Wiza do Japonii.

Obywatele Polski podróżujący w celach biznesowych czy turystycznych nie muszą uzyskiwać wizy do Japonii. Od 11/10/2022 przywrócony został ruch bezwizowy na pobyt do 90 dni. Jeśli otrzymacie Państwo wynagrodzenie, czy w inną formę wynagrodzenia to wiza jest wymagana. Obywatele innych krajów np, Ukrainy, potrzebują złożyć aplikację przed podróżą. Chętnie pomożemy.

Miejscem składania aplikacji o wizy do Japonii jest Warszawa – to tutaj mieści się ambasada.

Rodzaje wiz do Japonii

  • Jednokrotna – Przeznaczona dla wizyty w celu pracy, płatnych szkoleń. Ważna na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Potrzebujesz wizy do Japonii?

W kolejnym kroku wypełnisz krótki formularz i otrzymasz pełne informacje, jak przygotować dokumenty do uzyskania wizy.

Rozpocznij proces

Dlaczego warto skorzystać z naszej usługi?

Skorzystanie z naszych usług to gwarancja prostego i bezproblemowego procesu uzyskania wizy. Oto korzyści, które zyskujesz:

Bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie, oszczędzając Twój czas. Przy wizach elektronicznych zajmiemy się procesem online. Przy wizach tradycyjnych wyeliminujemy konieczność Twojej wizyty w konsulacie.

Oszczędność czasu i pieniędzy. Unikasz zbędnych wydatków i tracenia czasu na formalnościach, ponieważ wszystkie procedury załatwimy za Ciebie.

Doświadczenie i profesjonalizm. Ponad 150 000 zrealizowanych spraw od 2006 roku świadczy o naszym bogatym doświadczeniu i skuteczności w działaniu.

Bezpieczeństwo. Twoje dokumenty i dane są w pełni zabezpieczone dzięki całodobowemu monitoringowi, ognioodpornemu sejfowi oraz nowoczesnym systemom ochrony informacji cyfrowych.

Konsultacja Katarzyna Woźniak

Warto wiedzieć.

Część wiz objęliśmy gwarancją uzyskania lub zwrotem wszystkich kosztów. Oznacza to, że w przypadku braku wizy, zwrócimy opłatę serwisową i opłaty konsularne. Szczegółowe zasady.

Wymagania

  • Paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży.
  • Wniosek wizowy do Japonii – wypełniony i podpisany – pobierz.
  • Zdjęcie paszportowe na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe.
  • Karta pobytu w Polsce (dotyczy obcokrajowców)

Ze strony japońskiej:

  • certyfikat ERFS

Ile kosztuje wiza?

Wiza wydawana jest najczęściej bezpłatnie ale niektóre narodowości muszą wnieść opłatę. Najczęściej nie przekracza równowartości 10 EUR.

Do opłaty konsularnej trzeba doliczyć opłatę za nasz serwis w zależności od wybranego pakietu usług.

Jaki jest czas oczekiwania na wizę?

Przybliżony czas procedury zajmuje ok. 2-4 tygodnie. Prosimy wziąć pod uwagę, że urzędy konsularne i imigracyjne mogą zawsze dopytać o dodatkowe dokumenty. Trzeba też doliczyć czas na naszą pracę według wybranego pakietu.

Procedura wizowa do Japonii krok po kroku.

Uzyskanie wizy z naszą pomocą jest niezwykle proste i wygodne. Przeprowadzimy Cię przez cały proces w czterech prostych krokach:

Wypełnij krótki formularz online.
Pomaga to uporządkować proces i znacznie go przyspieszyć. 

Przesłanie dokumentów.
Prosimy o dostarczenie niezbędnych dokumentów, abyśmy mogli rozpocząć procedurę wizową. W przypadku wizy elektronicznej wystarczy wypełnienie wniosku online. Dla wiz tradycyjnych prosimy o dostarczenie dokumentów w formie papierowej.

Procedura wizowa.
Zajmiemy się całym procesem uzyskania wizy i będziemy Cię informować o przebiegu procedury.

Wiza gotowa.
Gotową wizę elektroniczną prześlemy Ci drogą elektroniczną, a w przypadku wizy tradycyjnej przekażemy paszport z wizą w ustalony wcześniej sposób.

Wiza do Japonii – najważniejsze informacje

Według najnowszych aktualizacji z dn. 1.07.2020 r. obcokrajowcom przebywającym w 129 krajach i regionach świata w ciągu 14 dni przed planowanym wjazdem do Japonii odmawia się wjazdu. Dotyczy to m.in. obywateli: Albanii, Andory, Armenii, Austrii, Azerbejdżanu, Białorusi, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Niemiec, Węgier, Islandii, Irlandii, Włoch, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Łotwy, Liechtensteinu, Luksemburga, Malty, Mołdawii, Polski, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy, etc.

