Skip to content

Japonia

Wybierz rodzaj procedury uzyskania wizy do Japonii

W chwili obecnej, w związku z pandemią wirusa COVID-19 sytuacja uległa zmianie i przywrócony został obowiązek wizowy także dla obywateli Polski.

Wybierz rodzaj procedury uzyskania wizy do Japonii

W chwili obecnej, w związku z pandemią wirusa COVID-19 sytuacja uległa zmianie i przywrócony został obowiązek wizowy także dla obywateli Polski.

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
Kategoria:
ISBN-

Wymagania:

1.
Paszport

ważny przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży

2.
2x wniosek wizowy

wypełniony i podpisany

3.
2x zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, 4,5 x 4,5 cm

4.
Zaświadczenie o zatrudnieniu

(oryginał, po angielsku), zaświadczenie o zarobkach (oryginał, po angielsku); umowa o pracę; w przypadku posiadania własnej firmy – oficjalne dokumenty potwierdzające rejestrację firmy. Dodatkowo informacje o firmie – broszury, wydruk strony internetowej, itp.(w miarę możliwości po angielsku). Jeśli aplikant utrzymywany jest przez członka rodziny – odpowiednie dokumenty to potwierdzające, np. saldo z konta z listem wyjaśniającym sponsorowania i dokumenty sponsora.

5.
Wyciąg z konta bankowego

z 3 ostatnich miesięcy. Dodatkowo zaznaczenie na wyciągu miesięcznych przelewów z tytułu wynagrodzenia. Jeśli koszty wyjazdu pokrywa członek rodziny, dodatkowo odpis aktu st. cywilnego z tłumaczeniem, pismo w j. angielskim potwierdzające finansowanie podróży z ręcznym podpisem, kopia dokumentu z widocznym podpisem osoby finansującej)

6.
Rezerwacja hotelu i biletu lotniczego

Imienne, wraz z ceną usługi

7.
Plan pobytu

,schedule of stay" (w załączniku);

8.
Dodatkowe dokumenty

Jeśli wyjazd jest organizowany przez biuro podróży należy dołączyć rezerwacje, bilety lotnicze, plan pobytu wystawiane są przez biuro. Dodatkowo należy dołączyć szczegóły dotyczące wycieczki, program wycieczki, itp. (po angielsku).
Karta pobytu w Polsce (dotyczy obcokrajowców);

Wiza do Japonii – najważniejsze informacje

Dotychczas jeśli wyjazd do Japonii był planowany w celu turystycznym lub biznesowym, nie przekraczającym 90 dni, to wiza nie była wymagana. Obywatel Polski mógł lecieć do tego państwa tylko z ważnym paszportem. W chwili obecnej, w związku z pandemią wirusa COVID-19 sytuacja uległa zmianie i przywrócony został obowiązek wizowy. Wizy są wymagane dla obywateli większości krajów Unii Europejskiej, w tym Polaków. Miejscem składania aplikacji o wizy jest Warszawa – to tutaj mieści się ambasada Japonii.

Według najnowszych aktualizacji z dn. 1.07.2020 r. obcokrajowcom przebywającym w 129 krajach i regionach świata w ciągu 14 dni przed planowanym wjazdem do Japonii odmawia się wjazdu. Dotyczy to m.in. obywateli: Albanii, Andory, Armenii, Austrii, Azerbejdżanu, Białorusi, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Niemiec, Węgier, Islandii, Irlandii, Włoch, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Łotwy, Liechtensteinu, Luksemburga, Malty, Mołdawii, Polski, Rosji, Szwajcarii, Ukrainy, etc.

Ambasada Japonii w Warszawie do odwołania odmawia wydawania wiz bez względu na planowany charakter ewentualnej podróży. Planując podróż do tego azjatyckiego państwa prosimy wysłać e-mail na adres info@wizaserwis.pl, sprawdzimy aktualne wytyczne, zmiany w prawie wizowym i prześlemy wszelkie, niezbędne informacje.

Wiza do Japonii – pytania i odpowiedzi

Czy muszę ubiegać się o wizę jeśli planuję pobyt około 2 tygodniowy, wakacyjny?

Przed pandemią wirusa COVID-19 obowiązek wizowy dla obywateli Polski był zniesiony. Lecąc do 90 dni w celach turystycznych, prywatnych lub biznesowych wystarczyło posiadać paszport i otrzymywało się pieczątkę wjazdową. Na chwilę obecną przywrócono konieczność posiadania wizy jednocześnie blokując możliwość wjazdu obywatelom większości krajów. W praktyce więc podróż do Japonii jest obecnie niemożliwa.

Czy po przylocie do Japonii muszę się tam zameldować na policji czy w innym urzędzie?

