Skip to content

Ghana

Potrzebna Ci jest wiza do Ghany?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Ghany. Konsulat mieści się w Berlinie – dokumenty zbieramy do piątku, do g. 13, w kolejny wtorek składamy aplikacje. Wybierz odpowiedni rodzaj wizy. W razie pytań, prosimy o kontakt.

Potrzebna Ci jest wiza do Ghany?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Ghany. Konsulat mieści się w Berlinie – dokumenty zbieramy do piątku, do g. 13, w kolejny wtorek składamy aplikacje. Wybierz odpowiedni rodzaj wizy. W razie pytań, prosimy o kontakt.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony wymagana jest do złożenia aplikacji wizowej. Jeśli nie masz to zaznacz to pole a przygotujemy ją dla Ciebie. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony wymagana jest do złożenia aplikacji wizowej. Jeśli nie masz to zaznacz to pole a przygotujemy ją dla Ciebie. Nie musisz z niej korzystać.
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978508

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php

3.
Zaświadczenie o zatrudnieniu

w j. angielskim – w przypadku emerytów kopia legitymacji emeryta / student – kopia legitymacji

4.
Kopia żółtej książeczki

ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze

5.
Saldo z konta bankowego

z aktualnym stanem w j. angielskim lub dołączone tłumaczenie własne

6.
List delegujący i zaproszenie

list delegujący z firmy w języku angielskim oraz zaproszenie od partnera biznesowego z Ghany – tylko do wizy biznesowej

Wiza do Ghany – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

GHANA – Republika Ghany ze stolicą w Akrze – państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Potrzebna wiza do Ghany?

Planuję spędzić wakacje w Ghanie, potrzebuję wizy do tego kraju – jak mogę ją sprawnie uzyskać?

Do Ghany można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu, w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty. Szczegółowa lista wymogów jest zależna od tego, jaki jest dokładny cel wyjazdu do Ghany.

Czy muszę się stawić osobiście w Państwa biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Ghany?

Wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. Wszystko zależy od tego, która opcja jest wygodniejsza dla Państwa. Korzystając z naszego pośrednictwa nie ma także konieczności udawania się osobiście do konsulatu Ghany w Berlinie, co znacząco ułatwia procedurę.

Zanim wykupię bilet chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu, a widzę w wymogach wizowych, że jest to dokument niezbędny do aplikowania – co w takiej sytuacji? Czy mogę uzyskać wizę bez tego?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Sprawdź Usługi dodatkowe. W ten sposób można będzie spokojnie wykupić bilet dopiero po uzyskaniu wizy. Wiza do Ghany będzie gotowa zanim zaplanujesz podróż.

W Ghanie chciałbym/chciałabym zatrzymać się u znajomego, w jego prywatnym domu – nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a zaproszenie jest także dla niego problematyczne do wystawienia. Co w takiej sytuacji?

To także nie stanowi najmniejszego problemu – możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny voucher hotelowy. Sprawdź Usługi dodatkowe. Wówczas po przylocie będzie Pan/Pani mógł/mogła zatrzymać się u znajomego bez problemów – voucher będzie wystawiony tylko na potrzeby uzyskania wizy do Ghany.

Czy wniosek do wizy do Ghany mogę wydrukować i wypełnić ręcznie?

Niestety nie ma takiej możliwości jeśli chodzi o uzyskanie wizy do tego kraju – wniosek należy wypełnić on-line na stronie https://berlin.ghanagovernmentmission.com/index.portal.php wydrukować i podpisać odręcznie na dole strony, podpisem zbliżonym do tego, widniejącego w Pana/Pani paszporcie. Uwaga! Wniosek wizowy prosimy wypełnić w systemie nie wcześniej niż 1-5 dni przed planowanym złożeniem dokumentów w naszym biurze, gdyż jest ważny w systemie konsulatu Ghany w Berlinie tylko przez okres 10 dni. Do tego czasu należy przedstawić komplet dokumentów do wizowania.

Czy muszę dołączyć zdjęcie do wniosku o wizę do Ghany?

