Skip to content

Ghana

Potrzebna Ci jest wiza do Ghany?

Turystyczna czy biznesowa? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Ghany. Konsulat mieści się w Berlinie – dokumenty zbieramy do piątku, do g. 13, w kolejny wtorek składamy aplikacje. Wybierz odpowiedni rodzaj wizy. W razie pytań, prosimy o kontakt.

Potrzebna Ci jest wiza do Ghany?

Turystyczna czy biznesowa? Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Ghany. Konsulat mieści się w Berlinie – dokumenty zbieramy do piątku, do g. 13, w kolejny wtorek składamy aplikacje. Wybierz odpowiedni rodzaj wizy. W razie pytań, prosimy o kontakt.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony wymagana jest do złożenia aplikacji wizowej. Jeśli nie masz to zaznacz to pole a przygotujemy ją dla Ciebie. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony wymagana jest do złożenia aplikacji wizowej. Jeśli nie masz to zaznacz to pole a przygotujemy ją dla Ciebie. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
Kategoria: Tagi: ,
ISBN- 5907471978508

Wymagania:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php

3.
Zaświadczenie o zatrudnieniu

w j. angielskim – w przypadku emerytów kopia legitymacji emeryta / student – kopia legitymacji

4.
Kopia żółtej książeczki

ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze

5.
Saldo z konta bankowego

z aktualnym stanem w j. angielskim lub dołączone tłumaczenie własne

6.
List delegujący i zaproszenie

list delegujący z firmy w języku angielskim oraz zaproszenie od partnera biznesowego z Ghany – tylko do wizy biznesowej

Wiza do Ghany – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

GHANA – Republika Ghany ze stolicą w Akrze. Państwo w zachodniej Afryce, położone nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Potrzebna jest Ci wiza do Ghany?

Planuję spędzić wakacje w Ghanie i potrzebuję wizy do tego kraju. Jak mogę ją sprawnie uzyskać?

Do Ghany można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty. Szczegółowa lista wymogów jest zależna od tego, jaki jest dokładny cel wyjazdu do Ghany.

Czy muszę się stawić osobiście w Państwa biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Ghany?

Wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Wszystko zależy od tego, która opcja jest wygodniejsza dla Państwa. Korzystając z naszego pośrednictwa nie ma także konieczności udawania się osobiście do konsulatu Ghany w Berlinie, co znacząco ułatwia procedurę i ogranicza koszty z tym związane.

Zanim wykupię bilet chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę w wymogach wizowych, że jest to dokument niezbędny do aplikowania. Co w takiej sytuacji? Czy mogę uzyskać wizę bez tego?

Nie stanowi to najmniejszego problemu. Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Sprawdź Usługi dodatkowe. W ten sposób można będzie spokojnie wykupić bilet dopiero po uzyskaniu wizy. Wiza do Ghany będzie gotowa zanim zaplanujesz podróż.

W Ghanie chciałbym zatrzymać się u znajomego, w jego prywatnym domu. Nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a zaproszenie jest także dla niego problematyczne do wystawienia. Co w takiej sytuacji?

To także nie stanowi najmniejszego problemu. Możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny voucher hotelowy. Sprawdź Usługi dodatkowe. Wówczas po przylocie będzie Pan mógł zatrzymać się u znajomego bez problemów. Voucher będzie wystawiony tylko na potrzeby uzyskania wizy biznesowej do Ghany.

Czy wniosek do wizowy do Ghany mogę wydrukować i wypełnić ręcznie?

Niestety nie ma takiej możliwości jeśli chodzi o uzyskanie wizy do tego kraju. Wniosek należy wypełnić on-line na stronie https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php, wydrukować i podpisać odręcznie na dole strony. Podpis powinien być zbliżony do tego, widniejącego w paszporcie. Uwaga! Wniosek wizowy prosimy wypełnić w systemie nie wcześniej niż 1-5 dni przed planowanym złożeniem dokumentów w naszym biurze. Jest ważny w systemie konsulatu Ghany w Berlinie tylko przez okres 10 dni. Do tego czasu należy przedstawić komplet dokumentów do wizowania.

