Skip to content

Angola

Potrzebna jest Ci wiza do Angoli?

Pomagamy w uzyskaniu wizy obywatelom Polski oraz obcokrajowcom, posiadającym kartę pobytu/meldunek w Polsce. Najczęściej wybieraną wizą jest STV, znana też jako wiza marynarska, czy wiza krótkoterminowa. Ważna przez 72h od momentu wydania. Możesz też ubiegać się o wizę turystyczną. Konsulat mieści się w Warszawie.

Potrzebna jest Ci wiza do Angoli?

Pomagamy w uzyskaniu wizy obywatelom Polski oraz obcokrajowcom, posiadającym kartę pobytu/meldunek w Polsce. Najczęściej wybieraną wizą jest STV, znana też jako wiza marynarska, czy wiza krótkoterminowa. Ważna przez 72h od momentu wydania. Możesz też ubiegać się o wizę turystyczną. Konsulat mieści się w Warszawie.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Zaznacz jeśli mamy zrobić. Tylko na potrzeby uzyskania wizy. Nie musisz korzystać z niej.
Do wizy turystycznej wymagana jest rezerwacja hotelu. Zaznacz jeśli mamy zrobić. Tylko do uzyskania wizy. Nie musisz korzystać z niej.
Product total
Options total
Grand total
Zaznacz jeśli mamy zrobić. Tylko na potrzeby uzyskania wizy. Nie musisz korzystać z niej.
Do wizy turystycznej wymagana jest rezerwacja hotelu. Zaznacz jeśli mamy zrobić. Tylko do uzyskania wizy. Nie musisz korzystać z niej.
Product total
Options total
Grand total
Kategoria: Tag:
ISBN- 5907471978942

Wymagania:

1.
Paszport

ważny minimum 12-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
2 zdjęcia paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy + deklaracja

do pobrania na naszej stronie
https://wizaserwis.pl/wnioski/Angola-deklaracja.pdf
https://wizaserwis.pl/wnioski/Angola-wniosek.pdf

4.
Wyciąg z konta

Dotyczy wizy turystycznej. Potwierdzający posiadanie przynajmniej 200 USD na każdy dzień pobytu

5.
Dokument poświadczający przebywanie w kraju aplikowania

dotyczy wizy turystycznej – kopia (faktura za wodę, telefon, elektryczność)

6.
Żółta książeczka ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze 

oryginał i kopia

7.
Książeczka marynarska

dotyczy wizy STV – oryginał i kopia

8.
Zaproszenie z firmy z Angoli - oryginał

dotyczy wizy STV – jeśli dołączona jest kopia, konieczne będzie zalegalizowanie zaproszenia (koszt 25 USD + 35 zł opłaty bankowej)

Wiza do Angoli? Sprawdź ważne informacje.

ANGOLA – państwo w południowo-zachodniej Afryce, ze stolicą w Luandzie. Była kolonia portugalska. Graniczy z Demokratyczną Republiką Konga, Kongo, Namibią i Zambią. Wiza do Angoli wymagana jest, by odwiedzić ten kraj.

Chciałbym/chciałabym wyjechać do Angoli, potrzebuję więc wizy do tego kraju. W jaki sposób mogę ją uzyskać?

Aby uzyskać wizę do Angoli należy dostarczyć do naszego biura w Warszawie w oryginale: paszport, żółtą książeczkę ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze, dwa zdjęcia paszportowe, wniosek i deklarację oraz pozostałe, wymagane dokumenty w zależności od kategorii wizowej, która Pana/Panią interesuje.

Czy muszę się zjawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę na wyjazd do Angoli?

Nie ma takiej konieczności, bo wymagane dokumenty do odpowiedniej kategorii wizowej można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Sposób ich doręczenia zależy od tego, która opcja jest dla Pana/Pani najdogodniejsza.

Chciałbym/chciałabym ubiegać się o wizę krótkoterminową do Angoli. W jaki sposób mogę odebrać paszport, aby jak najszybciej móc wylecieć? Słyszałem/słyszałam, że ta wiza jest ważna przez krótki czas od jej wydania.

Zgadza się – przy wizach krótkoterminowych liczy się czas, gdyż takie wizy są ważne 72 godziny od daty wydania i w tym czasie należy wlecieć na terytorium Angoli. W takich sytuacjach dokumenty odsyłamy zazwyczaj przesyłką konduktorską, aby jak najszybciej trafiły do właściciela i można było rozpocząć podróż do Angoli.

Będąc w Angoli, chciałbym/chciałabym zatrzymać się w domu znajomego – nie będę jednak posiadać zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji mam zrobić, skoro w wymogach do wizy widnieje rezerwacja hotelowa lub zaproszenie?

