Skip to content

Tajlandia

Potrzebna jest Ci wiza do Tajlandii?

Planujesz dłuższe wakacje? A może pobyt związany z leczeniem? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy turystycznej na pobyt dłuższy niż 30 dni, biznesowej lub tz. Long Stay O (wiza emerycka). Konsulat mieści się w Warszawie – dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej.

Potrzebna jest Ci wiza do Tajlandii?

Planujesz dłuższe wakacje? A może pobyt związany z leczeniem? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy turystycznej na pobyt dłuższy niż 30 dni, biznesowej lub tz. Long Stay O (wiza emerycka). Konsulat mieści się w Warszawie – dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Dołącz rezerwacje hotelową. Jeśli nie posiadasz, możemy pomóc w rezerwacji tylko na potrzeby wizy. Nie musisz z niej korzystać
Dołącz do aplikacji rezerwację biletu w obie strony. Jeśli nie posiadasz możemy pomóc przygotować na potrzeby wizowe. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
Dołącz rezerwacje hotelową. Jeśli nie posiadasz, możemy pomóc w rezerwacji tylko na potrzeby wizy. Nie musisz z niej korzystać
Dołącz do aplikacji rezerwację biletu w obie strony. Jeśli nie posiadasz możemy pomóc przygotować na potrzeby wizowe. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978867

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Tajlandia-wniosek.pdf

4.
Pismo wyjaśniające

W przypadku posiadania w paszporcie wielu, już wykorzystanych wiz do Tajlandii wymagane jest pismo w j. angielskim wyjaśniające to, dlaczego tak często osoba aplikująca wyjeżdża do tego kraju, a po powrocie z podróży wróci do swoich obowiązków w Polsce.

5.
Wyciąg z konta

Dotyczy tylko wiz wielokrotnych

6.
Zaproszenie

Dotyczy tylko wizy biznesowej.
Zaproszenie z Tajlandii, świadectwo rejestracji firmy tajskiej oraz list delegujący z firmy wysyłającej pracowników, w j. angielskim.

7.
Dodatkowe dokumenty do wizy emeryckiej

• 3 x wniosek wizowy kompletnie wypełniony (oryginały);
• 3 x aktualne zdjęcia (format 3.5 x 4.5cm);
• zaświadczenie o niekaralności;
• zaświadczenie z banku potwierdzające posiadanie środków finansowych w kwocie równowartości min. 800.000 Baht bądź zaświadczenie o miesięcznych wpływach nie mniej niż równowartość 65.000 Baht;
• zaświadczenie lekarskie (wzór w załączniku);
• 3 x oświadczenie (Additional Application Form for Non-Immigrant O-A) (w załączniku);
• Curriculum Vitae w j. angielskim, ze zdjęciem;
potwierdzenie miejsca pobytu w Tajlandii – dokładny adres (dokument potwierdzający adres – rezerwacja, umowa najmu itp.)"

Wiza do Tajlandii – najczęściej zadawane pytania:

TAJLANDIA – Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem, Kambodżą, Malezją oraz z Mjanmą (Birmą). Dawniej państwo to nosiło nazwę Syjam, która była oficjalną do 11 maja 1949. Stolicą jest Bangkok. Wiza do Tajlandii nie jest wymagana w przypadku krótkiej wizyty turystycznej.

Czy wylatując na 2 tygodniowy urlop potrzebuję wizy do Tajlandii?

Wiza do Tajlandii nie jest potrzebna od dnia 11 sierpnia 2011. Posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu drogą lotniczą bez konieczności ubiegania się o wizę. Tak więc na pobyt 2 tygodniowy nie potrzebujemy ubiegać się wcześniej o wizę.

A jeśli mój pobyt jest dłuższy niż 30 dni?

Wiza potrzebna jest nawet w przy pobycie dłuższym niż 15 dni. Ale tylko w sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Jeśli pobyt dłuższy niż 30 dni, należy posiadać wizę w każdym przypadku.

A na ile otrzymam wizę do Tajlandii?

Wiza do Tajlandii jednokrotna ważna 3 miesiące od daty wydania, natomiast tajska wiza wielokrotna ważna 6 miesięcy od daty wydania. Długość pobytu w przypadku obu wiz – do 60 dni.

Czy potrzebuję ubezpieczenie turystyczne udając się do Tajlandii?

Nie jest one konieczne, ale bardzo rekomendowane. Więcej na temat ubezpieczenia możesz przeczytać na naszej stronie.

A jeśli mój pobyt przedłuży się? Czy mogę ubiegać się o wizę w Tajlandii?

Można przedłużyć pobyt, ale trzeba zgłosić się do Urzędu Imigracyjnego Tajlandii. Więcej na oficjalnej stronie.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, aby móc ubiegać się o wizę do Tajlandii?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty do uzyskania wizy do Tajlandii można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Zależy, która opcja jest dogodniejsza dla naszych klientów.

Zanim wykupię bilet chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę, że jest to wymagane przez konsulat – co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w Twoim imieniu.

Czy wniosek do wizy do Tajlandii mogę wypełnić ręcznie?

Jak najbardziej – wniosek o wizę do Tajlandii można wypełnić ręcznie lub na komputerze – najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Tajlandii?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone na wniosku o wizę do Tajlandii, ale możemy to zrobić również w biurze.

Czy jest tam bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Tajlandii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Tajlandii muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby udowodnić legalny pobyt w Polsce.

Chciałbym wraz z małżonką spędzić rok w Tajlandii. Jesteśmy już oboje na emeryturze – o jaką wizę powinniśmy się ubiegać?

Przewidziane są wizy emeryckie, long-stay O. W celu ich uzyskania proszę o przesłanie maila z zapytaniem na adres info@wizaserwis.pl zwrotnie wyślemy listę wymaganych dokumentów. Wpisz w tytule Tajlandia wiza long stay O.

Posiadam dom w Tajlandii, w którym spędzam wakacje – nie posiadam więc wymaganego przez konsulat zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Do dokumentów można również dołączyć potwierdzenie wynajmu mieszkania/domu lub dowód bycia jego właścicielem.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille (legalizacje dokumentów):

Angola

Namibia

Ghana

Birma

Rosja e-wiza

Białoruś bez wizy

Chiny

Indie

Apostille KRS

Legalizacje dokumentu prywatnego

Mali

Tadżykistan

Gwinea Bissau

Lesotho

Niger

Gujana Brytyjska