Czy muszę dołączyć zdjęcie do wniosku o wizę do Ghany?

Nie, zdjęcie w formie papierowej nie jest wymagane. Do wniosku wypełnianego on-line dołącza się zdjęcie elektroniczne (twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle, paszportowe). Zdjęcie musi być aktualne, a wydruk wniosku najlepiej kolorowy, choć konsulat nie robi większych problemów także przy wydrukach czarno-białych. Najważniejsze, aby zdjęcie po wydrukowaniu wniosku było widoczne i wyraźne.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Ghanie? Czy jest tam bezpiecznie i mogę bez problemów planować wakacje z rodziną w tym kraju?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym na stałe w Polsce. Czy ubiegając się o wizę do Ghany muszę przedstawić dodatkowe dokumenty potwierdzające mój legalny pobyt tutaj?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania. Konsulat Ghany w Berlinie wymaga, aby taki dokument znalazł się w aplikacji wizowej. Ma to na celu udowodnienie, że może Pan aplikować o wizę w Niemczech.

Czy złożenia w konsulacie są możliwe codziennie?

Ambasada pracuje od poniedziałku do czwartku, jedna konsulacie w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek. Dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13. Mamy oczywiście możliwość organizacji wyjazdu do Berlina w innym dniu tygodnia – po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Możliwe, że będę chciał latać do Ghany kilka razy w ciągu roku. Jednak będą to wyjazdy typowo turystyczne i w odwiedziny znajomych. Czy są przewidziane wizy dłuższe i wielokrotne? Wolałbym nie wysyłać co 2-3 miesiące paszportu po nową wizę.

Jak najbardziej. Konsulat w Berlinie wydaje wizy także w opcji wielokrotnej. Ważne są 3-, 6- lub 12 miesięcy od daty wydania. Są to także wizy turystyczne, nie tylko biznesowe, więc nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Często podróżuję i wolałbym nie rozstawać się z paszportem na dłużej niż tydzień. Czy istnieje jakakolwiek szansa na uzyskanie wizy np. w jeden dzień?

Jak najbardziej. Nasza firma ma możliwość złożenia i odbioru dokumentów w konsulacie Ghany w Berlinie w tym samym dniu. Dostępna jest wiza turystyczna w opcji ,,instant”. Oczywiście wszystko może się udać, jeśli tylko konsul jest na miejscu i może podpisać wizę.

Niestety nie zdążę dostarczyć dokumentów wizowych do Ghany do piątku, dotrą do Państwa dopiero w poniedziałek. Jednak bardzo zależy mi na czasie. Czy w takiej sytuacji można zorganizować wyjazd do Berlina w innym dniu niż standardowy wtorek?

Jak najbardziej jest to możliwe. Jesteśmy elastyczni w tej kwestii i uzyskanie wizy na czas jest dla nas priorytetem. Możemy zorganizować wyjazd do Berlina naszego pracownika w dowolnym, innym dniu roboczym. Wyjątkiem jest piątek, gdyż wtedy konsulat Ghany jest zamknięty. Wiąże się to jednak ze znacznie wyższym kosztem kurierskim, gdyż jest to wyjazd indywidualny. Nasz pracownik jedzie wówczas do Berlina tylko z Państwa paszportem lub paszportami. Koszt kuriera wynosi w takiej sytuacji 1390 zł brutto zamiast 297 zł.

Interesuje mnie wolontariat w Ghanie. Czy pośredniczą Państwo także w przypadku wizy na taki rodzaj wyjazdu do tego kraju?

Jak najbardziej. Dodatkowym dokumentem do takiego rodzaju wizy może być np. zaproszenie ze strony z Ghany potwierdzające charakter wyjazdu. Rezerwacja hotelowa nadal może być wymagana, nawet fikcyjna, chyba że w zaproszeniu znajdzie się informacja o zakwaterowaniu.

Sprawdź inne procedury pośrednictwa wizowego i legalizacji:

Białoruś

Namibia

Angola

Burkina Faso

Filipiny

Sudan

Wiza Schengen do Polski

Pakistan

Kamerun

Ambasada Kambodży

Ambasada Bahrajnu

Ambasada Sierra Leone