Skip to content

Bahrajn

Potrzebna jest Ci wiza do Bahrajnu?

Polacy mogą otrzymać wizę na granicy. Natomiast możesz uzyskać ją też wcześniej. Elektroniczna wiza do Bahrajnu jest ważna 30 dni od daty wydania i w ciągu tego okresu należy wjechać do Bahrajnu. Pobyt można jednokrotnie przedłużyć o kolejne 2 tygodnie, udając się w Bahrajnie do biura NPRA (Nationality, Passports and Residence Affairs).

Potrzebna jest Ci wiza do Bahrajnu?

Polacy mogą otrzymać wizę na granicy. Natomiast możesz uzyskać ją też wcześniej. Elektroniczna wiza do Bahrajnu jest ważna 30 dni od daty wydania i w ciągu tego okresu należy wjechać do Bahrajnu. Pobyt można jednokrotnie przedłużyć o kolejne 2 tygodnie, udając się w Bahrajnie do biura NPRA (Nationality, Passports and Residence Affairs).

Rodzaj wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978805

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Zdjęcie elektroniczne paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony wniosek wizowy

Wypełnij wniosek online https://wizaserwis.pl/bahrajn-wniosek/
Albo pobierz i prześlij na adres email https://wizaserwis.pl/wnioski/Bahrajn-wniosek-e-wiza.pdf

4.
Bilet lotniczy w dwie strony

możemy pomóc w założeniu rezerwacji – koszt jednej to 27 zł

5.
Rezerwacja hotelowa

możemy pomóc w założeniu rezerwacji – koszt jednej to 27 zł

Potrzebna jest Ci wiza do Bahrajnu?

Dla osób posiadających polski paszport wiza do Bahrajnu może być wydana na granicy. Możesz jednak uzyskać ją wcześniej.

Magiczna mieszanka arabskiej kultury i zachodnich udogodnień, dziedzictwa i stylu, pełni życia oraz kolorów. Tym Bahrajn zachwycał podróżników od starożytności. Jest to miejsce idealne do spędzenia wakacji życia.

Bahrajn ze swoim bogatym dziedzictwem i kulturą jest też najlepszym miejscem w Zatoce Perskiej na wyjazdy typu Incentive. Wspaniałe nadmorskie kurorty, szereg unikalnych restauracji, niczym nie zmącone krajobrazy górzysto-pustynne, ciepło i gościnność ludzi sprawiają, że staje się on genialnym wyborem dla osób podróżujących samotnie, jak i w grupach – turystycznie lub biznesowo. Czyli najpierw wiza do Bahrajnu a później….

Bahrajn jest małym, ale otwartym na turystów miejscem. Nowe projekty deweloperskie stawiają Bahrajn w pierwszej linii z Emiratami Arabskimi, Katarem i innymi krajami Zatoki Perskiej, które otwierają się na przyjezdnych.

Bahrajn – europejski charakter usług.

Część Manamy zwana jest Diplomatic Area jest miejscem, gdzie pracuje wielu amerykańskich urzędników. Ma to duże znaczenie dla miasta, które przez obecność wielu zagranicznych urzędników jest otwarte także na przyjezdnych z Europy. Miasto oferuje miejsca, w których można usiąść pod parasolem czy w knajpce i podczas rozmowy napić się piwa, co nie jest zwyczajem w krajach arabskich. Bahrajn zmienił się też poprzez organizowane corocznie wyścigi Formuły 1. Więcej informacji można uzyskać na stronie oficjalnej 

Życie jest wolniejsze, spokojniejsze.
W porównaniu z Emiratami Arabskimi czy miastami Europejskimi, Manama wydaje się nie przejmować płynącym czasem.

Zabytki Bahrajnu.

Bahrajn powinien zaciekawić poszukiwaczy śladów dawnych kultur. Stara architektura licząca kilka tysięcy lat może być gratką dla miłośników historii jak i dla poszukiwaczy śladów dawnych kultur. Bahrajn oferuje zabytki, których nie znajdziecie w innych miejscach w krajach Zatoki Perskiej. Poszukaj więcej informacji na stronie oficjalnej. 

Najpierw wiza do Bahrajnu i później…

01. Daj się rozpieścić

Jeśli poszukujesz hedonistycznych uciech, odwiedź Banyan Tree Desert Spa & Resort. Jest to kompleks wypoczynkowy składający się z 78 luksusowych willi wybudowanych w arabskim stylu z lekkim wpływem współczesnego stylu azjatyckiego. Każda z willi posiada własny ogródek z basenem, do którego bezpośrednie wejście znajduje się w sypialni. Możesz wpaść tam jedynie na kolację lub skorzystać z największego SPA na Środkowym Wschodzie.

02. Odwiedź dawny Bahrajn

Poczuj historię na własnej skórze. Udaj się na przechadzkę po Bahrain Fort – stolicy starożytnej krainy Dilmun, teraz uznanej przez UNESCO za obiekt należący do światowego dziedzictwa. W Manamie udaj się do Muzeum Narodowego, w którym są odtworzone sceny z wykopalisk archeologicznych przy użyciu autentycznych eksponatów. Muzeum to pozwala na wgląd do starożytnej cywilizacji Bahrajnu.

03. Zrób zakupy w butikach

Dystrykt Seef stanowi miejsce koncentracji głównych centrów handlowych. Można tam odnaleźć różnorodność ekskluzywnych butików. Caftani – jeden z nich, specjalizuje się w kuszeniu marokańskim haute couture. Natomiast u Kubra Al – Qaseer można dostać wspaniałe dżalabije. Udaj się do Moda Mall w World Trade Centre.

