Warszawie. W przypadku, gdy dany kraj nie ma swojej placówki dyplomatycznej w Polsce, dokumenty legalizujemy w najbliższej ambasadzie, która odpowiada za legalizację polskich dokumentów. W większości przypadków nie ma możliwości zalegalizowania dokumentów w obu instytucjach w ciągu jednego dnia.

Jaki jest adres Ministerstwa Spraw Zagranicznych?

Al. J. Ch. Szucha 21
Warszawa 00-580
Polska

Jakie są godziny otwarcia działu legalizacji?

Poniedziałek – piątek od 09:00 do 14:00.

Czy muszę mieć wniosek do legalizacji?

Tak. Wniosek musimy dołączyć do legalizacji MSZ. Formularz wypełniamy, gdy będziemy mieć w naszym biurze dokument przeznaczony do uwierzytelnienia. Wszystko zrobimy za Ciebie, gdy powierzysz tę usługę w nasze ręce. Można również dołączyć opłatę do aplikacji.

Kiedy muszę dokonać opłaty za poświadczenie?

Opłata musi być wniesiona wcześniej. Należy dołączyć ją do wniosku wraz z legalizowanymi dokumentami. Opłata wnoszona jest na odpowiedni numer konta COP. W przypadku skorzystania z naszej oferty opłaty są wnoszone przez nas i usługi bankowe są wliczone w cenę.

Ile kosztuje apostille i legalizacja dokumentów?

Rodzaj legalizacjiOpłata skarbowa
Opłata za wydanie apostille60 zł
Opłata za legalizację26 zł

Wybierz opcję uwierzytelnienia:

Lub wyślij formularz i skontaktujemy się z Tobą

Legalizacja dokumentów MSZ na mapie