Nasza firma wychodzi naprzeciw takim sytuacjom i nie stanowi to dla nas najmniejszego problemu. Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach na podstawie fikcyjnego vouchera hotelowego. Taki dokument jest akceptowany przez konsulat Angoli. Sprawdź Usługi dodatkowe.

Zanim wykupię bilet do Angoli, chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu. Co w takiej sytuacji mam zrobić, skoro w wymogach do wizy widnieje rezerwacja lotnicza?

Również w tym przypadku mamy na to rozwiązanie i nie stanowi to dla nas najmniejszego problemu. Możemy uzupełnić braki, które będą honorowane w konsulacie. Sprawdź Usługi dodatkowe.

Czy wniosek o wizę do Angoli mogę wypełnić ręcznie?

Jak najbardziej – wniosek można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis. Prosimy o wypełnianie wniosku czytelnie, drukowanymi literami.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Angoli?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone na wniosku o wizę do Angoli, ale możemy to zrobić również sami w biurze.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Angoli – czy jest tam bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Angoli można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja/angola

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym na stałe w Polsce. Czy ubiegając się o wizę do Angoli muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania. Konsulat wymaga takich dokumentów w celu potwierdzenia legalności pobytu w kraju aplikowania.

Czy złożenia w konsulacie Angoli są możliwe codziennie?

Tak, konsulat Angoli w Warszawie pracuje codziennie, od poniedziałku do piątku. Dokumenty muszą trafić do nas dzień roboczy wcześniej.

Jak długo czeka się na wizę do Angoli? Chciałbym/chciałabym uzyskać ją jak najszybciej.

Są przewidziane tryby ekspresowe. Wiza do Angoli wydawana jest zazwyczaj w ciągu 2-4 dni roboczych. W trybie standardowym ten czas wydłuża się do około tygodnia.

Czy zdarzają się jakieś opóźnienia w wydawaniu wiz? Jak tylko wniosek zostanie przyjęty w konsulacie chciałbym/chciałabym od razu kupić bilet.

Zawsze zalecamy wykupienie biletu po uzyskaniu wizy, aby mieć pewność możliwości rozpoczęcia podróży. Niestety w przypadku wiz do Angoli dość często zdarzają się opóźnienia. Wynika to z faktu, że wizy są wystawiane dopiero w momencie, w którym pracownik konsulatu otrzyma zgodę na wbicie wizy z Luandy. Bez tego nie można wkleić wizy. System wizowy nie działa niestety zawsze poprawnie i zdarza się, że są 1 lub 2-dniowe opóźnienia w stosunku do pierwotnie założonego terminu odbioru paszportu z wizą.

W przeszłości aplikowałem/aplikowałam zawsze o wizę ,,ordinario” na biznesowy wyjazd do Angoli. Teraz nie widzę na Państwa stronie takiej możliwości – czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Tak – konsulat Angoli nie wydaje już wiz ,,ordinario”. Obecnie nawet wizy na wyjazd biznesowy wydawane są jako wizy turystyczne. Nie stanowi to jednak problemu po przylocie, gdyż na większości wiz znajdziesz adnotację z nazwą firmy, którą podróżujący zamierza odwiedzić.

Jak długo są obecnie ważne wizy do Angoli?

Większość wiz wydawanych jako wizy turystyczne jest ważna 3 miesiące od daty wydania. Są to najczęściej wizy wielokrotne, na każdy pobyt do 30 dni. Wiza do Angoli krótkoterminowa, tzw. VCD/STV jest ważna 72 godziny od daty wydania. Są to zawsze wizy jednokrotne, z pobytami do 10 dni.

Czy po uzyskaniu wizy do Angoli mój paszport może odebrać inna osoba? Będzie potrzebne upoważnienie?

Jak najbardziej, paszport może w Pana/Pani imieniu odebrać inna osoba. Prosimy o maila z informacją o tym, kto to będzie. Osoba odbierająca dokument będzie musiała okazać dowód osobisty. Konieczne będzie także podpisanie potwierdzenia odbioru paszportu.

W mojej żółtej książeczce szczepienie przeciwko żółtej febrze jest już nieważne. Co w takiej sytuacji? Co, jeśli nie zdążę już przed podróżą zrobić nowego?

Nie stanowi to problemu. WHO wydało oświadczenie, z którego wynika, że szczepienia przeciwko żółtej febrze są jednorazowe i bezterminowe. Nie ma konieczności ich powtarzania nawet, jeśli były zrobione wiele lat temu i opatrzone jeszcze datą ważności.

Sprawdzasz informacje o wizie do Angoli. Być może zainteresują Cię procedury do innych krajów:

Namibia

Erytrea

Ghana

Kamerun

Wiza Schengen do Polski

Apostille KRS

Ambasada Angolii

Pakistan

Mozambik

Czad

Burundi

Gwinea Bissau

Niger

Ambasada Kamerunu