Japonia nie wprowadziła obowiązku meldunkowego przy pobytach do 6 miesięcy. Obywatele Polski nie muszą dokonywać tych czynności.

Czy już będąc w Japonii mogę przedłużyć pobyt?

Jeśli zajdzie szczególna konieczność (np. powody zdrowotne) to swój pobyt można przedłużyć o kolejne 90 dni. Należy złożyć dokumenty wnioskujące o to w urzędzie migracyjnym w Tokio. Zalecamy złożyć wniosek na 10 dni przed planowanym zakończeniem legalnego pobytu na podstawie pieczątki wjazdowej (zazwyczaj 90 dni).

Jak długo powinien być ważny mój paszport planując podróż do Japonii?

Paszport powinien być ważny na czas planowanego pobytu w tym kraju. Jeśli zachodzi obowiązek wizowy to dokument podróży musi być ważny w okresie wydanej wizy. Istotne jest to, aby ważność paszportu umożliwiła bezproblemowy powrót do kraju docelowego, kończącego naszą podróż.

Czy jest wymagane szczepienie przed wyjazdem do Japonii?

Żadne konkretne szczepienia nie są konieczne przed podróżą do tego kraju.

Czy po Japonii się łatwo podróżuje? Planuję pobyt nie tylko w jednym miejscu i zastanawiam się nad wyjazdami do różnych miast.

Sieć komunikacyjna jest bardzo dobrze rozwinięta. Kolej jest punktualna, pociągi odjeżdżają bardzo często, umożliwiając szybkie i wygodne dotarcie w każdy rejon Japonii. Bilety są jednak stosunkowo drogie. Zalecane jest wykupienie tzw. karnetu JR pass. Uwaga – takie usługi można nabyć będąc jeszcze poza granicami Japonii, np. w Polsce (można to zrobić poprzez e-mail). Karnet ten pozwala na wielokrotne podróżowanie we wskazanym terminie państwowymi środkami lokomocji (JR).

Czy mogę wynająć samochód i podróżować po Japonii?

Tego rodzaju usługi są bardzo utrudnione. Problemy z tym wiążą się z faktem, że kraj ten uznaje tylko międzynarodowe prawo jazdy wydane na rok (w oparciu o przepisy Konwencji Genewskiej). Nie uznawane jest natomiast krajowe prawo jazdy (wydane np. w Polsce), ani prawo jazdy ważne dłużej niż rok czy żadne inne wydane w oparciu o Konwencję Wiedeńską.

Czy w Japonii zostawia się napiwki?

Nie ma takiego zwyczaju.

Japonia – podstawowe informacje

JAPONIA – jest to kraj wyspiarski, położony na wąskim łańcuchu wysp. Leży na zachodnim Pacyfiku, na wschodnich wybrzeżach kontynentu azjatyckiego. Archipelag jest złożony z czterech głównych wysp japońskich: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu. Zajmują one 97% obszaru lądowego Japonii. Dodatkowo w jej skład wchodzi 6848 mniejszych wysp. Wiza do Japonii jest niezbędna dla obywateli wielu państw, obecnie także dla Polaków.

Wizy do Japonii

WizaSerwis.pl – Wizy, apostille, legalizacje

 

Sprawdź informacje o ambasadzie i wydziale konsularnym Ambasady Japonii w Polsce.

Dane adresowe:
Szwoleżerów 8, 00-464 Warszawa, Polska
Tel.: +48 22 696 50 00
Fax: +48 (022) 696 5006
E-mail: cons@wr.mofa.go.jp

Jakie są godziny pracy sekcji konsularnej Ambasady Japonii w Warszawie?

Wydział konsularny przyjmuje wnioski od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 12.30 oraz 13:30 – 17:00. Konsulat jest nieczynny w soboty, niedziele oraz polskie i japońskie święta.

Ambasada Japonii w Warszawie – informacje ogólne

Funkcję ambasadora Japonii w Polsce pełni Pan Tsukasa Kawada. Piastuje to stanowisko od czerwca 2018 roku. Jest doświadczonym dyplomatą, który rozpoczął karierę w japońskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych w 1977 roku.

Czy przed złożeniem dokumentów w Ambasadzie Japonii w Warszawie wymagane jest wcześniejsze umówienie?

Nie, nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się na spotkanie w Ambasadzie Japonii w Warszawie. Warto natomiast upewnić się czy dział konsularny będzie otwarty w dniu, w którym planujemy przyjazd korzystając z zakładki z danymi adresowymi ambasady oraz czy będzie w stanie pomóc nam w interesujących nas sprawach.

Sprawdź informacje pokrewne procedury wizowe:

Chiny

Korea Południowa

Wietnam

Kambodża

Australia