Legalizacja MSZ – Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Referat ds. Legalizacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Legalizacja dokumentów jest wydawana w większości przypadków* przez Referat ds. Legalizacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, znajdujący się na ulicy Kruczej 38/42 w Warszawie.

Urząd wydaje zarówno klauzule Apostille jak i poświadcza dokumenty legalizacją zwykłą, które później legalizowane są przez Ambasadę kraju docelowego. Dowiedz się jaka jest różnica pomiędzy Apostille a legalizacją zwykłą przez Ambasadę.

Dokumenty należy wysłać pocztą, złożyć osobiście lub za pośrednictwem osoby trzeciej (bez pełnomocnictwa). Dokumenty są przyjmowane w godzinach 9-13. Ważne informacje: poświadczane są tylko polskie dokumenty.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kolejka

Załatwisz bez wizyty w MSZ

 • Bez wizyty w ministerstwie.
 • Bez kolejek i szukania parkingu.
 • Bez długich podróży do Warszawy.
Proces

Od A do Z

 • Kompleksowa usługa całego procesu.
 • Pomożemy w usługach dodatkowych: tłumaczenie, notariusz, sąd okręgowy.
Dokumenty

Uzupełniamy formularze

 • Uzupełniamy wniosek.
 • Wnosimy opłaty.

Ile kosztuje usługa legalizacji w MSZ?

Apostille

97 – 397 zł

Czas realizacji 1-16 dni

Opłata urzędowa 60 PLN

Sprawdź dostępne pakiety – Apostille.

Legalizacja zwykła

117 – 147 zł

Czas realizacji wg ambasady

Opłaty wg cennika ambasad

Sprawdź informacje o legalizacji dokumentów.

Legalizacja dokumentu może wymagać jednej pieczęci Apostille albo legalizacji w kilku instytucjach. Podpowiemy, jak przeprowadzić proces.

Załatw sprawę w MSZ

Nie wiesz jaką legalizację wybrać? Wypełnij dane zgodnie z posiadaną wiedzą. W kolejnym kroku otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty. Poprowadzimy Cię krok po kroku.

Urząd – MSZ
Wybierz legalizację dokumentu

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

400 referencji

Każda z nich podpisana z imienia i nazwiska przez osoby decyzyjne w firmach lub instytucjach. Jesteśmy najbardziej rekomendowaną firmą w Polsce.

Ponad 100 000 zleceń

Na rynku od 2006 roku. Wiele tysięcy przeprowadzonych spraw. Jesteśmy autoryzowanym agentem w kilku ambasadach w Warszawie i Berlinie.

Bezpieczeństwo

 • Budynek monitorowany 24 h z ochroną i rejestracją wejść.
 • Ogniotrwały sejf.
 • Zabezpieczony system przechowywania danych.
 • Monitoring 24h pracy biura.

Jaki jest czas oczekiwania na uwierzytelnienie?

Dział legalizacji powinien (ale nie musi) wydać dokument tego samego dnia. Może się zdarzyć, że MSZ będzie miał dużo wniosków w ciągu dnia i nie zdąży zalegalizować naszych „od ręki”. Ta sama zasada dotyczy sytuacji, w której chcemy zalegalizować więcej dokumentów. W takiej sytuacji ministerstwo może zalegalizować dokumenty dopiero następnego dnia, co wiąże się z dodatkowym przyjazdem do Warszawy.

Jeśli kraj docelowy nie jest sygnatariuszem konwencji haskiej, to jak wygląda jego legalizacja?

Jeśli kraj nie honoruje zapisów konwencji haskiej dokument musi zostać zalegalizowany przez placówkę dyplomatyczną państwa, w którym chcemy się nim posługiwać. Większość ambasad i konsulatów znajduje się w Warszawie. W przypadku, gdy dany kraj nie ma swojej placówki dyplomatycznej w Polsce, dokumenty legalizujemy w najbliższej ambasadzie, która odpowiada za legalizację polskich dokumentów. W większości przypadków nie ma możliwości zalegalizowania dokumentów w obu instytucjach w ciągu jednego dnia.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Adres:
Al. J. Ch. Szucha 21
Warszawa 00-580

Referat ds. Legalizacji MSZ
ul. Krucza 38/42 w Warszawie

Jakie są godziny otwarcia działu legalizacji?

Referat ds. legalizacji dokumentów pracuje w dni robocze: poniedziałek – piątek od 09:00 do 14:00. Numerki umożliwiające złożenie dokumentów wydawane są do godziny 13:30.

Czy muszę mieć wniosek do legalizacji?

Tak. Wniosek musimy dołączyć do legalizacji MSZ. Formularz wypełniamy, gdy będziemy mieć w naszym biurze dokument przeznaczony do uwierzytelnienia. Wszystko zrobimy za Ciebie, gdy powierzysz tę usługę w nasze ręce. Można również dołączyć opłatę do aplikacji.

Kiedy muszę dokonać opłaty za poświadczenie?

Opłata musi być wniesiona wcześniej. Należy dołączyć ją do wniosku wraz z legalizowanymi dokumentami. Opłata wnoszona jest na odpowiedni numer konta COP. W przypadku skorzystania z naszej oferty opłaty są wnoszone przez nas i usługi bankowe są wliczone w cenę.

Ile kosztuje apostille i legalizacja dokumentów?

Rodzaj legalizacjiOpłata skarbowa
Opłata za wydanie apostille60 zł
Opłata za legalizację dokumentu26 zł

Tematy powiązane