Skip to content

Niger

Niger. Potrzebna jest Ci wiza?

Pomagamy w uzyskaniu wiz do Nigru. Konsulat mieści się w Berlinie. Dostępne są 2 podstawowe rodzaje wiz: turystyczna i biznesowa. Wybierz odpowiednią dla celu Twojej podróży.

Niger. Potrzebna jest Ci wiza?

Pomagamy w uzyskaniu wiz do Nigru. Konsulat mieści się w Berlinie. Dostępne są 2 podstawowe rodzaje wiz: turystyczna i biznesowa. Wybierz odpowiednią dla celu Twojej podróży.

Rodzaj wizy:

Konsulat wymaga przedstawienia rezerwacji na hotel lub przelot. Jeśli nie masz i chcesz abyśmy przygotowali takową na potrzeby wizowe, zaznacz tę usługę.
Product total
Options total
Grand total
Konsulat wymaga przedstawienia rezerwacji na hotel lub przelot. Jeśli nie masz i chcesz abyśmy przygotowali takową na potrzeby wizowe, zaznacz tę usługę.
Product total
Options total
Grand total
Kategoria: Tagi: ,
ISBN- 5907471978348

Wymagania:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
2 x zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
2 x wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Niger_wniosek.pdf

Wiza do Nigru – najważniejsze informacje

NIGER – Republika Nigru – państwo leżące w Afryce Zachodniej na Saharze, bez dostępu do morza. Graniczy z Algierią, Libią, Czadem, Nigerią, Beninem, Burkina Faso i z Mali. Stolicą Nigru jest Niamey. Wiza do Nigru jest potrzebna, by odwiedzić ten kraj.

Potrzebna jest mi wiza na krótki wyjazd do Nigru – w jaki sposób mogę ją szybko uzyskać?

Do Nigru można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty wraz z paszportem, ważnym jeszcze przynajmniej 6 miesięcy ponad planowaną podróż.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, aby złożyć dokumenty wizowe na wyjazd do Nigru?

Nie, bo wszystkie wymagane dokumenty do wizy można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, w zależności od tego, która opcja jest dogodniejsza dla klienta. Wystarczy, że przygotujesz dokumenty, włożysz do koperty podpisanej “Niger wiza” i wyślesz do nas .

Zanim wykupię bilet do Nigru chciałbym uzyskać wizę, aby później nie martwić się kosztami związanymi z ewentualnym zmianą biletu lotniczego. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu, ponieważ możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Właściwy bilet można więc bezpiecznie zakupić dopiero po uzyskaniu wizy. – Usługi dodatkowe.

W Nigrze chciałbym zatrzymać się u znajomego – nie posiadam jednak zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny voucher hotelowy. Po przylocie może się Pan/Pani zatrzymać w dowolnie wybranym miejscu w Nigrze – Usługi dodatkowe.

Czy wniosek do wizy do Nigru mogę wypełnić ręcznie? Niestety nie mam możliwości wypełnienia formularza na komputerze.

Jak najbardziej – wniosek “Niger wiza” można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis, który będzie zbliżony do tego, widniejącego w dołączonym paszporcie.

Czy zdjęcie musi być przyklejone klejem do wniosku o wizę do Nigru?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone na wniosku o wizę do Nigru, ale możemy to zrobić również w biurze.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Nigrze – czy jest tam bezpiecznie i mogę planować krótkie wakacje w tym kraju?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Nigru można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym i na stałe pracującym w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Nigru muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby potwierdzić legalny pobyt w Polsce.

Czy złożenia w konsulacie Nigru w Berlinie są możliwe codziennie?

W konsulacie Nigru w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13.

Sprawdź inne kraje Afryki i ich procedury pośrednictwa wizowego i apostille:

Namibia

Sierra Leone

Burkina Faso

Malawi

Indie e wiza

Ghana 

Kamerun

Mali

Tajlandia

Togo

Gwinea (Republika Gwinei)

Lesotho