Skip to content

Irak

Potrzebujesz wizy do Iraku?

Aplikację można składać najwcześniej 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Pośrednictwo wizowe jest dozwolone przy aplikowaniu o kolejną wizę iracką. Jeśli teraz starają się Państwo pierwszy raz o wizę do tego kraju, to niestety jest wymóg osobistego stawiennictwa w konsulacie w Warszawie. Możemy pomóc w przygotowaniu aplikacji i umówić spotkanie w ambasadzie.

Potrzebujesz wizy do Iraku?

Aplikację można składać najwcześniej 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Pośrednictwo wizowe jest dozwolone przy aplikowaniu o kolejną wizę iracką. Jeśli teraz starają się Państwo pierwszy raz o wizę do tego kraju, to niestety jest wymóg osobistego stawiennictwa w konsulacie w Warszawie. Możemy pomóc w przygotowaniu aplikacji i umówić spotkanie w ambasadzie.

Rodzaj wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
Kategoria:
ISBN-

Wymagania:

1.
Paszport

Ważny 6 miesięcy po zakończeniu wizyty

2.
Wypełniona aplikacja wizowa

pobierz:

3.
3 zdjęcia paszportowe

Fotografia biometryczna, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle. (trzy sztuki)

4.
Do wizy turystycznej

Zaproszenie z biura turystycznego (zawarte imię, nazwisko, numer paszportu; potwierdzone przez odpowiedni urząd – istnieje jeden określony wzór zaproszenia)

5.
Do wizy biznesowej

List delegujący z firmy polskiej (po angielsku, zawierający dane obu firm, dane delegata, szczegóły wyjazdu) oraz zaproszenie ze strony firmy irackiej (poświadczone, dane obu firm, dane delegata, szczegóły wyjazdu)

Wiza do Iraku – informacje

Aplikację można składać najwcześniej 3 miesiące przed planowanym wyjazdem. Nie ma niestety gwarancji, że wiza zostanie wydana.

Ambasada nie precyzuje czasu oczekiwania na wizę – po złożeniu kompletu dokumentów należy oczekiwać na decyzję Konsula.

Pośrednictwo wizowe jest dozwolone przy aplikowaniu o kolejną wizę iracką – jeśli teraz starają się Państwo pierwszy raz o wizę do tego kraju, to niestety jest wymóg osobistego stawiennictwa w konsulacie w Warszawie.

IRAK – Republika Iraku. Kraj arabski położony na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską. Językami urzędowymi są arabski i kurdyjski. Stolica mieści się w Bagdadzie.

Jak wygląda sytuacja w Iraku? Czy podróż do tego kraju to teraz dobry pomysł?

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych odradza się podróże do miast i regionów: Anbar, Al-Kadissija, Babil, Bagdad, Diyala, Karbala, Kirkuk, Nadżaf, Niniwa, Salahaddin oraz Wasit. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/

Pomimo wszystko interesuje mnie podróż do tego kraju. Celem jest spotkanie biznesowe. W jaki sposób mogę uzyskać wizę?

Jeśli jest to pierwsza aplikacja o wizę do Iraku, to należy się kontaktować bezpośrednio z ambasadą tego kraju w Warszawie.

Planuję kolejną podróż do Iraku – czy mogę aplikować o wizę za Państwa pośrednictwem?

Jak najbardziej, jeśli jest to już kolejna aplikacja wizowa. Wówczas nie jest konieczne osobiste stawiennictwo w ambasadzie.  Jednak konsul zastrzega sobie prawo wezwania aplikanta na rozmowę w każdej sytuacji.

Jakie dokumenty będą wymagane do aplikacji o biznesową wizę do Iraku?

Komplet dokumentów to – list delegujący z firmy polskiej (po angielsku, zawierający dane obu firm, dane delegata, szczegóły wyjazdu), zaproszenie ze strony firmy irackiej (poświadczone, dane obu firm, dane delegata, szczegóły wyjazdu), wniosek wizowy, wypełniony, oryginalnie podpisany oraz trzy zdjęcia biometryczne, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle.

Ile kosztuje iracka wiza?

Konsulat wydaje dwa rodzaje wiz – do 1 miesiąca, jednokrotne w cenie 40 USD lub powyżej miesiąca, wielokrotne za opłatą 100 USD.

Czy możliwe jest uzyskanie wizy turystycznej do Iraku?

Oficjalnie jest taka możliwość, jednak w praktyce wizy nie są zbyt chętnie wydawane jeśli celem podróży jest turystyka.

Jakie dokumenty są wymagane do wizy turystycznej?

Aby złożyć podanie o wydanie wizy turystycznej do Iraku należy dostarczyć – zaproszenie z biura turystycznego (zawarte imię, nazwisko, numer paszportu; potwierdzone przez odpowiedni urząd – istnieje jeden określony wzór zaproszenia), wniosek wizowy, wypełniony, oryginalnie podpisany oraz trzy zdjęcia biometryczne, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, na białym, jednolitym tle.