04. Masz wizę do Bahrajnu? Rusz na pustynię

Bahrajn, był pierwszym krajem Zatoki Perskiej, w którym odkryto ropę naftową (1932 r.). Odkrycie to upamiętniono zakonserwowaniem Szybu Naftowego Numer Jeden i utworzono tam muzeum. Pomiędzy Riffa i Awali znajduje się słynne Drzewo Życia – akacja, która jak podają źródła rośnie samotnie na pustyni od 400 lat. Gdy zrobi się za gorąco udaj się do parku wodnego „Lost Paradise of Dilmun” w Al- Areen. W pobliżu znajduje się Al-Areen Wildlife Park. Kursuje tam autobus, którym można zwiedzić ten rezerwat przyrody, zobaczyć oryksy i różnorodne ptactwo wodne. Ci, którzy poszukują dreszczyku emocji, znajdą go na Bahrain International Circuit. Odbywają się tam wyścigi F1 i można tam nawet samemu wypróbować tor wyścigowy.

05. Doceń sztukę

Fatima Alireza przekształciła swój mieszczący się w sercu Manamy dom rodzinny (liczący sobie 150 lat) w Centrum Sztuki Współczesnej La Fontaine. Kompleks ten szczyci się restauracją z widokiem na centralną fontannę, od której pochodzi jego nazwa. Albareh – to inna galeria klasy światowej, specjalizująca się w sztuce współczesnej Środkowego Wschodu. W pobliżu meczetu Grand Mosque w Juffair mieści się nowo-otwarte Isa Cultural Centre, wystawiające najlepsze dzieła sztuki lokalnej.

06. Zjedz posiłek w Adliya

Jeśli poszukujesz szerokiego wyboru potraw, zawitaj do Adliya – bahrajńskiej dzielnicy restauracyjnej. Spaceruj po ulicach i wybieraj z różnorodnych ofert kuchni międzynarodowej. Nie pomiń restauracji Mezzaluna – oferuje ona niezwykle wymyślne potrawy kuchni francuskiej. Interesująca jest również Mirai – proponuje potrawy kuchni japońskiej z wpływami francuskimi i włoskimi. Cafe Lilou nawiązuje do Paryża z lat 20. XX wieku. Monsoon, mieszczący się w wielkim drewnianym pawilonie, zachęca kuchnią azjatycką. Tańszą opcję stanowi Thailand, z jadalnym hallem oraz potrawy na wynos ze słynnej „Shawarma Alley”.

07. Baw się w nocnych klubach

Wiza do Bahrajnu to przepustka do klubów. Zapytaj tubylców, gdzie możesz znaleźć najlepszy klub, a odpowiedzą – Aqua Fuego w Days Hotel. W tygodniu miejsce to znane jest jako Fuego o kolorach płomieni. W weekend przekształca się w zdecydowanie bardziej niebieski klub – Aqua. Równie popularny jest TaBu, mieszczący się w Pheonicia Tower, gdzie grana jest różnorodna muzyka kompilacyjna. Postaraj się nie wpaść do basenu. Kroki swe skieruj do Trader Vic’s – baru i restauracji o atmosferze polinezyjskiej, położonej obok hotelu Ritz Carlton w dystrykcie Seef. Kolejnym z ulubionych miejsc tego typu jest Cocoon w The Best Western Juffair Hotel.

08. Poznaj dawną stolicę

Dawna stolica Bahrajnu – dystrykt Muharraq – charakteryzuje się pięknymi starymi budynkami, z których większość dzieli dystans spaceru od innych. Znajduje się tam 11 odnowionych niedawno domów, które można zwiedzić. Część z nich służy jako miejsce wystaw i wykładów. Ostatnio otwarty został Bin Matar House, wybudowany niegdyś przez kupca trudniącego się handlem perłami. Mieszcząca się w nim wystawa przedstawia historię przemysłu perłowego w Bahrajnie. Nie należy ominąć Sheikh Isa House, służącego Shaikhowi Isa za rezydencję.

09. Udaj się na souq

Wiza do Bahrajnu gotowa? To idziemy na souk.  W sercu Bahrajnu znajduje się Bab Al-Bahrain. Jest to brama wzniesiona w 1945 roku, połączona z biurami rządowymi, znacząca wejście na manamski Souq. W znajdujących się tam sklepikach można kupić antyki, książki, ciekawe okazy mebli. Manamski souq słynie z licznych sklepików, w których sprzedawane jest wszystko: od elektroniki i ubrań, poprzez przyprawy, po złoto oraz biżuterię. Te ostatnie mieszczą się w dwóch osobnych budynkach – Gold Souq i Gold City. Polecamy spacer i zatracenie się w zgiełku charakterystycznym dla lokalnego handlu.

10. Zobacz Bait Al-Quran

W Bait Al-Quran znajduje się unikalna i bezcenna kolekcja Świętych Ksiąg Islamu. W jego muzeum Al-Hayat znajdziesz egzemplarze datowane od VIII wieku naszej ery do tych powstałych współcześnie, pochodzące z całego muzułmańskiego świata. Każdy z nich jest wywierającym ogromne wrażenie dziełem sztuki. Najstarszy przykład to pochodzący z pierwszego wieku po objawieniu nowej religii, kawałek kartki, a najpiękniejsze są te Otomańskie. Na wystawie można znaleźć ziarna sezamu, ryżu i ciecierzycy z zapisanymi na nich wersami Koranu.

Napisz do nas, jeśli interesuje Cię organizacja wyjazdu indywidualnego do Bahrajnu.

Pośrednictwo wizowe do innych krajów. Apostille i legalizacje dokumentów:

Białoruś

Chiny

Arabia Saudyjska e wiza

Zaproszenie cudzoziemca do Polski

Wiza Schengen do Polski

Ambasada Bahrajnu 

Ambasada Birmy

Ambasada Czadu

Ambasada Gwinei

Ambasada Kenii

Ambasada Beninu