Skip to content

Tajlandia

Potrzebna jest Ci wiza do Tajlandii?

Planujesz dłuższe wakacje? A może pobyt związany z leczeniem? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy turystycznej na pobyt dłuższy niż 30 dni, biznesowej lub tzw. Long Stay O (wiza emerycka). Konsulat mieści się w Warszawie – dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej.

Potrzebna jest Ci wiza do Tajlandii?

Planujesz dłuższe wakacje? A może pobyt związany z leczeniem? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy turystycznej na pobyt dłuższy niż 30 dni, biznesowej lub tzw. Long Stay O (wiza emerycka). Konsulat mieści się w Warszawie – dokumenty muszą do nas dotrzeć dzień roboczy wcześniej.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Dołącz rezerwacje hotelową. Jeśli nie posiadasz, możemy pomóc w rezerwacji tylko na potrzeby wizy. Nie musisz z niej korzystać
Dołącz do aplikacji rezerwację biletu w obie strony. Jeśli nie posiadasz możemy pomóc przygotować na potrzeby wizowe. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
Dołącz rezerwacje hotelową. Jeśli nie posiadasz, możemy pomóc w rezerwacji tylko na potrzeby wizy. Nie musisz z niej korzystać
Dołącz do aplikacji rezerwację biletu w obie strony. Jeśli nie posiadasz możemy pomóc przygotować na potrzeby wizowe. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978867

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Tajlandia-wniosek.pdf

4.
Pismo wyjaśniające

W przypadku posiadania w paszporcie wielu, już wykorzystanych wiz do Tajlandii wymagane jest pismo w j. angielskim wyjaśniające to, dlaczego tak często osoba aplikująca wyjeżdża do tego kraju, a po powrocie z podróży wróci do swoich obowiązków w Polsce.

5.
Wyciąg z konta

Dotyczy tylko wiz wielokrotnych

6.
Zaproszenie

Dotyczy tylko wizy biznesowej.
Zaproszenie z Tajlandii, świadectwo rejestracji firmy tajskiej oraz list delegujący z firmy wysyłającej pracowników, w j. angielskim.

7.
Dodatkowe dokumenty do wizy emeryckiej

• 3 x wniosek wizowy kompletnie wypełniony (oryginały);
• 3 x aktualne zdjęcia (format 3.5 x 4.5cm);
• zaświadczenie o niekaralności;
• zaświadczenie z banku potwierdzające posiadanie środków finansowych w kwocie równowartości min. 800.000 Baht bądź zaświadczenie o miesięcznych wpływach nie mniej niż równowartość 65.000 Baht;
• zaświadczenie lekarskie (wzór w załączniku);
• 3 x oświadczenie (Additional Application Form for Non-Immigrant O-A) (w załączniku);
• Curriculum Vitae w j. angielskim, ze zdjęciem;
potwierdzenie miejsca pobytu w Tajlandii – dokładny adres (dokument potwierdzający adres – rezerwacja, umowa najmu itp.)"

Wiza do Tajlandii – najczęściej zadawane pytania:

TAJLANDIA – Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem, Kambodżą, Malezją oraz z Mjanmą (Birmą). Dawniej państwo to nosiło nazwę Syjam, która była oficjalną do 11 maja 1949. Stolicą jest Bangkok. Wiza do Tajlandii nie jest wymagana w przypadku krótkiej wizyty turystycznej (do 30 dni).

Czy wylatując na 2 tygodniowy urlop potrzebuję wizy do Tajlandii?

Wiza do Tajlandii nie jest potrzebna od dnia 11 sierpnia 2011. Posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu drogą lotniczą bez konieczności ubiegania się o wizę. Tak więc na pobyt 2 tygodniowy nie potrzebujemy ubiegać się wcześniej o wizę.

Jeśli mój pobyt jest dłuższy niż 30 dni, to potrzebuję wizy?

Do Tajlandii przy pobytach do 30 dni (lecąc samolotem) lub do 15 dni (wjeżdżając lądem) wizy nie są wymagane dla obywateli Polski. Konsulat Tajlandii w Warszawie wydaje wizy na pobyty powyżej 30 dni (lub krótsze dla obcokrajowców,  którzy są objęci obowiązkiem wizowym).

Na jaki okres jest ważna wiza do Tajlandii?

Wiza jednokrotna do Tajlandii jest ważna 3 miesiące od daty wydania, a wiza wielokrotna jest wydawana na okres 6 miesięcy, licząc od daty jej wydania. Długość pobytu w przypadku obu wiz wynosi maksymalnie 60 dni.

Czy potrzebne jest mi ubezpieczenie turystyczne podróżując do Tajlandii?

Nie jest one konieczne, ale bardzo rekomendowane. Więcej na temat ubezpieczenia możesz przeczytać na naszej stronie.

Jeśli mój pobyt przedłuży się, to czy mogę ubiegać się wydłużenie zezwolenia na pobyt będąc już na miejscu?

Można przedłużyć pobyt, ale trzeba zgłosić się do Urzędu Imigracyjnego Tajlandii. Więcej na oficjalnej stronie.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, aby móc ubiegać się o wizę do Tajlandii?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty do uzyskania wizy do Tajlandii można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Zależy, która opcja jest dogodniejsza dla naszych klientów.

Zanim wykupię bilet chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę, że jest to wymagane przez konsulat – co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w Twoim imieniu.

Wniosek do wizy do Tajlandii mogę wypełnić ręcznie?

Jak najbardziej – wniosek o wizę do Tajlandii można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Tajlandii?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone na wniosku o wizę do Tajlandii, ale możemy to zrobić również w biurze.

Czy w Tajlandii jest obecnie bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Tajlandii można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Tajlandii muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby udowodnić legalny pobyt w Polsce.

Chciałbym wraz z małżonką spędzić rok w Tajlandii. Jesteśmy już oboje na emeryturze – o jaką wizę powinniśmy się ubiegać?

Przewidziane są wizy emeryckie, long-stay O. W celu ich uzyskania proszę o przesłanie maila z zapytaniem na adres info@wizaserwis.pl zwrotnie wyślemy listę wymaganych dokumentów. Wpisz w tytule Tajlandia wiza long stay O.

Posiadam dom w Tajlandii, w którym spędzam wakacje – nie posiadam więc wymaganego przez konsulat zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji?

Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Do dokumentów można również dołączyć potwierdzenie wynajmu mieszkania/domu lub dowód bycia jego właścicielem.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille (legalizacje dokumentów):

Angola

Namibia

Ghana

Birma

Rosja e-wiza

Białoruś bez wizy

Chiny

Indie

Apostille KRS

Legalizacje dokumentu prywatnego

Mali

Tadżykistan

Gwinea Bissau

Lesotho

Niger

Gujana Brytyjska