Skip to content

Benin

Wiza do Beninu

Ambasada w Berlinie nie wydaje już wiz – na wyjazdy w każdym celu odsyła do aplikowania o wizy on-line. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy, aby bez problemu uzyskać pozwolenie na wjazd i odkryć ten interesujący, afrykański kraj!

Wiza do Beninu

Ambasada w Berlinie nie wydaje już wiz – na wyjazdy w każdym celu odsyła do aplikowania o wizy on-line. Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy, aby bez problemu uzyskać pozwolenie na wjazd i odkryć ten interesujący, afrykański kraj!

Rodzaj wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
Kategoria:
ISBN- 5907471978799

Wymagania:

1.
Skan paszportu

kolorowa kopia pierwszej strony paszportu. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy ponad planowaną podróż

2.
Wypełniony wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Benin-wniosek-e-wiza.pdf

Wiza do Beninu – informacje.

Benin – państwo w Afryce nad Zatoką Gwinejską ze stolicą w Porto Novo. Graniczy z Burkina Faso, Nigrem, Nigerią i Togo. Wiza do Beninu jest wymagana, by odwiedzić ten kraj.

Benin wiza. Pytania i odpowiedzi.

Czy wizę do Beninu mogę uzyskać w konsulacie? Czy istnieje opcja aplikacji on-line?

Obecnie jedyną opcją uzyskania wizy do Beninu jest aplikacja elektroniczna. Trzeba pamiętać, że konsulat Beninu w Berlinie nie wydaje już wiz. W praktyce więc nie ma możliwości uzyskania wizy wbitej do paszportu.

W jaki sposób mogę dostarczyć dokumenty do wizy do Beninu?

Wymagane dokumenty wskazane są na naszej stronie. Następnie należy je do nas wysłać na adres e-mail – info@wizaserwis.pl. Nie ma konieczności wysyłania oryginałów kurierem, gdyż cała procedura odbywa się on-line.

Jak długo czeka się na wizę do Beninu?

Na wizę do Beninu czeka się 1-3 dni robocze, tak więc jest to bardzo krótki czas oczekiwania. Jeśli system działa poprawnie i nie ma żadnych opóźnień, to od dnia złożenia aplikacji pozwolenia schodzą właśnie w tym, podanym wyżej czasie.

Czy wyjeżdżając do Beninu w celach biznesowych również mogę ubiegać się o wizę elektroniczną? Jeśli tak, to czy muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak – konsulat Beninu w Berlinie nie wydaje już wiz i przekazał informację, że bez względu na cel wyjazdu honorowana jest wiza elektroniczna. Tak więc wyjeżdżając również biznesowo, należy aplikować on-line. Jest to bardzo dogodna opcja, pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu, bez konieczności rozstawania się z paszportem na okres aplikowania o wizę.

Czy wizę elektroniczną muszę wydrukować w kolorze, czy wydruk biało-czarny jest wystarczający?

Po pierwsze, potwierdzenie wydania wizy, które wyślemy na maila, należy wydrukować i posiadać przy sobie w trakcie trwania podróży. Natomiast wydruk może być w zupełności czarno-biały.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Beninie? Chcę wiedzieć czy jest tam bezpiecznie.

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Beninu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

W Beninie chciałbym zatrzymać się u swojego znajomego – nie będę jednak posiadać zaproszenia ani rezerwacji hotelu. Co w takiej sytuacji możemy zrobić?

Nie stanowi to w tym przypadku najmniejszego problemu. Rezerwacja hotelu lub zaproszenie nie jest wymagane do uzyskania wizy. Po otrzymaniu potwierdzenia wydania wizy można na spokojnie planować podróż i pobyt na miejscu.

Zanim wykupię bilet do Beninu chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu. Rezerwacja lotnicza nie jest wymagana do uzyskania wizy. Bilet lotniczy można więc zakupić dopiero po uzyskaniu wizy, aby mieć pewność spokojnej podróży.

Pośrednictwo wizowe do innych krajów, apostille i legalizacja dokumentów:

Apostille KRS

Białoruś

Chiny

Zezwolenie na pobyt czasowy

Togo

Mongolia

Anglia (Wielka Brytania)

Sierra Leone

Filipiny

Burundi

Surinam

Ambasada Beninu

Indie e-wiza

Tanzania

Sudan

Wybrzeże Kości Słoniowej

Pakistan

Ambasada Australii 

Lesotho

Nigeria

Kongo Brazzaville

Turcja