Nie, zdjęcie w formie papierowej nie jest wymagane. Do wniosku wypełnianego on-line dołącza się zdjęcie elektroniczne (twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle, paszportowe). Zdjęcie musi być aktualne, a wydruk wniosku najlepiej kolorowy, choć konsulat nie robi większych problemów także przy wydrukach czarno-białych. Najważniejsze, aby zdjęcie po wydrukowaniu wniosku było widoczne i wyraźne.

Jak wygląda obecnie sytuacja – czy jest tam bezpiecznie i mogę bez problemów planować wakacje z rodziną w tym kraju?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym na stałe w Polsce . Czy ubiegając się o wizę do Ghany muszę przedstawić dodatkowe dokumenty potwierdzające mój legalny pobyt tutaj?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania. Konsulat Ghany w Berlinie wymaga, aby taki dokument znalazł się w aplikacji wizowej, aby udowodnić, że może Pan/Pani aplikować o wizę w Niemczech.

Czy złożenia w konsulacie są możliwe codziennie?

Niestety nie – w konsulacie w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13.

Możliwe, że będę chciał/chciała latać do Ghany kilka razy w ciągu roku, jednak będą to wyjazdy typowo turystyczne i w odwiedziny znajomych. Czy są przewidziane wizy dłuższe i wielokrotne? Wolałbym/wolałabym nie wysyłać co 2-3 miesiące paszportu po nową wizę.

Jak najbardziej. Konsulat w Berlinie wydaje wizy także w opcji wielokrotnej. Ważne są 3-, 6- lub 12 miesięcy od daty wydania. Są to także wizy turystyczne, nie tylko biznesowe, więc nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Często podróżuję i wolałbym/wolałabym nie rozstawać się z paszportem na dłużej niż tydzień. Czy istnieje jakakolwiek szansa na uzyskanie wizy do Ghany np. w jeden dzień?

Jak najbardziej. Nasza firma ma możliwość złożenia i odbioru dokumentów w konsulacie Ghany w Berlinie w tym samym dniu. Dostępna jest wiza do Ghany w opcji ,,instant”. Oczywiście wszystko może się udać, jeśli tylko konsul jest na miejscu i może podpisać wizę.

Niestety nie zdążę dostarczyć dokumentów do wizy do Ghany do piątku, dotrą do Państwa dopiero w poniedziałek. Jednak bardzo zależy mi na czasie – czy w takiej sytuacji można zorganizować wyjazd do Berlina w innym dniu niż standardowy wtorek?

Jak najbardziej – jesteśmy elastyczni w tej kwestii i uzyskanie wizy na czas jest dla nas priorytetem. Możemy zorganizować wyjazd do Berlina naszego pracownika w dowolnym innym dniu roboczym. Z wyjątkiem piątku, gdyż wtedy konsulat Ghany jest zamknięty. Wiąże się to jednak ze znacznie wyższym kosztem kurierskim, gdyż jest to wyjazd indywidualny. Nasz pracownik jedzie wówczas do Berlina tylko z Pana/Pani paszportem/paszportami. Koszt kuriera wynosi w takiej sytuacji 1390 zł brutto zamiast 297 zł.

Interesuje mnie wolontariat w Ghanie. Czy pośredniczą Państwo także w przypadku wizy na taki rodzaj wyjazdu do tego kraju?

Jak najbardziej. Dodatkowym dokumentem do takiego rodzaju wizy może być np. zaproszenie ze strony z Ghany potwierdzające charakter wyjazdu. Rezerwacja hotelowa nadal może być wymagana, nawet fikcyjna, chyba że w zaproszeniu znajdzie się informacja o zakwaterowaniu.

Sprawdź inne procedury pośrednictwa wizowego i legalizacji:

Białoruś

Namibia

Angola

Burkina Faso

Filipiny

Sudan

Wiza Schengen do Polski

Pakistan

Kamerun

Ambasada Kambodży

Ambasada Bahrajnu

Ambasada Sierra Leone