Skip to content

Kuba

Wiza Kuba: karta turysty na Kubę.

Wybierasz się do Hawany i potrzebujesz pilnie wizę? Otrzymasz ją nawet w 5 minut w naszym biurze. Wybierz interesujący Cię tryb.

Wiza Kuba: karta turysty na Kubę.

Wybierasz się do Hawany i potrzebujesz pilnie wizę? Otrzymasz ją nawet w 5 minut w naszym biurze. Wybierz interesujący Cię tryb.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978652

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż

Wiza na Kubę – najczęściej zadawane pytania

KUBA – Republika Kuby – wyspiarskie państwo w Ameryce Północnej. Położone jest na Morzu Karaibskim, w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo to składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz szeregu otaczających ją mniejszych wysepek, największą jest Isla de la Juventud. Stolicą Kuby jest Hawana. Wiza na Kubę jest niezbędna by odwiedzić ten kraj – karta turystyczna jest doskonałym rozwiązaniem! Wyślij do nas e mail, a wszystkie informacje uzyskasz w łatwy sposób.

Czy wizę na Kubę wbiją mi do paszportu?

Niestety nie – pozwolenie na wjazd na Kubę ma postać karty turysty czyli oddzielnego dokumentu, który okazuje się urzędnikowi dopiero po przylocie na Kubę. Nie ma konieczności wysyłania do naszego biura oryginału paszportu, ani innych dokumentów. Cała procedura bez problemów może się odbyć on-line.

O jaki rodzaj wizy mam aplikować jeżeli wyjazd jest biznesowy?

Konsulat Kuby w Warszawie nie wydaje wiz biznesowych – bez względu na cel pobytu zaleca wyrabianie tylko karty turysty. Jest to prosta procedura, w wyniku której pozwolenie na wjazd można uzyskać bezproblemowo i bardzo szybko.

Interesują mnie krótkie wakacje na Kubie – o jaką wizę należy się ubiegać w takiej sytuacji?

Aplikujemy o kartę turystyczną na Kubę – dozwolony jest wówczas pobyt na wyspie do 30 dni. W tym celu należy wysłać do nas na maila info@wizaserwis.pl tylko skan pierwszej strony dokumentu podróżnego i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Najlepiej w tytule wiadomości wpisać „Kuba wiza”. 

Zanim wykupię bilet lotniczy chciałbym aplikować o wizę – brak rezerwacji nie jest problemem?

Zalecane jest kupowanie biletu i robienie wiążących rezerwacji dopiero po uzyskaniu zezwolenia na wjazd, aby mieć pewność możliwości rozpoczęcia podróży. Dlatego absolutnie brak biletu nie przeszkodzi w uzyskaniu karty turysty na Kubę.

Jak długo czeka się na kartę turysty na Kubę?

Na pozwolenie na wjazd na Kubę czeka się 1 dzień w trybie ekspresowym lub 3-4 dni robocze w opcji standardowej.

Jak długo jest ważna wiza turystyczna na Kubę?

Karta ważna jest 30 dni od daty wjazdu, a nie od daty jej wystawienia. W praktyce nie ma więc daty ważności – dopóki nie zmienią się druki kart turysty, te już wystawione zachowują ważność aż do momentu wjazdu na terytorium Republiki Kuby.

Można uzyskać kartę turysty od ręki, w Państwa biurze?

Jak najbardziej – zapraszamy z paszportem lub jego kopią i możemy wystawić pozwolenie na podróż na Kubę w trybie ekspresowym, od ręki. Wystarczy poczekać kilka minut na uzupełnienie druku i wszystko będzie gotowe.

Co będą ode mnie wymagać przy przekraczaniu granicy lądując na Kubie?

Urzędnik celny, oprócz karty turystycznej, będzie sprawdzał czy posiada Pan/Pani ubezpieczenie na czas pobytu na wyspie oraz rezerwację przynajmniej na kilka pierwszych nocy. Rezerwacja może być fikcyjna – możemy pośredniczyć w wystawieniu takiego vouchera hotelowego, jest to koszt 27 zł za rezerwację. Obowiązkiem jest także posiadanie gotówki lub kart płatniczych, a także powrotnego biletu lotniczego lub biletu kontynuacji podróży. Prosimy pamiętać, że pobyt nie może być dłuższy niż 30 dni.

Wiza na Kubę. Karta turysty

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

Lecę na Kubę ze Stanów Zjednoczonych. Czy będę mogła wykorzystać kartę turysty tarjeta de turista, którą kupiłam w Polsce?

Niestety nie. Standardowe karty turystyczne, które wystawiamy w Polsce mogą nie być honorowane przy podróżach na Kubę ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przy takiej konfiguracji podróży należy uzyskać pozwolenie na wjazd wydane w USA (są to inne, różowe druki kart).

Słyszałam o możliwości uzyskania karty w samolocie. Czy jest taka opcja? Czy karty rozdawane są wówczas za darmo?

Słyszeliśmy o takich przypadkach, jednak nie jest to normą i takie informacje należy sprawdzać u przewoźników, z których połączeń zamierzają Państwo korzystać. Prosimy pamiętać, że wystawione karty nie podlegają już zwrotowi.

Jak wygląda obecnie sytuacja na Kubie ?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży na Kubę można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Czy muszę wysłać paszport w oryginale?

Nie, wystarczy skan. Wizę na Kubę później odsyłamy kurierem na wskazany adres. Istnieje również możliwość odbioru osobistego w naszym biurze.

Czy ta wiza upoważnia do wielokrotnego przekroczenia granicy?

Niestety nie – karty ważne są tylko na jeden wjazd na Kubę. Jeśli w trakcie podróży planują Państwo opuścić Kubę i później jeszcze raz wjechać na jej terytorium, konieczne jest wystawienie dwóch, oddzielnych kart turysty tarjeta de turista.

Interesuje mnie bezpieczeństwo moich danych osobowych. Czy moje imię i nazwisko nie pojawi się nigdzie poza konieczną do procedowania aplikacją wizową?

Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych to dla nas podstawa. Dbamy o newralgiczne informacje dotyczące naszych klientów w sposób szczególny. Twoje dane osobowe na pewno nie zostaną wykorzystane nigdzie indziej, oprócz niezbędnej procedury wizowej. Tylko nasza firma oraz ambasada kraju, do którego wizy potrzebujesz uzyska Twoje imię i nazwisko, aktualne zdjęcie i będzie upoważniona do przetwarzania danych osobowych.

Sprawdź inne procedury wizowe i legalizacje:

USA

Kanada

Surinam

Brazylia

Apostille KRS

Wiza Schengen do Polski

Ambasada Kuby