Skip to content

Benin

Wiza do Beninu

Ambasada w Berlinie nie wydaje już wiz – na wyjazdy w każdym celu odsyła do aplikowania o wizy on-line. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy, aby bez problemu uzyskać pozwolenie na wjazd!

Wiza do Beninu

Ambasada w Berlinie nie wydaje już wiz – na wyjazdy w każdym celu odsyła do aplikowania o wizy on-line. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy, aby bez problemu uzyskać pozwolenie na wjazd!

Rodzaj wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978799

WYMAGANIA:

1.
Skan paszportu

kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Wypełniony wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Benin-wniosek-e-wiza.pdf

Wiza do Beninu – informacje.

Benin – państwo w Afryce nad Zatoką Gwinejską ze stolicą w Porto Novo. Graniczy z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo. Wiza do Beninu jest wymagana jest by odwiedzić ten kraj.

Benin wiza. Pytania i odpowiedzi.

Czy wizę do Beninu mogę uzyskać w konsulacie, czy mogę uzyskać  ją online?

Obecnie jedyną opcją uzyskania wizy do Beninu jest aplikacja elektroniczna. Trzeba pamiętać, że Konsulat Beninu w Berlinie nie wydaje już wiz.

W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty do wizy do Beninu?

Wymagane dokumenty wskazane są na naszej stronie , które następnie należy do nas wysłać je na adres e-mail – info@wizaserwis.pl

Jak długo czeka się na wizę do Beninu?

Na wizę do Beninu czeka się 1-3 dni robocze, tak więc jest to bardzo krótki czas oczekiwania.

Czy wyjeżdżając do Beninu w celach biznesowych również mogę ubiegać się o wizę elektroniczną, czy muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak – konsulat Beninu w Berlinie nie wydaje już wiz i przekazał informację, że bez względu na cel wyjazdu honorowana jest wiza elektroniczna.

Czy wizę elektroniczną muszę wydrukować w kolorze, czy wydruk biało-czarny jest wystarczający?

Po pierwsze, potwierdzenie wydania wizy, które wyślemy na maila, należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży. Natomiast wydruk może być czarno-biały.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Beninie, gdyż chcę wiedzieć czy jest bezpiecznie?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Beninu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

W Beninie chciałbym/chciałabym zatrzymać się u swojego znajomego – nie będę miał/miała jednak zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji możemy zrobić?

Nie stanowi to w tym przypadku najmniejszego problemu – rezerwacja hotelu lub zaproszenie nie jest wymagane do uzyskania wizy.

Zanim wykupię bilet do Beninu chciałbym/chciałabym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – rezerwacja lotnicza nie jest wymagana do uzyskania wizy. Bilet lotniczy można więc zakupić dopiero po uzyskaniu wizy, aby mieć pewność spokojnej podróży.

Pośrednictwo wizowe do innych krajów, apostille i legalizacja dokumentów:

Apostille KRS

Białoruś

Chiny

Zezwolenie na pobyt czasowy

Togo

Mongolia

Anglia (Wielka Brytania)

Sierra Leone

Filipiny

Burundi

Surinam

Ambasada Beninu

Indie e-wiza

Tanzania

Sudan

Wybrzeże Kości Słoniowej

Pakistan

Ambasada Australii 

Lesotho

Nigeria

Kongo Brazzaville

Turcja