Skip to content

Kamerun

Potrzebna jest Ci wiza do Kamerunu?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Kamerunu. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski. Konsulat Kamerunu mieści się w Berlinie .

Potrzebna jest Ci wiza do Kamerunu?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Kamerunu. W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski. Konsulat Kamerunu mieści się w Berlinie .

Rodzaj wizy:

Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony jest wymagana do uzyskania wizy. Jeśli nie masz, to możemy zrobić na potrzeby wizy. Nie musisz jej wykorzystywać.
Product total
Options total
Grand total
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony jest wymagana do uzyskania wizy. Jeśli nie masz, to możemy zrobić na potrzeby wizy. Nie musisz jej wykorzystywać.
Product total
Options total
Grand total
Kategoria: Tagi: ,
ISBN- 5907471978454

Wymagania:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
2 x zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
2 x wypełniony i podpisany wniosek wizowy

https://wizaserwis.pl/wnioski/Kamerun_wniosek.pdf

4.
Kopia żółtej książeczki

ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze

5.
Zaproszenie i list delegujący

dotyczy wizy biznesowej

6.
Zaproszenie od osoby z Kamerunu

zalegalizowane na policji

Wiza do Kamerunu – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Kamerun wiza – Republika Kamerunu. Państwo w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Nigerią, Czadem, Republiką Środkowoafrykańską, Kongiem, Gabonem i Gwineą Równikową. Stolicą jest Yaounde. Wiza do Kamerunu będzie Ci potrzebna, aby odwiedzić ten kraj.

Potrzebuję wizę na wyjazd na misję religijną do Kamerunu. W jaki sposób mogę taki dokument uzyskać?

Do Kamerunu można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Kamerunu?

Nie, ponieważ wymagane dokumenty można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią, w zależności od tego, która opcja jest dogodniejsza dla klienta. Nasz pośrednictwo zwalnia także z obowiązku osobistego stawiennictwa w konsulacie Kamerunu w Berlinie.

Zanim wykupię bilet do Kamerunu chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji? Widzę, że taki dokument jest wymagany przez konsulat. Czy jeśli nie będę tego posiadać to nie uzyskam wizy?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – możemy jak najbardziej uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy. Sprawdź Usługi dodatkowe. Właściwy bilet można więc bezpiecznie zakupić dopiero po uzyskaniu wizy.

Czy wniosek do wizy do Kamerunu mogę wypełnić odręcznie?

Jak najbardziej – wniosek można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis. Prosimy o czytelne uzupełnianie formularza wizowego, najlepiej drukowanymi literami. Uwaga! W punkcie dotyczącym kontaktu w Kamerunie prosimy wpisywać koniecznie numer telefonu do osoby kontaktowej tam na miejscu lub do hotelu, w którym planują się Państwo zatrzymać. Ponadto w miejscu dotyczącym daty podróży prosimy wpisać datę planowanego wylotu z Polski do Kamerunu, a nie powrotu z Kamerunu.

Czy muszę przykleić zdjęcie do wniosku o wizę do Kamerunu?

Zdjęcie musi być finalnie przyklejone na wniosku o wizę do Kamerunu, ale możemy to zrobić również w biurze. Można więc zdjęcia włożyć np. do paszportu i dostarczyć oddzielnie, nie przyklejać ich do wniosków.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Kamerunie – czy planowanie podróży do tego kraju to dobry pomysł?

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Kamerunu można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Nie posiadam obywatelstwa polskiego, ale na stałe mieszkam i pracuję już wiele lat w Polsce – czy ubiegając się o wizę do Kamerunu muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania, aby potwierdzić legalny pobyt w Polsce. Konsulat wymaga takiego zaświadczenia.

Czy złożenia w konsulacie Kamerunu w Berlinie są możliwe codziennie?

W konsulacie Kamerunu w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13.

W Kamerunie chciałbym zatrzymać się u znajomego – nie posiadam jednak rezerwacji hotelu, a wystawienie zaproszenia i jego legalizacja jest problematyczna dla tej osoby. Co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu – możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny voucher hotelowy. Sprawdź Usługi dodatkowe. Po przyjeździe do Kamerunu oczywiście będą Państwo mogli zatrzymać się w dowolnym miejscu.

Posiadam zaproszenie od znajomego z Kamerunu, ale jest to zwykły list, napisany na komputerze i wydrukowany, podpisany przez tę osobę. Czy taka forma zostanie zaakceptowana przez konsulat Kamerunu w Berlinie?

Niestety nie, gdyż zaproszenie powinno być zalegalizowane. Najprościej dokonać tego na najbliższym posterunku policji, w mieście zamieszkania osoby zapraszającej. Bez pieczątek i podpisów legalizacyjnych zaproszenie nie spełnia wymogów konsulatu. Kamerun wiza.

Chciałbym uzyskać wizę wielokrotną, ważną 6-miesięcy. Słyszałem jednak, że konsul Kamerunu niechętnie wydaje takie wizy. Czy jest to prawdą?

Nasza firma nie spotkała się jeszcze z problemami w wydaniu wizy 6-miesięcznej do Kamerunu. Oczywiście decyzja o wydaniu takiej wizy jest zależna od konsula, ale w praktyce nie zdarzyło się, żeby któryś z naszych klientów po opłaceniu 240 euro opłaty wizowej za taką wizę nie otrzymał jej.

Niestety nie jestem w stanie dostarczyć dokumentów do wizy do Kamerunu do piątku, do godziny 13. Jednak zależy mi bardzo na wydanie wizy jak najszybciej. Czy za dodatkową opłatą jest możliwość złożenia aplikacji w innym dniu?

Jak najbardziej – wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i jesteśmy w stanie zorganizować wyjazd do Berlina także w innym dniu niż standardowy wtorek. Wiąże się to jednak z dodatkowym kosztem – opłata kurierska “Kamerun wiza” kosztuje wówczas 1390 zł brutto zamiast standardowych 297 zł brutto.

Jaki jest czas oczekiwania na wizę do Kamerunu w konsulacie w Berlinie? Czy jest jakakolwiek możliwość przyspieszenia procedury?

Na wizę czeka się tydzień w samym konsulacie. Niestety konsulat Kamerunu w Berlinie nie przewiduje trybów ekspresowych i wydaje wizy zazwyczaj po 4-5 dniach roboczych licząc od dnia ich złożenia. W praktyce będąc tam w każdy wtorek, procedura trwa tydzień.

W paszporcie mam ostatnie trzy, wolne strony. Czy to wystarczy na wbicie wizy do Kamerunu?

Tak – wymogiem jest posiadanie przynajmniej dwóch, wolnych stron obok siebie, aby w konsulacie mogli wbić wizę kameruńską.

Sprawdź inne pośrednictwo wizowe i apostille:

Angola 

Namibia

Sudan Południowy

Mozambik

Wiza Schengen do Polski 

Nigeria

Apostille KRS

Legalizacje dokumentu prywatnego 

Gwinea (Republika)

Burkina Faso

Rosja e-wiza

Sierra Leone

Indie e-wiza

Filipiny

Burundi