Skip to content

Gwinea (Republika Gwinei)

Potrzeba jest Ci wiza do Gwinei?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Gwinei obywatelom Polski (Republika Gwinei). W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Konsulat  Gwinei mieści się w Berlinie.

Potrzeba jest Ci wiza do Gwinei?

Nasze biuro może pomóc w uzyskaniu wizy do Gwinei obywatelom Polski (Republika Gwinei). W przypadku obcokrajowców wymagane jest okazanie dodatkowo dokumentu potwierdzającego zamieszkanie/pracę na terenie Polski (karta pobytu, potwierdzenie zameldowania, etc.). Konsulat  Gwinei mieści się w Berlinie.

Rodzaj wizy:

Tryb uzyskania wizy:

Product total
Options total
Grand total
Product total
Options total
Grand total
ISBN- 5907471978478

WYMAGANIA:

1.
Paszport

ważny minimum 6-miesięcy ponad planowaną podróż

2.
2 x zdjęcie paszportowe

na białym, jednolitym tle, twarzą na wprost, wyraźne, kolorowe, aktualne

3.
Wypełniony i podpisany wniosek wizowy

do pobrania na naszej stronie

4.
Kopia biletu lotniczego lub rezerwacji w dwie strony

możemy pomóc w założeniu fikcyjnej rezerwacji – koszt jednej to 27 zł

5.
Zaproszenie

dotyczy wizy biznesowej

Gwinea wiza – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

GWINEA – Republika Gwinei ze stolicą w Konakry. Jest to państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Gwineą Bissau, Senegalem, Mali, Liberią, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Sierra Leone. Wiza do Gwinei jest niezbędna, aby odwiedzić ten kraj.

Potrzebna jest mi wiza do Republiki Gwinei. W jaki sposób mogę ją uzyskać?

Do Republiki Gwinei można uzyskać wizę tradycyjną, wklejaną do paszportu,. Aplikację składa się w konsulacie w Berlinie. Należy dostarczyć do nas w oryginale wymagane dokumenty.

Czy muszę się stawić osobiście w Waszym biurze w Warszawie, ubiegając się o wizę do Republiki Gwinei?

Nie – dokumenty wymagane do uzyskania wizy do Republiki Gwinei można wysłać do nas kurierem, pocztą lub przekazać przez osobę trzecią. W zależności od tego, która opcja jest wygodniejsza dla naszych klientów.

Zanim wykupię bilet do Republiki Gwinei chciałbym uzyskać wizę. Nie posiadam jednak rezerwacji lotu – co w takiej sytuacji?

Nie stanowi to najmniejszego problemu, ponieważ możemy uzupełnić braki w rezerwacjach w oparciu o fikcyjny bilet lotniczy.  Sprawdź Usługi dodatkowe.

Czy konieczne jest posiadanie żółtej książeczki ze szczepieniem przeciwko żółtej febrze aplikując o wizę do Republiki Gwinei?

Do aplikowania o wizę do Republiki Gwinei nie jest to wymagane. Jednak książeczka szczepień ze szczepionką przeciw żółtej febrze będzie dokumentem niezbędnym przy przekraczaniu granicy.

Czy wniosek do wizy do Republiki Gwinei mogę wypełnić ręcznie?

Tak, wniosek można wypełnić ręcznie lub na komputerze. Najważniejsze, aby na jego końcu znalazł się odręczny, oryginalny podpis, zbliżony do tego, widniejącego w paszporcie.

Jak wygląda obecnie sytuacja w Gwinei? Chcę wiedzieć czy jest tam bezpiecznie.

Aktualne informacje i zalecenia dotyczące podróży do Republiki Gwinei można śledzić na oficjalnej stronie MSZ – https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Jestem obcokrajowcem, mieszkającym w Polsce. Czy ubiegając się o wizę do Republiki Gwinei muszę przedstawić dodatkowe dokumenty?

Tak, należy dołączyć kopię karty pobytu lub potwierdzenie zameldowania.

Czy złożenia w konsulacie Republiki Gwinei są możliwe codziennie?

W konsulacie Republiki Gwinei w Berlinie jesteśmy w każdy wtorek, ale dokumenty zbieramy do poprzedzającego piątku, do godziny 13. Mamy możliwość oczywiście zorganizowania wyjazdu w innym dniu, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Sprawdź inne procedury, pośrednictwo wizowe i ważne informacje:

Apostille KRS

Angola

Namibia

Ambasada Gwinei Bissau

Ambasada Kongo Brazzaville

Ambasada Gabonu

Gwinea Równikowa

Dżibuti

Wiza Schengen do Polski

Rosja e-wiza