Wzór wizy do Japonii
Aktualnie wydawane wizy japońskie. Wzór.
Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Japonii w Polsce.

Dane adresowe:
Szwoleżerów 8,
00-464 Warszawa,
Tel.: +48 22 696 50 00
Fax: +48 (022) 696 5006

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Japonii?

Wydział konsularny przyjmuje wnioski od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 12.30 oraz 13:30 – 17:00. Konsulat jest nieczynny w soboty, niedziele oraz polskie i japońskie święta.

Informacje o kraju

JAPONIA – jest to kraj wyspiarski, położony na wąskim łańcuchu wysp. Leży na zachodnim Pacyfiku, na wschodnich wybrzeżach kontynentu azjatyckiego. Archipelag jest złożony z czterech głównych wysp japońskich: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu. Zajmują one 97% obszaru lądowego Japonii. Dodatkowo w jej skład wchodzi 6848 mniejszych wysp. Wiza do Japonii jest niezbędna dla obywateli wielu państw, obecnie także dla Polaków.

Ambasada Japonii w Warszawie – informacje ogólne

Funkcję ambasadora Japonii w Polsce pełni Pan Tsukasa Kawada. Piastuje to stanowisko od czerwca 2018 roku. Jest doświadczonym dyplomatą, który rozpoczął karierę w japońskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych w 1977 roku.

Czy przed złożeniem dokumentów wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie, nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się na spotkanie w Ambasadzie Japonii. Warto natomiast upewnić się czy dział konsularny będzie otwarty w dniu, w którym planujemy przyjazd korzystając z zakładki z danymi adresowymi ambasady oraz czy będzie w stanie pomóc nam w interesujących nas sprawach.

Wiza do Japonii – pytania i odpowiedzi

Czy muszę ubiegać się o wizę jeśli planuję pobyt około 2 tygodniowy, wakacyjny?

Przed pandemią wirusa COVID-19 obowiązek wizowy dla obywateli Polski był zniesiony. Lecąc do 90 dni w celach turystycznych, prywatnych lub biznesowych wystarczyło posiadać paszport i otrzymywało się pieczątkę wjazdową. Na chwilę obecną przywrócono konieczność posiadania wizy jednocześnie blokując możliwość wjazdu obywatelom większości krajów. 

Czy po przylocie do Japonii muszę się tam zameldować na policji czy w innym urzędzie?

Japonia nie wprowadziła obowiązku meldunkowego przy pobytach do 6 miesięcy. Obywatele Polski nie muszą dokonywać tych czynności.

Czy już będąc w Japonii mogę przedłużyć pobyt?

Jeśli zajdzie szczególna konieczność (np. powody zdrowotne) to swój pobyt można przedłużyć o kolejne 90 dni. Należy złożyć dokumenty wnioskujące o to w urzędzie migracyjnym w Tokio. Zalecamy złożyć wniosek na 10 dni przed planowanym zakończeniem legalnego pobytu na podstawie pieczątki wjazdowej (zazwyczaj 90 dni).

Jak długo powinien być ważny mój paszport planując podróż do Japonii?

Paszport powinien być ważny na czas planowanego pobytu w tym kraju. Jeśli zachodzi obowiązek wizowy to dokument podróży musi być ważny w okresie wydanej wizy. Istotne jest to, aby ważność paszportu umożliwiła bezproblemowy powrót do kraju docelowego, kończącego naszą podróż.

Czy po Japonii się łatwo podróżuje? Planuję pobyt nie tylko w jednym miejscu i zastanawiam się nad wyjazdami do różnych miast.

Sieć komunikacyjna jest bardzo dobrze rozwinięta. Kolej jest punktualna, pociągi odjeżdżają bardzo często, umożliwiając szybkie i wygodne dotarcie w każdy rejon Japonii. Bilety są jednak stosunkowo drogie. Zalecane jest wykupienie tzw. karnetu JR pass. Uwaga – takie usługi można nabyć będąc jeszcze poza granicami Japonii, np. w Polsce (można to zrobić poprzez e-mail). Karnet ten pozwala na wielokrotne podróżowanie we wskazanym terminie państwowymi środkami lokomocji (JR).

Czy mogę wynająć samochód i podróżować po Japonii?

Tego rodzaju usługi są bardzo utrudnione. Problemy z tym wiążą się z faktem, że kraj ten uznaje tylko międzynarodowe prawo jazdy wydane na rok (w oparciu o przepisy Konwencji Genewskiej). Nie uznawane jest natomiast krajowe prawo jazdy (wydane np. w Polsce), ani prawo jazdy ważne dłużej niż rok czy żadne inne wydane w oparciu o Konwencję Wiedeńską.

Czy w Japonii zostawia się napiwki?

Nie ma takiego zwyczaju.


Sprawdź tematy pokrewne